Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
VIVA! Tylko u nas

Odkryj nowy cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” w Multikinie! 

Poprowadzi go Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz.

Artykuł sponsorowany 10 lutego 2019 14:51
Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – w lutym w Multikinie startuje premierowy cykl „Mistrzowie Kina Mastercard”, który zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie. Program będzie można obejrzeć także w internecie.

 

Wyjątkowy duet i najlepsze filmy 

Od 18 lutego w każdy poniedziałek o godz. 19:30 na ekranach kin sieci Multikino prezentowane będą filmy specjalnie wyselekcjonowane przez najbardziej renomowaną popularyzatorkę dobrego kina w Polsce – Grażynę Torbicką i redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl – Michała Walkiewicza. W 16 wybranych kinach sieci Multikino pokazane zostaną tytuły, które zyskały uznanie krytyków i podbiły serca publiczności na europejskich i światowych festiwalach filmowych. W ramach cyklu projekcję każdego tytułu poprzedzi premierowy odcinek programu „Mistrzowie Kina Mastercard”, prowadzony przez dwójkę krytyków. Po projekcjach na dużym ekranie odcinki programu będzie można zobaczyć także na portalu Filmweb.pl. Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz na dwa głosy wprowadzą widzów w tematykę filmu, zaakcentują najbardziej interesujące aspekty, ulokują film w szerszym kontekście bądź zwrócą uwagę na detale, których analiza może rzucić nowe światło na całość. 

"Razem z Michałem nie będziemy narzucać ani własnego zdania na temat filmu, ani jego interpretacji. Mamy jedynie nadzieję, że nasza rozmowa będzie inspiracją do odnajdywania nowych sensów, poszerzania wiedzy filmowej i gorących dyskusji po seansie" – mówi Grażyna Torbicka. 

mistrzowie_kina_mastercard
Fot. Mat.prasowe

 

Pokaz "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego 

Pierwszym filmem prezentowanym w ramach projektu będzie „Zimna Wojna” zdobywcy Oscara Pawła Pawlikowskiego, który również w tym roku znalazł się w gronie reżyserów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej. „Zimna Wojna” otrzymała również nominację do Oscara w kategoriach „najlepszy film nieanglojęzyczny” i „najlepsze zdjęcia”. Obraz został nagrodzony dotychczas m. in. Złotą Palmą (dla najlepszego reżysera), Nagrodą Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, czy – w kilku kategoriach – Złotymi Lwami i Europejskimi Nagrodami Filmowymi. 

"Przy planowaniu cyklu istotna była dla nas jego szeroka dostępność. Stało się to możliwie m. in. dzięki zastosowaniu formuły video i nagrywaniu programu, który będzie można obejrzeć przed seansami w kilkunastu kinach w Polsce. Ogromnie nas cieszy, że dzięki wsparciu Mastercard możemy realizować taki projekt." – wyjaśnia Mariusz Spisz, Commercial Director Multikina. 

 

Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe
Kadr z filmu "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego 

 

Projekt „Mistrzowie Kina Mastercard” realizowany będzie aż w 16 kinach sieci Multikino: w Warszawie (w kinach na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (w Multikinie Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach. Bilety na filmy z cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl. Cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.

 

Materiał powstał we współpracy z Mastercard

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.