Radosław Mróz, Justyna Śliwowska, 7 czerwca 2017
Fot. Piętka Mieszko/AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Justyna Śliwowska powróciła do TVP, jej mąż od lat pracuje dla TVN24. Jak wygląda ich niecodzienny związek?

„Jak dobrze jest wrócić do tego, co się kocha!”

Maria Elas 29 stycznia 2024 12:30
Radosław Mróz, Justyna Śliwowska, 7 czerwca 2017
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kilka lat o Justynie Śliwowskiej-Mróz zrobiło się głośno, gdy do sądu pozwała PiS. Na kilka lat zniknęła z telewizji, co jak mówi, nie było „przypadkiem”. Dziś możemy ponownie zobaczyć ją w TVP. Co przez ostatnie lata robiła dziennikarka? Jak wygląda jej związek z mężem, który od dekady pracuje dla konkurencyjnej stacji? 

Justyna Śliwowska wygrała w sądzie z PiS-em. Chodziło o wykorzystanie wizerunku 

W 2018 r. Justyna Śliwowska pojawiła się w spocie wyborczym stworzonym na potrzeby kampanii Prawa i Sprawiedliwości. Jak szybko się okazało, dziennikarka nie wyraziła na to zgody i jej wizerunek wykorzystano bezprawnie. „Nie jestem i nigdy nie byłam członkiem żadnej partii politycznej. Nigdy publicznie nie deklarowałam poparcia dla żadnej partii politycznej czy jakiegokolwiek polityka. Nigdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania” mogliśmy przeczytać w wystosowanym przez prezenterkę oświadczeniu, które umieściła na swoich mediach społecznościowych. 

Sprawa trafiła do sądu. W lutym 2019 r. przyznał rację pokrzywdzonej. Uznano, że „w powszechnym odbiorze spot może utrwalić przekonanie, że dziennikarka publicznie identyfikuje się z treściami w nim przedstawionymi oraz popiera kandydatów zgłoszonych przez partię polityczną”. Zakazano publikacji spotu wyborczego, a prezenterka otrzymała także zadośćuczynienie (10 tys. złotych przekazanych na fundację św. Franciszka „Pomóż zwierzętom, naszym małym braciom”), jednakże publicznych przeprosin, na których również jej zależało, nie otrzymała przez długie lata.

Tuż po pierwszej rozprawie dziennikarka zniknęła z TVP, ponieważ zaszła w ciążę. Jej umowa, która wygasła w międzyczasie, nigdy nie została przedłużona. „We wrześniu 2019 r. zapadł pierwszy korzystny dla mnie wyrok. Kilka dni później dostałam pismo z Telewizji Polskiej, że umowa ze mną nie zostanie przedłużona. Ciężko mi uwierzyć, że to przypadek” mówiła. Dziennikarka przez kilka lat nie pracowała w mediach i zajmowała się wychowaniem dzieci. Od kilku dni możemy ponownie zobaczyć ją w Telewizji Polskiej. 

Zobacz także: Agata Młynarska w przejmującym wyznaniu: „Miałam to szczęście, że przywrócono mi oddech”

Justyna Śliwowska, Wielki test o polskich serialach, 31 stycznia 2018 r.
Fot. Baranowski Michał/AKPA

Justyna Śliwowska, Wielki test o polskich serialach, 31 stycznia 2018 r.

Justyna Śliwowska znów w TVP. Dziennikarka prowadzi Panoramę

W styczniu 2024 r. dziennikarka powróciła do redakcji TVP„Jest mi niezmiernie miło, że mogę ponowie gościć w państwa domach i mam nadzieję, że tu w TVP, również państwu będą czuli się jak w domu, domu, gdzie możemy się pięknie różnić, wzajemnie szanować i rozmawiać” przywitała się z telewidzami. W publikacji na Instagramie dodała, że jest jej niezmiernie miło, że po latach mogła wrócić do redakcji, w której pracowała przez lata. „Jak dobrze jest wrócić do tego co się kocha! Oj bardzo tęskniłam [...] Jestem wzruszona tyloma gratulacjami i miłymi słowami” możemy przeczytać. 

W publikacji podziękowała także swojemu mężowi za wsparcie i miłość. Jej mąż, Radosław Mróz, również jest dziennikarzem. Ich relacja jest jednak dość ciekawa, bowiem jej ukochany pracuje dla... konkurencji! Jak wygląda ich związek? 

Czytaj też: Była dla niego niedostępna i opryskliwa. Ostatecznie Magdalena Zawadzka zostawiła dla Gustawa Holoubka męża

Justyna Śliwowska pracuje dla TVP, jej mąż Radosław Mróz dla TVN24. Połączyło ich wyjątkowe uczucie 

Prywatnie mężem Justyny Śliwowskiej-Mróz jest Radosław Mróz. Połączyła ich pasja do zawodu, jednakże w ich związku jest coś niecodziennego. Zakochani pracują bowiem dla konkurujących ze sobą stacji. Jak dziennikarka TVP zakochała się w dziennikarzu z TVN24? Okazało się, że mają wspólne korzenie. „Radek swoją przygodę telewizyjną zaczynał od pracy w białostockim ośrodku Telewizji Polskiej. Minęliśmy się tam, ale później nasze drogi przecięły się w naszym rodzinnym Białymstoku” opowiadała o początkach ich znajomości w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla Plejady. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Radosław Mróz (@rdk.mroz)

Jak przyznała, ich praca nie ma większego wpływu na ich związek. „Mamy sporo wspólnych pasji – chociażby gotowanie, sport i podróże. Nie przenosimy tego, co dzieje się u nas w pracy do domu. Oddzielamy życie prywatne od zawodowego” opowiadała. Para przywitała na świecie dwójkę dzieci i dziś są szczęśliwą i kochającą się rodziną. „Moja rodzina !!! My świętujemy w tych dniach nie tylko dzień dziecka, ale tez dzień rodziny. Moja jest cudowna !!!! Dla mnie najlepsza przy całych swoich niedoskonałościach JEST DOSKONAŁA” pisała prezenterka pod jedną z publikacji na Instagramie.  

Czytaj również: Połączyła ich praca, od lat realizują się w zawodzie. Robert Stockinger nie widzi świata poza ukochaną Patrycją

Justyna Śliwowska, Radosław Mróz, Charytatywny Bal Dziennikarzy, 3 lutego 2018
Fot. Podlewski/AKPA

Justyna Śliwowska, Radosław Mróz, Charytatywny Bal Dziennikarzy, 3 lutego 2018

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.