Osiecka
VIVA! Tylko u nas

Serial, jakiego jeszcze nie było. O życiu Agnieszki Osieckiej w 13 odcinkach

Premiera już 25 grudnia w TVP!

22 grudnia 2020 12:54
Materiał partnera
Osiecka

Nie ma chyba osoby w Polsce, która nie słyszałaby chociaż jednej piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej. Niezwykle utalentowana i charyzmatyczna, pisarka i poetka jest symbolem artystycznej duszy, którą podziwiamy od wielu lat. Już 25 grudnia poznamy bliżej historię życia i twórczości Osieckiej. Na anteny TVP trafi serial poświęcony artystce.

„Agnieszka Osiecka była postacią niezwykłą, składającą się z wielu sprzeczności. (...) Tworzyła z lekkością niezapomniane teksty, które trafiły do szerokiej publiczności. Jej piosenki mają tak ponadczasowy i uniwersalny przekaz, że stały się śpiewaną kroniką naszej współczesnej historii. – mówi pomysłodawczyni i producentka serialu „Osiecka”, Joanna Ochnik.

Osiecka

O Agnieszce Osieckiej nie sposób nakręcić filmu - 90 minut to za mało, by zmieścić w tym czasie fascynującą biografię poetki. Barwne, lecz momentami trudne życie Osieckiej z pewnością pomogło jej stworzyć ponad dwa tysiące tekstów piosenek oraz wiele tekstów literackich i dziennikarskich. 

To wszystko zainspirowało mnie do opowiedzenia o tej wspaniałej postaci i pokazaniu jej życia na ekranie - dodaje Joanna Ochnik.

Barwna, nieoczywista i wrażliwa – taka była Agnieszka Osiecka, którą zobaczymy w serialu TVP. Widzowie będą mogli śledzić spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. W produkcji poświęconej artystce zobaczymy również od kulis szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jej bohaterami – poza Osiecką – będą postacie takie jak Maryla Rodowicz, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Zbigniew Cybulski, Bogusław Kobiela i wielu innych.

Osiecka

Fascynująca biografia artystki – jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku – zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach serialu TVP. Wzloty i upadki Osieckiej, burzliwe życie prywatne i świetna, lecz okupiona wielką wrażliwością i problemami ścieżka zawodowa sprawiają, że serial to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kina i samej artystki.

Osiecka

W tytułową postać wcielą się dwie aktorki – Eliza Rycembel, przedstawiająca młodą Osiecką oraz Magdalena Popławska, która zagrała dojrzałą poetkę. W serialu zobaczymy również między innymi Piotra Żurawskiego, Marię Pakulnis, Mikołaja Roznerskiego i Jana Frycza.

Premiera serialu już 25 grudnia w TVP 1, o godz. 20:15. Serial można będzie oglądać także na stronie vod.tvp.pl.

Artykuł powstał z udziałem TVP.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.