Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

„Pomiędzy nami góry” – ten film musisz zobaczyć!

Artykuł sponsorowany 12 października 2017 06:00
Fot. materiały prasowe

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co by było, gdyby twoje życie zależało wyłącznie od twojej determinacji i pomocy kogoś nieznajomego? O tym będziesz mogła się przekonać w kinie już 20 października.

  

„Pomiędzy nami góry”, najnowszy film Hany’ego Abu-Assada, uznanego palestyńskiego twórcy, który ma na swoim koncie między innymi dramaty polityczne „Omar” i „Paradise Now”, to porywająca opowieść o miłości i przetrwaniu z laureatką Oscara Kate Winslet i zdobywcą Złotego Globu Idrisem Elbą w rolach głównych, i scenariuszem na podstawie powieści Charlesa Martina, stworzonym przez nominowanego do Oscara Chrisa Weitza i J. Millsa Goodloe’a. Tak wielkie nazwiska zobowiązują. Czego więc możesz spodziewać się w kinie?

Jak ogień i woda

Fot. materiały prasowe

Główni bohaterowie filmu – fotoreporterka Alex Martin (Kate Winslet) i neurochirurg Ben Bass (Idris Elba) są zupełnie obcymi sobie i całkiem różnymi ludźmi. Ona – odważna i pewna siebie, słynie z oryginalnych metod pracy i ogromnej determinacji, on – precyzyjny i zdyscyplinowany zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Poznają się przypadkiem w niewielkim mieście na amerykańskiej prowincji na lotnisku, na którym ruch został wstrzymany z powodu nadciągającej śnieżycy i silnego mrozu. Oboje mają ten sam cel – jak najszybciej dotrzeć do Nowego Jorku. Alex spieszy się na swój ślub z narzeczonym Markiem, Ben ma zaś nazajutrz przeprowadzić bardzo ważną operację. Alex zniechęcona perspektywą wielogodzinnego oczekiwania na poprawę warunków pogodowych, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i namawia Bena, by razem wyczarterowali niewielki samolot. Lekarz, nie widząc innego wyjścia, by zdążyć na zaplanowaną operację, zgadza się na podróż z nieznajomą. W końcu to tylko kilka godzin lotu, a potem każde z nich wróci do swoich spraw. To jednak nie było im pisane…

 

Pomiędzy nami góry

Walka z własnymi słabościami

Podczas lotu pilot dostaje wylewu, a samolot rozbija się nad pasmem górskim. Alex i Ben wprawdzie uchodzą z życiem (choć nie bez szwanku), są jednak pozostawieni sami sobie w skutej lodem krainie. Nie mają zasięgu, zapasów jedzenia ani nawet kompasu, jednak – wierzcie na słowo – wizja głodu czy zmarznięcia to nie jedyne niebezpieczeństwa, którym będą musieli stawić czoła. Alex, mimo poważnej rany na nodze, jest zwolenniczką aktywnego poszukiwania pomocy, Ben natomiast najchętniej pozostałby przy wraku samolotu, czekając na ratunek, w końcu jednak zgadza się, by wyruszyć w nieznane. Podróż do cywilizacji będzie nie tylko walką z mrozem, głodem i strachem, lecz także z własnymi słabościami i demonami przeszłości. „Zachwyciłem się losami dwojga bardzo różnych i doświadczonych przez życie ludzi, którzy dzięki niewyobrażalnemu splotowi okoliczności przechodzą transformację, a przy tym godzą się z tym, jacy są […]”, mówi Producent Peter Chernin. Czy Ben i Alex wyjdą z tej walki obronną ręką? O tym musicie przekonać się sami, możecie jednak być pewni, że życie tej dwójki już nigdy nie będzie takie jak przedtem, a film będzie Was trzymał w napięciu dosłownie do ostatniej minuty.

 

Polecamy!

 

TAGI #film

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.