Renata Gabryjelska, Staszek Trzciński, otwarcie sklepu Fashion Shop, 2001
Fot. Mikulski/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Miał być ślub, ale Renata Gabryjelska uciekła sprzed ołtarza. Do rozstania ze Stanisławem Trzcińskim doszło nagle

Tworzyli prawdziwą power couple. Dlaczego ich relacja nie przetrwała?

Redakcja VIVA! 24 września 2023 15:56
Renata Gabryjelska, Staszek Trzciński, otwarcie sklepu Fashion Shop, 2001
Fot. Mikulski/AKPA

Ona — supermodelka lat 90. Miała na koncie tytuł I wicemiss Polonia, zachwycała na okładkach gazet. Wcielała się w rolę Ewy Kowalskiej w serialu Złotopolscy. Cieszyła się popularnością i sympatią widzów. On — producent muzyczny, menadżer. Renata Gabryjelska i Stanisław Trzciński tworzyli prawdziwą power couple. Zakochani planowali stanąć na ślubnym kobiercu, byli szczęśliwi i wydawało się, że wspólnie będą kroczyć przez życie. Jednak ich relacja nie przetrwała próby czasu. Dlaczego?

Renata Gabryjelska i Stanisław Trzciński — historia miłości

Dziś Renata Gabryjelska jest szczęśliwą żoną, spełnia się w jako reżyserka i coach. Nie każdy pamięta, że pierwszym narzeczonym aktorki i modelki był Staszek Trzciński. Po dwóch latach wspólnego życia para zaręczyła się w 1999 roku podczas romantycznej podróży do Afryki. Dziwiono się, dlaczego tak spieszno im do ołtarza. Nie wróżono im szczęśliwej przyszłości. Niektórzy uważali, że producent muzyczny i menadżer aktorki nie był gotowy na ślub. Dla Renaty Gabryjelskiej i Stanisława Trzcińskiego nie było nic zaskakującego w tym, że chcą kroczyć przez życie u swojego boku. „Nie chcielibyśmy przegapić właściwego momentu na... ślub, tłumaczyli.

W wywiadach aktorka podkreślała, że ich relacja dojrzewała. Nie od razu połączyła ich miłość. „Nasze uczucie dojrzewało stopniowo. Najpierw długo się sobie przyglądaliśmy, zaprzyjaźniliśmy się, ale o miłości w ogóle na początku nie było mowy”, zwierzała się.

W pewnym momencie pojawiły się wątpliwości. Renata Gabryjelska biła się z myślami i długo zastanawiała się, czy ślub ze Stanisławem Trzcińskim to właściwa decyzja. Zawsze robiła wszystko w zgodzie ze swoimi uczuciami. Tym razem było podobnie. Modelka chciała mieć pewność, że uczucie, którym go darzy, jest prawdziwe.  

Czytaj też: Mama Macieja Kurzajewskiego zawsze stoi za nim murem! Tak wygląda ich relacja

Renata Gabryjelska, Staszek Trzciński, Gwiazdorskie ostatki 2002
Fot. Niemiec/AKPA

Renata Gabryjelska, Stanisław Trzciński, 2002 rok

Stanisław Trzciński po raz drugi oświadczył się ukochanej w Paryżu. Zaprosił ją na romantyczną kolację do jednej z francuskich restauracji. Po pewnym czasie podjęli decyzję o wspólnym mieszkaniu. Chcieli stworzyć swój azyl, miejsce, do którego będą wracać szczęśliwi. Mogli lepiej poznać swoje charaktery, przyzwyczajenia, rozmawiali na temat wizji wspólnej przyszłości. Jak potem miało się okazać, one nieco się różniły.

Nagle w ich związku coś zaczęło się psuć. Podobno Stanisław Trzciński chciał rządzić w tej relacji. Z kolei Renata Gabryjelska nie widziała się w roli pani domu. Mimo że zakochani mieli wyznaczony termin ślubu, uroczystość została odwołana.  Mówiono, że aktorka uciekła sprzed ołtarza. Byli partnerzy ułożyli sobie życie na nowo i poświęcili się pasjom.

Renata Gabryjelska, Staszek Trzciński, otwarcie sklepu Fashion Shop, 2001
Fot. Mikulski/AKPA

Renata Gabryjelska, Staszek Trzciński, otwarcie sklepu Fashion Shop, 2001 rok

Jak dziś wygląda życie Renaty Gabryjelskiej i Stanisława Trzcińskiego?

Renata Gabryjelska dziś jest wspaniałą reżyserką i producentką. Ukończyła studia na Wydziale Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest także absolwentką studiów podyplomowych na SWPS i została coachem. Angażuje się też w działalność społeczną. Wspólnie z ukochanym mężem Stanisławem Tyczyńskim stworzyła ciepły i kochający dom. „Jestem człowiekiem, dla którego miłość była wartością nadrzędną i motorem do działania. Długo na nią czekałam. Pojawiła się niespodziewanie. Wywróciła moje życie do góry nogami. Zakochałam się. Byłam wtedy młoda, miałam 29 lat i dużo więcej odwagi. To był wybór serca. Jestem z moim Stasiem 20 lat. Kawał czasu. To pokazało mi że, choć to była emocjonalna decyzja, to nie był tylko kaprys. To, co zrobiłam, to podążanie za miłością i poszukiwanie jej w drugim człowieku", opowiadała w jednym z wywiadów dla cozatydzien.pl.

Z kolei Stanisław Trzciński wspólnie z nową partnerką doczekał się syna. Jest nauczycielem akademickim, menadżerem kultury, organizatorem koncertów oraz przedsiębiorcą. To człowiek wielu talentów! „Kulturoznawca i ekonomista, doktor nauk o kulturze i religii, kreator i menadżer kultury, promotor i producent koncertów, twórca oraz organizator wielu wydarzeń artystycznych, wydawca płytowy, dziennikarz, doradca i konsultant muzyczny, ekspert i specjalista w dziedzinach music branding, sound design, audio logo oraz marketingu muzycznego, autor wystąpień i mówca motywacyjny (power speech); ponadto wykładowca akademicki, gospodarz paneli dyskusyjnych, autor audycji radiowych i telewizyjnych; współtworzy rynek muzyczny i branżę eventową w nowej Polsce od 1992 roku”, czytamy na stronie stxmusic.pl. 

Czytaj też: Zasłynęła rolą siostry proboszcza w „Plebanii”. Co się stało z Bernadettą Machałą-Krzemińską?

Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020
Fot. Olga Majrowska

Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020

Stanisław Trzciński, Gala wręczenia nagród ZAiKS, 2022
Fot. TRICOLORS/East News

Stanisław Trzciński, Gala wręczenia nagród ZAiKS, 2022

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.