Jestem REN
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Doceniony za granicą polski thriller psychologiczny wkrótce w kinach!

„Jestem REN” w reżyserii Piotra Ryczko budzi skrajne emocje!

Artykuł sponsorowany 19 marca 2020 11:12
Jestem REN
Fot. Mat. prasowe

Światowa premiera filmu „Jestem REN” miała miejsce na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie okrzyknięto go pionierem polskiego science-fiction. Osadzony w skandynawskiej stylistyce thriller psychologiczny w reżyserii Piotra Ryczko wkrótce pojawi się na ekranach kin. Już w czerwcu polscy widzowie dowiedzą się, kim jest i jaką tajemnicę skrywa enigmatyczny REN.

O czym opowiada film „Jestem REN”?

Historia kobiety uwikłanej w niebezpieczną grę pozorów. Najnowszy film Piotra Ryczko to pełen emocji i napięcia obraz zmagań z realną i wyimaginowaną rzeczywistością.

Renata wraz z mężem Janem i synem Kamilem wiedzie pozornie spokojne życie z dala od miasta. Rodzinną sielankę zakłócają epizody, w trakcie których kobieta zachowuje się w dziwny, niepokojący sposób. Przez to, relacje pomiędzy członkami rodziny stają się napięte - coraz silniejsza nieufność, strach i brak wzajemnej akceptacji doprowadzają do tragedii.

Jestem REN kadr z filmu
Fot. Mat. prasowe

Po kolejnym niewytłumaczalnym incydencie, Jan odnajduje posiniaczonego syna. Niestety, ani on, ani matka nie chcą powiedzieć, co się wydarzyło. Zdruzgotany mężczyzna namawia rodzinę do wyjazdu na wspólną terapię, odbywającą się w specjalnym, zamkniętym ośrodku.

Gdy w trakcie sesji terapeutycznej wychodzi na jaw, że Renata to tak naprawdę REN – najwyższej klasy android, sprawy jeszcze bardziej się komplikują.

Jestem REN kadr z filmu
Fot. Mat. prasowe

Kim tak naprawdę jest REN i jaką tajemnicę skrywa? Czy jej rodzina jest gotowa na bolesną prawdę? Tego dowiemy się już wkrótce!

Film „Jestem REN” - obsada

W rolę Renaty wcieliła się Marta Król, która za występ w produkcji otrzymała wyróżnienie na Trieste Film Festival. Partnerują jej Marieta Żukowska, Janusz Chabior (podziwiany przez wielu Stryj z miniserialu Ślepnąc od świateł) oraz Mariusz Sztabiński. Za reżyserię i scenariusz odpowiada utalentowany twórca młodego pokolenia - Piotr Ryczko.

Jestem REN
Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał z udziałem Holly Pictures.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.