ZE ŚWIATA FILMU

Piękni młodzi i zdolni. Kim są aktorzy z serialu Szkoła dla Elity Netflixa?

Poznaj młode pokolenie hiszpańskich aktorów!

Ida Marszałek 21 kwietnia 2020 18:40

Okazuje się, że Dom z papieru to nie jedyny hiszpański serial, który obecnie święci triumfy na Netflixie. W 2018 roku na platformie pojawiła się teen drama - Szkoła dla elity - która również wzbiła się na wyżyny popularności. Serial można by określić jako połączenie Plotkary z Riverdale. Mamy więc tutaj: elitarną szkołę dla najbogatszych dzieci w kraju, intrygi, outsiderów, którzy pragną wkroczyć w ten niedostępny dla nich świat oraz morderstwo. Oczywiście, jak na hiszpański serial przystało, to wszystko okraszone jest dużą dozą melodramatyzmu. 

"Szkoła dla elity" fabuła

Serial rozpoczyna się w momencie gdy troje uczniów z biednych rodzin otrzymuje stypendium i możliwość nauki w jednym z najbardziej prestiżowych prywatnych szkół w kraju. Nie zostają jednak przyjęci przez pozostałych uczniów z otwartymi ramionami. Na każdym kroku daje się im do zrozumienia, że nigdy nie będą przynależeć do elitarnej grupy. Nie wszyscy szkolni koledzy okazują się jednak zarozumiali. Trójka uczniów powoli zaczyna wchodzić do zamkniętego grona i wywołują w nim spore zamieszanie. Wychodzą na jaw sekrety, konflikty i głęboko chowane urazy. Pewnego dnia dochodzi do tragedii - jeden z uczniów zostaje znaleziony martwy. Rozpoczyna się szkole śledztwo.

"Szkoła dla elity" obsada

Ze względu na to, że akcja serialu dotyczy szkoły i tego co spotyka uczniów również poza nią, twórcy musieli zadbać o bardzo rozbudowaną i interesującą obsadę. Szkoła dla elity ma już trzy sezony i liczba postaci ciągle się powiększa. Serial zyskał ogromną popularność i aktorzy, którzy zagrali w produkcji zyskali rozpoznawalność na całym świecie. Niektórzy z nich mieli okazję zagrać już w hitowych serialach, dla innych Szkoły dla elity była pierwszym dużym projektem. Kim są młodzi hiszpańscy aktorzy, których oglądamy w serialu Netflixa?

Miguel Bernardeau

Ten 23 letni aktor w Szkole dla elity wciela się w Guzmána, szkolnego samca alfa. Jego bohater jest najbardziej popularnych chłopakiem w szkole i umawia się ze szkolną królową. To głównie z jego powodu życie nowych uczniów w szkole jest takie trudne. Miguel Bernardeau pochodzi z Walencji, z rodziny o showbiznesowym zacięciu: jego mama jest aktorką, a ojciec producentem. Studiował aktorstwo w Stanach Zjednoczonych. Jak na razie Miguel wystąpił w dwóch hiszpańskich filmach: It's for Your Own Good (2016) i Ola de crímenes (2018), a także w czterech serialach. W tym w popularnej hiszpańskiej operze mydlanej: Cuéntame cómo pasó. Jego kariera dopiero się rozpoczyna, ale być może po zakończeniu Szkoły dla elity otrzyma propozycje spoza Hiszpanii. Obecnie umawia się z hiszpańską piosenkarką i modelką Aitaną.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Miguel Herrán

Tego aktora możecie kojarzyć nie tylko z roli Christiana w Szkole dla elit, ale również z Domu z papieru, gdzie wcielił się w postać Río. Miguel Herrán ma 23 lata i pochodzi z Malagi, jednak przeprowadził się z mamą do Madrytu. Jak się okazuje, aktorstwo wcale nie było jego marzeniem - pragnął zostać mechanikiem samochodowym. Odkrył go aktor i reżyser Daniel Guzmán, który dał mu rolę w filmie Nic w zamian. Za swój występ Miguel otrzymał nagrodę Goya. Tak zaczęła się jego kariera i dziś aktor ma na koncie 7 filmów oraz 2 seriale. Miguel Herrán jest w związku z młodziutką aktorką Sandrą Escacena. W Szkole dla elity wcielił się w jednego z biednych uczniów, który zdobywa wsparcie swoich bogatych kolegów i zaczyna piąć się po społecznej drabinie.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Ester Expósito

Odtwórczyni roli Carli, markizy i jednej z najpopularniejszych dziewczyn w szkole, ma dopiero 20 lat. Urodziła się w Madrycie i od początku przejawiała zainteresowanie sztuką. Zaczęła uczęszczać na kursy aktorskie w wieku 16 lat. Grała w kilku produkcjach telewizyjnych, ale jej pierwszą istotną rolą był występ w serialu Estoy vivo. Prawdziwą popularność zdobyła jednak dzięki serialowi Szkoła dla elity. Następnie otrzymała angaż do dwóch hiszpańskich produkcji Netflixa: Gdy anioły śpią oraz Syn zemsty, w których wcieliła się w główne postacie. Zapowiedziano już kolejny serial Netflixa z jej udziałem: Alguien tiene que morir. Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Arón Piper

W serialu Szkoła dla elity wciela się w Andera, syna dyrektorki elitarnej szkoły, homoseksualistę ukrywającego swoją orientację. Arón Piper pochodzi z Berlina, jednak w wieku 5 lat przeprowadził się z rodzicami do Barcelony. Obecnie ma 23 lata i kilka produkcji na koncie. Najbardziej znany jest z roli w filmie 15 lat i jeden dzień oraz serialu Szkoła dla elity.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Danna Paola

Aktorka wciela się w najpopularniejszą i najlepiej uczącą się dziewczynę w szkole -  Lucrecię. Nie jest to jednak jej pierwsza rola. Danna Paola ma za sobą imponującą liczbę projektów jak na wiek 24 lat. Grała łącznie w 15 produkcjach, ale aktorstwo to nie jest jej jedyna pasja. Pochodząca z Meksyku gwiazda jest córką piosenkarza Juana José Rivery i sama również zajmuje się muzyką. Wydała do tej pory pięć albumów studyjnych. 

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Álvaro Rico

Álvaro Rico w serialu występuje jako Leopoldo, pochodzący z bardzo bogatej rodziny chłopak, który umawia się z Carlą. Gdy w szkole pojawia się Christian, trójka nastolatków wplątuje się w miłosny trójkąt. Álvaro Rico pochodzi z La Puebla de Montalbán w Hiszpanii i obecnie ma 23 lata. Swoją przygodę z aktorstwem zaczął dopiero w 2011 roku, kiedy wystąpił w sztuce teatralnej Celestyna. Szkoła dla elity to jego pierwszy tak duży projekt.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Itzan Escamilla

W Szkole dla elity występuje jako jeden z biednych uczniów - Samuel - który pokonuje początkowe obawy i zaczyna spotykać się ze swoją szkolną koleżanką i siostrą Guzmána: Mariną. Itzan ma 22 lata i swoją aktorską karierę zaczynał w teatrze. Jego pierwszym większym występem na ekranie była rola w serialu Víctor Ros. Pojawił się również w serialu Netflixa -Telefonistki. To jednak serial Szkoła dla elity przyniósł mu rozpoznawalność. W lutym tego roku odbyła się premiera jego pierwszego filmu Planeta 5000.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Mina El Hammani

Aktorka ma w serialu jedną z najbardziej wymagających ról. Wciela się w postać Nadii - pochodzącej z biednej rodziny muzułmanki i niezwykle zdolnej uczennicy, która otrzymuje stypendium w elitarnej szkole. Nadia ma wielki problem z pogodzeniem swoich wartości religijnych ze stylem życia jej nowych szkolnych kolegów oraz uczuciem jakim zaczyna darzyć Guzmána. Mina El Hammani urodziła się w Madrycie, jednak jej rodzina pochodzi z Maroka. Karierę zaczęła dopiero w 2014 roku i jak na razie jej największą rolą jest ta w serialu Szkoła dla elity. Chociaż wystąpiła również w produkcjach: Servir y proteger oraz El Principe - dzielnica zła. 

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Jorge López

Aktor pojawia się w serialu dopiero w drugim sezonie. Gra Valerio - chilijczyka i przyrodniego brata Lucrecii, który za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę otocznia. Jorge López pochodzi z Chile i jest aktorem, piosenkarzem oraz tancerzem. Choć na początku interesował go głównie taniec, szybko przerzucił się na aktorstwo. Jego rodzice nie aprobowali jego planów, dlatego Jorge opuścił dom w wieku 16 lat i wyjechał do Santiago. Sławę przyniósł mu udział w serialu Disneya Soy Luna. Szkoła dla elit to jego drugi duży projekt. Obecnie ma 28 lat.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Georgina Amorós

Georgina Amorós pojawia się w serialu od 2 sezonu i wciela się w nową uczennicę i przyjaciółkę Lucrecii - Cayetanę, która ukrywa przed kolegami swoje biedne pochodzenie. Aktorka urodziła się w Barcelonie. Jest bardzo utalentowana językowo i angażuje się w działalność społeczną. W wieku 17 lat przeniosła się do Los Angeles, by tam studiować aktorstwo. Dziś ma lat 21 i występowała już w trzech serialach NetflixaUwięzioneWitajcie w rodzinie oraz Szkole dla elity. Udział w Szkole dla elity okazał się dla nie niej niezwykle ryzykowny - na swoim Twitterze otrzymywała groźby śmiertelne związane z jej postacią. Niektórzy porównywali Georginę Amorós do granej przez nią dwulicowej Cayetany.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Jaime Lorente

Aktor znany jest wprawdzie ze Szkoły dla elity, ale międzynarodową rozpoznawalność zdobył przede wszystkim dzięki udziałowi w Domu z papieru, gdzie wciela się w postać Denvera. Natomiast w słynnej teen dramie gra Fernando, starszego brata Samuela, zaangażowanego w działalność przestępczą. Jego bohater zakochuje się w dziewczynie brata, Marinie, co rodzi między nimi konflikt. Jaime Lorente urodził się w Murcji i tam też studiował aktorstwo. Interesuje się również tańcem współczesnym. Oprócz w wymienionych serialach wystąpił także w filmach: Wszyscy wiedząLa sombra de la ley oraz Kogo zabrałbyś na bezludną wyspę? Ma 28 lat i obecnie umawia się ze swoją koleżanką z planu, odtwórczynią roli Mariny, Maríą Pedrazą.

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

María Pedraza

Aktorka wystąpiła tylko w 1 sezonie serialu, ale z pewnością jej postać zapisała się w pamięci widzów. Marina, to zbuntowana nastolatka z dobrego domu, która decyduje się pomóc stypendystom oswoić się z nową sytuacją. Nie jest to jedyna znana rola Maríi Pedrazy. Aktorka wystapiła także w Domie z papieru. María Pedraza urodziła się w Madrycie i w wieku 8 lat zaczęła uczęszczać na lekcje baletu. Taniec długo był jej pomysłem na życie, jednak mama poradziła jej, by zaczęła brać również lekcje aktorstwa. Odkrył ją reżyser Esteban Crespo, który zwrócił uwagę na jej konto na Instagramie. Dzięki temu otrzymała rolę w filmie AMAR . Jej drugą rolą była postać Alison Parker w Domie z papieru. Udział w tak słynnym projekcie ugruntował pozycję początkującej aktorki. Z Jaime Lorente, z którym jest w związku, wystąpiła nie tylko we wspomnianych serialach, ale także w filmie dla NetflixaKogo zabrałbyś na bezludną wyspę?

Szkoła dla elity
Fot. Materiały prasowe

Wszystkie trzy sezony Szkoły dla elity są dostępne na Netflixie.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…