ZE ŚWIATA FILMU

Nie tylko Dom z papieru... Oto inne hiszpańskie seriale dostępne na Netflixie!

Czy również okażą się światowym fenomenem?

Ida Marszałek 13 kwietnia 2020 17:45

Nikt nie przypuszczał, że serial Dom z papieru stanie się światowym fenomenem. Z początku produkcję emitowała hiszpańska stacja telewizyjna - Antena 3. Serial miał bardzo niski budżet i składał się z 15 odcinków, z których każdy trwał aż 70 minut. Oglądalność nie należała do najwyższych. I wtedy do gry wkroczył Netflix. Wykupił prawa do produkcji, przemontował poszczególne odcinki i z dostępnego materiału stworzył 2 sezony. Nagle, z przeciętnego serialu telewizyjnego Dom z papieru stał się najczęściej oglądanym serialem nieanglojęzycznym na najpopularniejszej platformie streamingowej. Dzieło autorstwa Álexa Piny jako pierwsza hiszpańska produkcja w historii otrzymało nagrodę Emmy. Jego sukces odbił się pozytywnie na całej rodzimej produkcji. Dom z papieru otworzył furtkę dla wielu innych hiszpańskich seriali, które zaczęły wzbudzać ogromne zainteresowanie widzów. Obecnie na Netflixie można znaleźć wiele zachęcających tytułów pochodzących z kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim. Specjalnie dla Was przejrzeliśmy ofertę platformy w poszukiwaniu tych najciekawszych! Warto po nie sięgnąć jeśli odczuwacie pustkę po pochłonięciu najnowszego sezonu Domu z papieru.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "Telefonistki"

Akcja Telefonistek dzieje się Madrycie lat 20. Głównymi bohaterkami są cztery dziewczyny, które właśnie rozpoczynają pracę w nowo otwartej centrali telefonicznej, próbując w ten sposób zyskać niezależność finansową. Każda z bohaterek reprezentuje całkiem inną grupę społeczną, ale łączy je chęć walki o swoje prawa w świecie zdominowanym przez mężczyzn. W obsadzie serialu znalazła się jedna z bardziej rozpoznawalnych hiszpańskich aktorek młodszego pokolenia - Blanca Suárez. Telefonistki liczą obecnie 5 sezonów, więc to zdecydowanie rozrywka na więcej niż jeden wieczór.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "Uwięzione"

Jeśli już stęskniliście się za postacią Nairobi, pewną pociechę może przynieść Wam serial Uwięzione, w którym również występuje znana z Domu z papieru - Alba Flores. Produkcja opowiada o hiszpańskim więzieniu dla kobiet, do którego na siedem lat trafia Macarena. Nie wiemy o co kobieta jest oskarżona i ona sama twierdzi, że jest niewinna. Jaki los czeka ją w tak bezwzględnym środowisku? O tym możecie się przekonać w trakcie 4 emocjonujących sezonów.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "Szkoła dla elity"

Szkoła dla elity to serial stworzony z myślą o wielbicielach teen dramy. Wybuchowe skrzyżowanie Plotkary z Riverdale, tyle że z akcją osadzoną w Hiszpanii. Mamy tutaj różnice klasowe, pierwsze miłości, zdrady, trójkąty miłosne, rodzinne dylematy, no i tajemniczą zbrodnię, która wywraca do góry nogami ułożone życie uczniów jednej z najlepszych prywatnych szkół w kraju. Tutaj z kolei możemy podziwiać znanego z Domu z papieru Jaime Lorente (Denver). Serial liczy 3 sezony.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "Paquita Salas"

Tytułowa Paquita Salas to słynna łowczyni talentów i agentka gwiazd, która z dnia na dzień traci swoją najlepszą klientkę. Teraz Paquita zrobi wszystko, by odkryć nową twarz, chociaż jej metody działania bardziej sprawdzały się w latach 90. Komediowy serial, który powinien obejrzeć każdy, kto choć z odrobiną nostalgii wspomina końcówkę XX wieku. Obecnie serial ma 3 sezony.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "Velvet"

Tym razem przenosimy się w realia późnych lat 50. i zajrzymy za kulisy tytułowego domu mody. Prestiżową markę Velvet odziedzicza Alberto Márquez, który zakochuje się ze wzajemnością w jednej z pracujących dla niego szwaczek. Historia nieszczęśliwiej miłości, która liczy sobie już 4 sezony.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "W czasach wojny"

Akcja serialu W czasach wojny znów zabiera nas do lat 20. jednak tym razem już nie na Półwysep Iberyjski. Przenosimy się na wybrzeże Afryki do hiszpańskiej Melilli, gdzie znajduje się szpital dla żołnierz walczących  o pasmo górskie Rif. Tam przybywają panny z dobrych madryckich domów, by otworzyć wojskowy szpital. Serial składa się na razie z jednego sezonu.

Netflix hiszpańskie seriale
Fot. Materiały prasowe

Serial "Grand Hotel"

Grand Hotel to liczący 3 sezony serial kryminalny, którego akcja toczy się na samym początku XX wieku. Główny bohater przybywa do tytułowego hotelu i podając się za kelnera, rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczego zaginięcia swojej siostry, która pracowała w tym samym miejscu jako pokojówka. Nie mogło również zabraknąć wątku zakazanej miłości - bohater zakocha się ze wzajemnością w córce właścicieli hotelu.

Seriale Netflix
Fot. Materiały prasowe

Wszystkie wymienione seriale dostępne są na Netflixie! 

TAGI #serial #Netflix

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.