Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, 16.05.2016 rok
Fot. VIPHOTO/East News
Historie miłosne

Rozstali się, lecz nie mogli bez siebie wytrzymać. Historia miłości Agnieszki Szczurek i Jakuba Wesołowskiego

Dziś czekają na narodziny kolejnego dziecka

Marcjanna Maryszewska 14 czerwca 2024 17:58
Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, 16.05.2016 rok
Fot. VIPHOTO/East News

W 2008 roku Agnieszka Szczurek, początkująca dziennikarka, poprosiła o wywiad Jakuba Wesołowskiego. Znany z seriali „Na Wspólnej” i „Czas Honoru” aktor zafascynował swoją osobą młodą stażystkę... Zaczęli się spotykać i przez dwa lata tworzyli zgodny związek. Z czasem nastąpił kryzys i zakochani rozstali się na kilka miesięcy. Wspólnie jednak stwierdzili, że nie mogą bez siebie żyć. Jak wyglądała historia miłości Jakuba Wesołowskiego i Agnieszki Szczurek?

Agnieszka Szczurek i Jakub Wesołowski. Początki związku, kryzys i rozstanie

Spotkali się pewnego dnia na kawie, w sprawach czysto zawodowych. Agnieszka Szczurek dopiero zaczynała staż w TVN jako asystentka dziennikarza Dariusza Prosieckiego, i poprosiła Jakuba Wesołowskiego o wywiad. On był już doskonale znany jako aktor hitowych produkcji „Na Wspólnej” oraz „Czas honoru”, świeżo po rozstaniu z Weroniką Książkiewicz. 

Spotkanie w sprawie wywiadu przebiegło w osobistym tonie, od razu poczuli do siebie sympatię. Jakub Wesołowski wyznał wówczas studentce, że ma problemy z podrywaniem dziewczyn, a jedyne co mu wychodzi, to ładny uśmiech i bycie miłym. Aktor zdobył Agnieszkę swoim chłopięcym urokiem i męskim podejściem do życia. Od początku zobaczyła w nim mężczyznę, który poważnie myśli o uczuciach i przyszłości.

To była jedynie kwestia czasu, aby zakochali się w sobie i zostali parą. Chociaż tworzyli udany związek, tak jeszcze nie byli pewni, czy chcą ze sobą spędzić resztę życia. Po dwóch wspólnych latach nastąpił kryzys. W grudniu 2011 rozstanie zainicjował Jakub — wówczas zafascynowany urokiem stylistki Zosi Ślotały, jak podają media. Dziennikarka i aktor zrobili sobie oficjalnie przerwę, jednak bez pewności, czy kiedykolwiek do siebie wrócą.

Wytrzymali osobno kilka miesięcy, zauroczenie nową koleżanką szybko minęło. Gdy spotkali się po czasie na imprezie u wspólnych znajomych, między nimi ponownie zaiskrzyło, a Jakub był już przekonany, że z żadną inną kobietą nie wyobraża sobie życia. Agnieszka dała mu jeszcze jedną szansę. Zakochani zdecydowali się kontynuować przerwaną relację.

Czytaj także: Lulla La Polaca - najstarsza polska drag queen o tajemnicach swojego zawodu i coming oucie przed rodzicami

Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, Bal Fundacji TVN, 05.09.2015 rok
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, Bal Fundacji TVN, 05.09.2015 rok

Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, 16.05.2016 rok
Fot. VIPHOTO/East News
Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, 16.05.2016 rok

Agnieszka Szczurek i Jakub Wesołowski zaręczyli się, wzięli ślub i doczekali dziecka

Przyjęcie zaręczynowe tej dwójki odbyło się w hotelu Jakuba Wesołowskiego w podwarszawskim Majdanie, który wybudował i otworzył ze swoim wspólnikiem. Choć para wielokrotnie przekładała swój ślub, którego data długo była trzymana w tajemnicy, w końcu stanęli na ślubnym kobiercu 14 czerwca 2014 roku.

Stara Miłosna, 14.06.2014 r. Ślub Agnieszki Szczurek i Jakuba Wesołowskiego

Rozstali się, lecz nie mogli bez siebie wytrzymać. Historia miłości Agnieszki Szczurek i Jakuba Wesołowskiego
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Dwa lata po ślubie Agnieszki i Jakuba na świat przyszła ich córka, Róża. Swoją pociechę powitali w listopadzie i jest ich największym szczęściem. Agnieszka chętnie idzie małej Róży na rękę i oddaje córeczce wszystko, czego mała chce. Jakub jest tym bardziej stanowczym rodzicem i nie daje sobie córce wejść na głowę, ale za to, jak sam napisał - to on pełni funkcję dokumentalisty ich córki!

Dziś małżeństwo chętnie dzieli się swoim szczęściem na swoich Instagramach, gdzie znaleźć możemy wiele wspólnych, rodzinnych zdjęć. Dzisiaj żona aktora opublikowała niezwykle wzruszający wpis, podkreślając przy tym, że niebawem kolejny raz zostaną rodzicami. „10 lat minęło jak jeden dzień…choć nasza historia jest znacznie dłuższa. Nic nie dzieje się bez przyczyny — dlatego myślę, że te 16 lat temu życie skierowało nas ku sobie nie bez powodu. Wiecie, jak to jest: pewnych rzeczy nie można kupić, nie można ich wyprosić albo kogoś do nich zmusić. Mam na myśli bezwarunkową miłość, pełne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie i oparcie w najgorszych chwilach swojego życia. Ja to dostałam (choć lubię myśleć, że sama na to zapracowałam 😊) w pakiecie, w jednym człowieku, który za każdym razem udowadnia mi, że bez względu na wszystko gramy do jednej bramki. I choć czasami wkurza mnie najbardziej na świecie, to nie wyobrażam sobie życia bez niego. @jakubwesolowski dziękuję Ci za tych wspólnych 16 lat życia, każdy dzień małżeństwa i cieszę się jak dziecko z myślą o naszej wspólnej przyszłości, którą za chwilę będziemy budować już we 4", czytamy na Instagramie. 

Widać, że są parą idealną i bardzo się kochają! Życzymy Agnieszce i Jakubowi mnóstwa miłości. 

Sprawdź również: To już potwierdzone. Mama Macieja Musiała jest już po ślubie, opublikowała wymowne zdjęcia

Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, Bal Fundacji TVN, 02.09.2017 rok
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Jakub Wesołowski, Agnieszka Szczurek-Wesołowska, Warszawa, Bal Fundacji TVN, 02.09.2017 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.