Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM
Z życia gwiazd

Był świetnym bramkarzem, potem wyjechał za granicę... Mało kto wie, kim jest brat Artura Żmijewskiego!

Jaka relacja łączy obu panów?

Marta Nawacka 10 lipca 2024 18:06
Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM

Bez wątpienia należy do grona najbardziej lubianych i rozpoznawalnych aktorów w Polsce. Sławę zawdzięcza między innymi serialom „Na dobre i na złe” czy „Ojciec Mateusz”. Prywatnie jest spełnionym mężem i ojcem, nie każdy jednak wie, że Artur Żmijewski ma brata, który także zrobił dużą karierę, ale w sporcie. Okazuje się, że Grzegorz Żmijewski był doskonałym bramkarzem. Co jeszcze o nim wiemy? Jaka relacja łączy braci?

Artur Żmijewski: kariera, życie prywatne, rodzina

Ogromną popularność przyniosły mu między innymi seriale „Na dobre i na złe” czy „Ojciec Mateusz”, a dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich aktorów. Od niedawna Artur Żmijewski ma także na swoim koncie zupełnie inny sukces – sprawdził się jako reżyser filmu „Sami swoi. Początek”, czyli prequela kultowych już „Samych swoich” Sylwestra Chęcińskiego.

Artur Żmijewski jest jednak nie tylko spełniony w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Od ponad trzech dekad jest szczęśliwym mężem Pauliny, z którą doczekał się córki Ewy oraz dwóch synów: Karola i Wiktora. Wraz z dziećmi łączą go bliskie i ciepłe relacje. Okazuje się, że zupełnie inne niż aktor miał ze swoim tatą... Nie każdy wie również, że Artur Żmijewski ma brata, który także odnosi sukcesy. Tyle tylko, że wybrał on zupełnie inną dziedzinę, a mianowicie – sport.

Czytaj też: Wychowywał się bez ojca. Artur Żmijewski obiecał sobie, że nie popełni jego błędów

Artur Żmijewski, żona, Paulina Żmijewska, Telekamery 2015 - bankiet
Fot. Baranowski Michał/AKPA

Artur Żmijewski, żona, Paulina Żmijewska, Telekamery 2015 - bankiet

Artur Żmijewski: brat. Grzegorz Żmijewski odniósł sukces w sporcie

Gdy lubiany aktor miał zaledwie osiem lat, jego ojciec odszedł z domu i założył nową rodzinę... Lata później Artur Żmijewski przypadkiem go spotkał i nie ukrywał, że atmosfera wówczas była dość niezręczna. Jak mówił w rozmowie z Na Żywo: „Spotkanie było chłodne, bez czułości”. Duże lepsze relacje łączą go ze starszym o sześć lat bratem. Grzegorzem. Nie każdy wie o tym, że zrobił on całkiem imponującą karierę sportową.

Grzegorz Żmijewski grał jako bramkarz w piłce ręcznej, a następnie został trenerem. Grał między innymi w Wiśle Płock, z którą udało mu się zdobyć medal mistrzostw Polski. Później jednak trafił za granicę. „Wyjechałem do Luksemburga jako zawodnik i tam grałem. Potem przez wiele lat byłem trenerem. Tam mieszkam i pracuję”, wyznał kiedyś brat Artura Żmijewskiego Pomponikowi.

Aktor i Grzegorz Żmijewski nadal mają ze sobą bardzo dobre relacje. Okazuje się, że to właśnie starszy brat w pewnym sensie uratował Artura, gdy ten miał niepokojący epizod w swoim życiu. „Tylko przez parę tygodni byłem związany z gitowcami z Chotomowa, który w latach 80. był stolicą gitludzi. Z tego towarzystwa wyciągnął mnie mój brat”, zwierzył się aktor w rozmowie z magazynem Playboy 

Zobacz także: Od ponad trzech dekad jest jego miłością i opoką. Oto, co wiemy o żonie Artura Żmijewskiego!

Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Artur Żmijewski w sesji dla magazynu VIVA!, 2016 rok

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 11.07.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.