Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
niezwykłe relacje

Katarzyna Frank-Niemczycka zeswatała najstarszego syna z Anną Czartoryską. Od początku kibicowała ich miłości

Jak wyglądają jej relacje z Michałem Niemczyckim?

Marcjanna Maryszewska 15 listopada 2023 19:50
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Michał Niemczycki to najstarszy syn pary przedsiębiorców: Katarzyny Frank-Niemczyckiej i Zbigniewa Niemczyckiego. Wykształcenie zdobywał na amerykańskich uczelniach. Dzięki zdobytemu doświadczeniu dziś z powodzeniem wspiera rodzinny biznes, do czego od najmłodszych lat przygotowywali go rodzice. "Muszą mieć świadomość zobowiązań wobec nas" — mówiła mama 42-letniego biznesmena.

Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki: synów wychowali w duchu odpowiedzialności

Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki poznali się na studiach, i od tamtego czasu pozostają nierozłączni. Prowadzą wspólny biznes, wspierają się w zawodowych wyzwaniach, i nie widzą świata poza sobą. "Mój mąż jest kreatorem, ma swoje wizje i bardzo lubi tworzyć podwaliny czegoś, rozwijać przedsięwzięcia na wielu frontach. Był pionierem w wielu sprawach biznesowych" — mówiła Katarzyna Frank-Niemczycka, która dla ukochanego stanowi filar ogromnego wsparcia.

Zbigniew Niemczycki z żoną Katarzyną Frank-Niemczycką i dwójką synów

Zbigniew Niemczycki, jego zona Katarzyna Frank-Niemczycka oraz synowie 20 lat temu
Fot. Michal Dembinski / Forum

Małżonkowie wychowali trójkę dorosłych już synów: 42-letniego Michała, 32-letniego Mikołaja i 31-letniego Maximiliana. Mężczyźni od najmłodszych lat mieli wpajaną świadomość odpowiedzialności za przedsiębiorcze imperium rodziców. Uczeni wiary w siebie i szacunku do innych, dobrze zdawali sobie sprawę, co czeka ich w przyszłości. "Staramy się nie stawiać dzieciom wysoko poprzeczek. Ale muszą mieć świadomość zobowiązań wobec nas i wobec życia, które na nich czeka", tłumaczyła ich mama w jednym z archiwalnych wywiadów.

CZYTAJ TAKŻE: Chronił jej prywatność, był zawsze obok. Aleksander Kwaśniewski jest dla córki autorytetem

Wówczas 26-letni Michał w USA odebrał wykształcenie wyższe. Studia w szkole filmowej na kalifornijskim UCLA były jego pierwszym wyborem — później jednak zmienił zdanie, i kontynuował naukę na kierunku marketing i zarządzanie. Nabytą wiedzę teoretyczną testował w praktyce, pilnując interesów ojca w Stanach. "Zarządzanie firmą działającą w tak wielu branżach to ogromny nawał obowiązków. Dopiero teraz zaczynam rozumieć, dlaczego ojca tak często nie było w domu, kiedy byłem mały. Praca staje się główną pasją i priorytetem, często zabierając czas, który mógłbym spędzić z przyjaciółmi lub na siłowni" — wyznał później w rozmowie z Wprost.

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank-Niemczycka, Michał Niemczycki, 2.12.2010, Warszawa

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Katarzyna Frank-Niemczycka zeswatała syna z Anną Czartoryską

Gdy przebywał w USA, trafił do więzienia o złagodzonym rygorze na dwa lata za posiadanie narkotyków. Michał Niemczycki na moment zbłądził w życiu — jednak nauki przekazane przez rodziców pomogły mu wyjść na prostą. Mama młodego przedsiębiorcy zapewniała później, że po trudnych doświadczeniach stał się zupełnie innym człowiekiem. "Dostał lekcję pokory, dużo go to nauczyło. Bardzo się zmienił" — oceniła z perspektywy czasu. 

Po powrocie do Polski przewartościował swoje życie, i na powrót skupił się na biznesie. Od zera stworzył markę luksusowej wody mineralnej, otworzył klub muzyczny na warszawskiej Pradze oraz rozwinął własną platformę mobilną. Przełom nastąpił również w jego życiu uczuciowym, gdy na balu u księcia Jana Lubomirskiego poznał piękną Annę Czartoryską. Pchnęli ich ku sobie rodzice biznesmena, przekonani, że tych dwoje może stworzyć wspaniałą parę. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jest jej inspiracją i największym wsparciem. Halina Mlynkova mamie zawdzięcza wrażliwość i miłość do drugiego człowieka

I nie mylili się. Księżniczka oczarowała nie tylko biznesmena, ale również... jego mamę! "To fajna, sympatyczna dziewczyna. I skromna. Bardzo mi się to w niej podoba. Jest utalentowana i ma piękny głos. Została dobrze wychowana. Poza tym ma poczucie humoru" — chwaliła Katarzyna Frank-Niemczycka swoją przyszłą wówczas synową w rozmowie z Super Expressem, gdy młodzi byli w trakcie przygotowań do uroczystości ślubnych. Przedsiębiorczyni bardzo kibicowała nowej miłości Michała. Cieszy się, że po pewnych perturbacjach najstarszemu synowi tak świetnie powodzi się w życiu. Dziś spełnia się w zupełnie nowej roli — babci czwórki pociech małżonków!  

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank-Niemczycka, Michał Niemczycki, Warszawa, 21.10.2017

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Katarzyna Frank-Niemczycka, Jurata, 25.07.2013

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.