Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

Film Once Upon a Time in Hollywood, Pewnego razu w Hollywood, Leonardo DiCaprio
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Brak spoilerów, jedynie domysły. Czy Pewnego razu... w Hollywood będzie tajemnicą do dnia premiery?

Prosi o to sam Quentin Tarantino!

Weronika Kostyra 22 maja 2019 14:50
Film Once Upon a Time in Hollywood, Pewnego razu w Hollywood, Leonardo DiCaprio
Fot. Materiały prasowe

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku wczoraj miał swoją prapremierę podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Jedynie garstka szczęśliwców została wyróżniona i obejrzała najnowsze dzieło Quentina Tarantino. Zwyczajni widzowie film Pewnego razu... w Hollywood zobaczą w kinach dopiero w sierpniu. Do tego czasu będą musieli zadowolić się zwiastunem. Nie możemy też spodziewać się przedwczesnych recenzji, a jedynie spekulacji i domysłów, które zaostrzają apetyt i podnoszą i tak wysoką już temperaturę wokół filmu. Co o nim wiadomo?

Brak spoilerów z „Pewnego razu... w Hollywood”

O filmie mówi się już od dawna przede wszystkim dlatego, że jednym z jego wątków ma być makabryczne morderstwo żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Zbrodnia popełniona przez sektę Charlesa Mansona do tej pory mrozi krew w żyłach, mimo że minęło od niej niemal 50 lat. Żona Romana Polańskiego była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy członkowie grupy bestialsko zamordowali ją i jej przyjaciół w willi w Los Angeles. Co ciekawe, w filmie w postać Polańskiego wcielił się polski aktor, Rafał Zawierucha.

O filmie jest głośno także ze względu na gwiazdorską obsadę. Wystąpili w nim Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Al Pacino, Margot Robbie i Dakota Fanning. Niecierpliwią się także fani twórczości Quentina Tarantino. To dziewiąty film w karierze kreatywnego i nieprzewidywalnego reżysera. Od premiery poprzedniego mijają cztery lata. Tarantino stworzył własny, niepowtarzalny styl, a jego filmy są zawsze dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Wśród fanów pojawiły się przypuszczenia, że kontrowersyjny reżyser zmieni prawdziwy przebieg opowiadanej historii. On sam postanowił jednak zadbać o to, by i tym razem jego film pozostał tajemniczy do samego końca.

Przed prapremierą, która odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Cannes wydał oświadczenie do mediów, w którym prosi, by powstrzymać się przed zdradzaniem fabuły w recenzjach i komentarzach. „Kocham kino. Wy też kochacie kino. Proszę, żebyście powstrzymali się przed zdradzaniem zbyt wielu rzeczy o filmie, żeby nie zepsuć przyjemności widzom, którzy zobaczą go nieco później. Cieszę się, że mogę być w Cannes i podzielić się z festiwalową publicznością filmem Pewnego razu... w Hollywood. Obsada i ekipa ciężko pracowali nad stworzeniem czegoś tak oryginalnego i proszę tylko, aby wszyscy unikali ujawniania czegokolwiek, co mogłoby uniemożliwić późniejszym widzom przeżycie filmu w ten sam sposób”, napisał.

Co ciekawe, sami fani kina przyłączają się do jego prośby. Nikt nie chce zepsuć sobie przyjemności z oglądania widowiska, które z pewnością jest jednym z ważniejszych filmów tego roku. Polska premiera Pewnego razu... w Hollywood jest planowana na 9 sierpnia 2019 roku. 

Film Once Upon a Time in Hollywood, Pewnego razu w Hollywood
Fot. Materiały prasowe

Film Once Upon a Time in Hollywood, Pewnego razu w Hollywood
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!