Fot. Red Carpet TV; (Anna Kostrzewska prosto z Cannes 2024)
VIVA! Tylko u nas

ViDocTV — nowy filmowo-dokumentalny kanał telewizyjny dostępny w Polsce

W bibliotece zasobów znalazło się większość pozycji Złotej Klasyki Filmowej

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 28 maja 2024 16:45
Fot. Red Carpet TV; (Anna Kostrzewska prosto z Cannes 2024)

Ponad 1500 godzin premierowych seriali fabularnych i dokumentalnych na start
Nowe spojrzenie na film dokumentalny.
Premiery seriali i filmów z globalnych platform streamingowych.
Relacje z najważniejszych festiwali filmowych.

W marcu, w ramach ogólnopolskiego naziemnego Multipleksu MUX-8, zadebiutował nowy kanał telewizyjny „ViDocTV”. Pod względem programowym kanał jest nowoczesnym połączeniem oferty filmów i seriali fabularnych oraz dokumentalnych. Zgodnie z zapowiedzią oraz warunkami koncesji kanał będzie dostępny bezpłatnie dla całej widowni, łącznie z odbiorcami telewizji naziemnej. Stacja przygotowała na start ponad 1500 godzin premierowych pozycji filmowo-serialowych.

Oferta programowa kanału „ViDocTV”, jaką proponujemy widzom, jest połączeniem klasyki filmowej z produkcjami współczesnymi zarówno w obszarze filmu fabularnego jak serialu telewizyjnego. W części poświęconej produkcjom dokumentalnym będziemy chcieli pokazać premierowe oryginalne produkcje z różnych kultur i różnych krajów świata. Realizując unikatowe zakupy filmów i serii dokumentalnych na różnych rynkach oraz zamawiając oryginalne produkcje w kraju, zapewnimy widzom zaskakujące emocje.

Zobaczymy monumentalny serial „Dokoła Świata”, który powstawał w okresie 15 lat i liczy ponad 500 odcinków, a także inną kultową produkcję „W GÓRĘ I W DÓŁ JEDWABNYM SZLAKIEM”. Obie produkcje to punkt widzenia wielomiesięcznej wyprawy zwykłych pasjonatów podróży.

Kolejne produkcje dokumentalne dotyczyć będą postrzegania otaczającego nas tego bliskiego i nieco dalszego świata oczyma dzieci i tłumaczącego wszystko przewodnika. Część produkcji dokumentalnych zrealizowana została w konwencji bliskiej produkcjom twórców YouTubowych.

Pokażemy też produkcje dokumentalne będące oryginalnym spojrzeniem na nieustannie goszczący w programach telewizyjnych kanałów tematycznych wątek II wojny światowej. Oferta dotyczyć będzie produkcji dokumentalnych pochodzących z lat 40 tych i produkowanych na aktualne zamówienie. Zobaczymy tu produkcje takie jak „BATTLE OF BRITAIN” czy też „PRELUDE TO WAR” Franka Capry, czy też „TUNISIAN VICTORY” Johna Hustona, oraz „BITWA O SAN PIETRO”.

Oferta serialowa, to oferta premierowych pozycji zaczynając od kultowej „Mody na Sukces” aż do aktualnych ofert z globalnych serwisów streamingowych. Wymienić tu wypada takie pozycje Kolumbijskie jak „The Queen of Flow”, „Influencerka” czy też „In the Shadows” oraz meksykańską „Marię Magdalenę”.

Osobną, szczególną pozycją będą produkcje czeskie, zarówno z obszaru kryminałów w tonacji „noir”, jak i współczesnych seriali obyczajowych, oraz te „rozrachunkowe” przenoszące widza do bliskiej starszemu polskiemu widzowi socjalistycznej rzeczywistości lat 70 tych jak np. serial „Kryptonim Wołga”. Kanał przypomni też ulubione kultowe seriale, które miały już polską premierę, takie jak „Szpital na Peryferiach – nowe pokolenie”, „Karetka”, czy też „Niewolnica Isaura” i „Bonanza”.

Nowością w ofercie filmowej kanału będzie sposób obcowania widza z największymi dziełami filmowymi.
Projekcje filmów w ramach oferty Filmowej „FILMOTEKA KLASYKI” uzupełnią specjalnie przygotowane zapowiedzi w postaci krótkich programów edukacyjnych adresowanych w szczególności do młodszego widza, który w ten sposób ma szansę poznać ponadczasowy charakter tych dzieł filmowych, ale też rozumieć szerszy kontekst związany z ich powstaniem

W bibliotece zasobów Red Carpet znajduje się większość pozycji tzn. Złotej Klasyki Filmowej.

Kanał będzie też na bieżąco śledził świat filmu i premier filmowych oraz relacjonował ważne wydarzenia: najważniejsze festiwale, gale wręczenia nagród filmowych w kraju oraz na świecie.

Program „ViDocTV”dostępny na pozycji 50 w naziemnej telewizji cyfrowej.  

Fot. Red Carpet TV; (Moda na Sukces)

TAGI #film

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.