Fot. materiały prasowe
TVP W VIVIE!

Już jest! Wyjątkowa, międzynarodowa produkcja z udziałem Telewizji Polskiej!

Poznaj wciągającą historię!

Artykuł sponsorowany 3 stycznia 2019 12:52
Fot. materiały prasowe

W poniedziałek, 7 stycznia, widzowie TVP2 będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek międzynarodowego, fabularyzowanego dokumentu o odradzającej się po I wojnie światowej Europie. „Rozbite marzenia. 1918-1939” to opis dramatycznych wydarzeń krwawego konfliktu, który odgrywał się w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Jedną z głównych bohaterek jest Pola Negri (Michalina Olszańska), która po powrocie do Warszawy jest świadkiem odradzania się państwa polskiego.

Fot. materiały prasowe

O czym opowiada dokument?

Seria odcinków to emocjonująca historia kobiet i mężczyzn z Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji oraz z Polski, którzy starają się odnaleźć i żyć w powojennej Europie. Walcząc o sprawiedliwość i miłość marzą, aby nowa rzeczywistość okazała się lepsza. Czy mają szansę na nowe życie?

Fot. materiały prasowe

Nastał czas wielkich przemian. Władzę w Rosji chcą utrzymać bolszewicy, w Niemczech abdykuje cesarz, we Francji panuje epidemia hiszpańskiej grypy, a zniewolone narody walczą o odzyskanie swojej niepodległości. Jednak pomimo starań, niektórych nadal przepełnia strach, smutek, a nawet nienawiść. Działania i wybory bohaterów wciągną ich w konflikt dwóch największych ideologii XX wieku: faszyzmu i komunizmu. Ówczesny klimat znakomicie oddają zachowane zapiski, fragmenty listów oraz wspomnienia z dzienników. Fabuła została wzbogacona jedynymi w swoim rodzaju materiałami archiwalnymi, dzięki którym przeżycia z tamtych lat są tak autentyczne w odbiorze.

Fot. materiały prasowe

Widzom zostaną przybliżone takie postaci, jak m.in. nazista Rudolf Höss, niemiecki działacz komunistyczny Hans Beimler, radykalna francuska pisarka oraz anarchistka May Picqueray.

Premiera pierwszego odcinka

Premiera nowej produkcji przypada w 100. rocznicę rozpoczęcia Kongresu Wersalskiego, zakończonego traktatem pokojowym, ustanawiającym nowy ład w Europie.

Warto dodać, że w środę, 2 stycznia, aby nawiązać do nowego dokumentu, TVP1 wyemituje film o gwieździe kina niemego, Poli Negri – głównej bohaterki „Rozbitych marzeń. 1918-1939”.

Fot. materiały prasowe

Pierwszy odcinek „Rozbitych marzeń. 1918-1939” zobaczymy już 7 stycznia w TVP2, godz. 21.55.

Czekacie? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?