Josephine Ann Tewson nie żyje,  sitcom 'Clarence', June 4th 1987.
Fot. Don Smith/Radio Times/Getty Images
Pożegnanie

Josephine Ann Tewson nie żyje. Gwiazda serialu Co ludzie powiedzą? miała 91 lat

Widzowie pokochali ją za rolę Elizabeth Warden

Olga Figaszewska 21 sierpnia 2022 07:53
Josephine Ann Tewson nie żyje,  sitcom 'Clarence', June 4th 1987.
Fot. Don Smith/Radio Times/Getty Images

Nie żyje Josephine Ann Tewson. Aktorka, która podbiła serca widzów rolą Elizabeth w serialu „Co ludzie powiedzą?” odeszła w wieku 91 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazała agentka. Gwiazda kultowego serialu od jakiegoś czasu przebywała w domu spokojnej starości.

Josephine Tewson nie żyje

Josephine Tewson odeszła „w spokojnym śnie” w czwartek 18 sierpnia w domu opieki dla aktorów Denville Hall. Smutną informację o jej śmierci przekazała agentka Jean Diamond.

Aktorka przyszła na świat w 1931 roku w Hampstead w Londynie. Spełniła swoje marzenie o występowaniu na scenie. Debiutowała w 1957 roku na West Endzie. A na jej koncie znajduje się wiele fantastycznych kreacji teatralnych i telewizyjnych.

Jednak Josephine Tewson zyskała ogromną popularność i sympatię fanów dzięki roli Elizabeth Warden,  czyli nerwowej sąsiadki Hiacynty Bukiet w kultowej brytyjskiej produkcji  „Co ludzie powiedzą?”. Wystąpiła również w produkcjach: „Clarence”, „Z-Cars ”, „Shelley”, „Coronation Street ”, „The Troublesome Double”, „Wilt ”, czy „Last of the Summer Wine”. Do 2019 roku Josephine Tewson wystawiała też jednoosobową sztukę „Still Keeping Up Appearances?”, z którą odwiedzała brytyjskie teatry.

Zobacz też: Krzysztof Baranowski poruszająco o ukochanej: „Bogusia już nigdy nie wróci do domu”

Josephine Ann Tewson, DAVID GRIFFIN, Co ludzie powiedzą
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum

Josephine Ann Tewson, David Griffin, na planie serialu Co ludzie powiedzą?

Josephine Tewson – życie prywatne

Brytyjska aktorka dwukrotnie wychodziła za mąż. Josephine Tewson w 1958 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku aktora Leonarda Rossitera. Związek pary nie przeszedł próby czasu. Rozwiedli się w 1961 roku. Drugim mężem gwiazdy był Henry Newman. Pobrali się w 1970 roku. Ich miłość rozdzieliła śmierć ukochanego. Odszedł w 1980 roku.  

Czytaj też: Rodzina podała szczegóły pogrzebu Piotra Balickiego. Spocznie w ważnym dla siebie miejscu

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?