Fot. Michal Dembinski / Forum
niezwykłe relacje

Katarzyna Frank Niemczycka wychowała synów w duchu odpowiedzialności. Tylko jeden z nich poszedł w ślady rodziców

Najmłodsi obrali własne ścieżki

Marcjanna Maryszewska 21 listopada 2023 19:50
Fot. Michal Dembinski / Forum

Gdy się pobrali, nie mieli prawie nic. Dziś Zbigniew Niemczycki i jego żona Katarzyna Frank-Niemczycka są wpływowymi przedsiębiorcami, właścicielami ogromnej fortuny i biznesów, lecz ponad wszystko — rodzicami trójki synów. "Muszą mieć świadomość zobowiązań wobec nas" — podkreślała mama Michała, Mikołaja i Maximiliana. Jednak tylko najstarszy z nich poszedł w ślady rodziców. Pozostała dwójka spełnia się w zupełnie innych branżach.

Zbigniew Niemczycki i Katarzyna Frank-Niemczycka wychowali trójkę synów

Małżonkowie poznali się w latach 70. Ona była młodą studentką psychologii, on uczył się na Politechnice Warszawskiej. Po studiach powiedzieli sobie sakramentalne tak. "Kiedy się pobraliśmy, zaczynaliśmy swoje życie od zera. Żona sprzedała samochód, a ja pojechałem na kilka miesięcy na Wybrzeże prowadzić dyskotekę. Za zarobione pieniądze, mając 200 czy 300 dol. w kieszeni, wyruszyliśmy do Ameryki. Nie mieliśmy zamiaru tam pozostać. Chcieliśmy trochę zarobić, coś zobaczyć" — wspominał Zbigniew Niemczycki w rozmowie z Dziennikiem Polonijnym.

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank-Niemczycka, Warszawa, 02.03.2018 

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank-Niemczycka, Warszawa, 02.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News

Plan Niemczyckich zakładał zdobycie kapitału, który pozwoli im zainwestować w Polsce. Oboje ciężko pracowali na sukces oraz miejsce na listach najbogatszych Polaków — Zbigniew Niemczycki trafia tam co roku od 1990. Jednak bez dwóch zdań największą dumą przedsiębiorców są synowie: 42-letni Michał, 32-letni Mikołaj i 31-letni Maximilian.

CZYTAJ TAKŻE: Jolantę Pieńkowską łączy z synem wyjątkowa więź. Przez długi czas wychowywała go sama

Młodzi mężczyźni wychowywani byli w głębokiej świadomości obowiązków, jakie na nich spoczną. Zapracowani rodzice poświęcali im każdą wolną chwilę, ucząc m.in. wiary w siebie oraz szacunku do innych. "Staramy się nie stawiać dzieciom wysoko poprzeczek. Ale muszą mieć świadomość zobowiązań wobec nas i wobec życia, które na nich czeka" — podkreślała Katarzyna Frank-Czartoryska. Dzięki temu ogromny majątek nigdy nie uderzył im do głowy na tyle, aby zrujnować ich życie i karierę.

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank-Niemczycka, Michał Niemczycki, 2.12.2010, Warszawa

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Synowie Zbigniewa i Katarzyny Niemczyckich: jak dziś wygląda ich życie?

Tylko jeden z synów poszedł w ślady rodziców. Chodzi oczywiście o Michała Niemczyckiego. Podobnie jak oni, w młodości wyjechał do USA, gdzie ukończył studia na kierunki marketing i zarządzanie. Wiedzę praktyczną zdobywał, pilnując interesów ojca w Stanach. "Zarządzanie firmą działającą w tak wielu branżach to ogromny nawał obowiązków. [...] Praca staje się główną pasją i priorytetem, często zabierając czas, który mógłbym spędzić z przyjaciółmi lub na siłowni", wyznał w rozmowie z magazynem Wprost. Po pewnych wzlotach i upadkach w życiu powołał do życia markę Voda Naturalna, został mężem aktorki Anny Czartoryskiej oraz doczekał się czwórki pociech.

W cieniu najstarszego brata żyje za to dwójka młodszych braci. Ze słów Katarzyny Frank-Niemczyckiej można wnioskować, że w przyszłości przejmą na siebie współprowadzenie biznesu rodziców. Jednak teraz całkiem skutecznie unikają medialnego zgiełku, nie udzielają się publicznie, a z doniesień wiadomo, że obaj spełniają się w zupełnie innych zawodach. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jerzy Kryszak dbał o muzyczną edukację synów, odkąd byli dziećmi. Dziś nie kryje dumy z Kamila

32-letni Mikołaj studiował historię na angielskim Uniwersytecie Warwick. Obecnie pracuje w międzynarodowej firmie świadczącej usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych CBRE. W 2019 roku wziął ślub z wybranką swojego serca. "Przyszli teściowie bardzo lubią narzeczoną syna. Jest bardzo miłą, serdeczną i skromną osobą" — ujawnił znajomy Mikołaja w rozmowie z tygodnikiem Życie na gorąco. Z kolei najmłodszy Maximilian odnalazł pasję w przestworzach, i został pilotem lotniczym linii lotniczych LOT 

Zbigniew Niemczycki, Mikołaj Niemczycki, Katarzyna Frank Niemczycka, 2012

Zbigniew Niemczycki, Mikołaj Niemczycki, Katarzyna Frank Niemczycka, 2012
Fot. VIPHOTO/East News

Zbigniew Niemczycki i Katarzyna Frank-Niemczycka z dwójką synów

Fot. Michal Dembinski / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.