Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
niezwykłe relacje

Gustaw Holoubek był ojcem od święta. Swoim córkom z pierwszego małżeństwa nie poświęcał wystarczająco czasu...

Jak Ewa i Magdalena wspominają zmarłego tatę?

Marcjanna Maryszewska 29 września 2023 19:50
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Od samego początku to najmłodsze dziecko aktora pozostawało w centrum medialnego zainteresowania — Jan Holoubek podbija świat filmu, a światło dzienne ujrzała właśnie jego kolejna produkcja. Tymczasem dużo mniej wiadomo o owocach dwóch pierwszych małżeństw Gustawa Holoubka... Dziś Ewa i Magdalena unikają życia na świeczniku, a o relacjach z ojcem wypowiadały się z wyraźnym wyrzutem.

Gustaw Holoubek miał dwie córki. Tak wyglądały ich relacje

Intensywne życie zawodowe Gustawa Holoubka niekoniecznie szło w parze z tym rodzinnym. Nim wybitny artysta ustatkował się u boku Magdaleny Zawadzkiej, miał już za sobą dwa inne małżeństwa. Owocem każdego z nich było dziecko Najpierw poprzysiągł miłość aktorce Danucie Kwiatkowskiej, spędzili razem aż trzynaście lat. Doczekali się wówczas córki, Ewy Holoubek-Laskowskiej. W połowie lat 50. cała rodzina przeniosła się do Warszawy, lecz Gustaw Holoubek najlepiej odnalazł się w teatralnym świecie stolicy... Tymczasem jego żonie doskwierała samotność i uczucie zagubienia. Artysta rzucił się w wir pracy, w domu bywał gościem, choć kobietę i dziecko kochał miłością szczerą i głęboką.

"Nie czuję żalu do ojca. Bardzo go kocham. Zaczęłam jeździć konno, żeby uciec od mało szczęśliwego dzieciństwa. Tato mówił z przestrachem: Ty chyba nie zostaniesz dżokejem? Mało rozmawialiśmy, nie było między nami otwartości" — zwierzała się Ewa Holoubek-Laskowska na łamach książki "Gustaw. Opowieść o Holoubku". W późniejszych latach związała swoje życie z branżą artystyczną, a pasja to z pewnością wpływ znanych rodziców.

Gustaw Holoubek z córką, Ewa Laskowska, 24.06.2007 Płock

Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Małżeństwo Gustawa Holoubka i Danuty Kwiatkowskiej zakończyło się w obliczu kolejnego romansu aktora. Gdy na planie filmu "Pożegnania" poznał śliczną i młodziutką Maję Wachowiak — również aktorkę — jego serce zabiło szybciej. Poczuł wówczas, że to u jej boku chce założyć kolejną rodzinę. Z Mają doczekał się drugiej córki, Magdaleny Holoubek-Szabo, lecz i ta miłość zakończyła się stosunkowo szybko. Na pewnym etapie życia dziewczynka wraz z mamą wyjechała do Niemiec, a Gustaw Holoubek po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu. Trudno się dziwić, że po latach Magda wspominała zapracowanego ojca z lekkim wyrzutem. W książce o artyście przyznała, że był rodzicem z gatunku nieobecnych. 

CZYTAJ TAKŻE: Gustaw Holoubek zakosztował późnego ojcostwa. Dzieciństwo Jana Holoubka różniło się od doświadczeń jego rówieśników

"Był ojcem od święta, chodził ze mną na spacery, dostałam od niego pierwsze, wymarzone, czerwone dżinsy, zabierał mnie i siostrę Ewę na wyścigi konne, na lody, do teatru, na wakacje do Zakopanego i Bukowiny, widywałam się z nim na moje urodziny, na Wigilię, prezenty przynosił… Nie bierze jednak udziału w moim wychowaniu. […] Miał trochę wobec nas wyrzuty sumienia, ale mówił, że nas kocha" — wyznała młodsza z córek.

Gustaw Holoubek

Gustaw Holoubek życiorys małżeństwo z Magdaleną Zawadzką kariera
Fot. Muzeum Narodowe w Warszawie/PAP/Wiesław Prażuch

Kim są córki Gustawa Holoubka?

O ile o jedynym synu Gustawa Holoubka wiadomo naprawdę dużo, tak jego córki całkiem skutecznie uniknęły życia na świeczniku. Co prawda Ewa Holoubek-Laskowska poszła w ślady rodziców i również związała swoje życie z aktorstwem, lecz w przeciwieństwie do nich nie pokazywała swojej twarzy na scenie. Od 1978 roku aż do 2013 roku była lalkarką w legendarnym teatrze dziecięcym "Guliwer" w Warszawie. Za to kilkukrotnie brylowała na salonach w obecności sławnego taty. Z wykształcenia jest archeologiem śródziemnomorskim.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: O tej relacji nie wiedział prawie nikt. Jadwiga Barańska ujawniła, że jest matką chrzestną Jana Holoubka

Z kolei Magdalena Holoubek-Szabo wycofała się całkowicie i bardzo unika szumu wokół swojej osoby. Z jej mediów społecznościowych wynika, że wciąż mieszka w Niemczech, ukończyła studia socjologiczne, oraz pracowała na stanowisku lidera grupy w jednej z organizacji młodzieżowych.  

Gustaw Holoubek, Ewa Laskowska, Jan Holoubek, 24.06.2007

Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.