Adam Woronowicz
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Od śmierci jego córki mija osiem lat. Dopiero teraz Adam Woronowicz umie o tym mówić

„Ola jest już w niebie”...

Rafał Kowalski 1 października 2023 19:45
Adam Woronowicz
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Dla nas świetny aktor, dla swoich najbliższych – ciepły ojciec i ukochany mąż. Adam Woronowicz kieruje się zasadą, że w życiu najważniejsza jest rodzina i dbanie o nią. Niestety nie na wszystko mamy wpływ. Osiem lat temu artysta i jego małżonka przeżyli niewyobrażalną stratę. Ich córka zmarła.

Adam Woronowicz o odejściu córki

Uwielbiany przez widzów aktor i jego żona Agnieszka są małżeństwem już ponad 20 lat. Kilka lat po uroczystej ceremonii na świecie pojawiła się ich pierwsza córka Karolina. Następnie szczęśliwi rodzice powiększyli gromadę dzieci o Ritę i  Maksymiliana. Jako ostatnia z rodzeństwa urodziła się Aleksandra.

Adam Woronowicz nie opowiadał o tym w wywiadach, ale osiem lat temu wydarzyło się to, czego nie chce przeżyć żaden rodzic. Dopiero niedawno aktor otworzył się na temat straty najmłodszego dziecka. „Ola jest już w niebie”, wyznał Dobremu tygodniowi. Nie zdradził jednak, co dokładnie wydarzyło się w 2015 roku. To zbyt bolesne.

Dziś artysta wie o życiu jedno. „Jest takie powiedzenie, że nie ma nikogo, kto żałowałby na łożu śmierci, że był za mało w pracy, ale jest wielu, którzy żałują, że byli za mało z dziećmi. (...) Na końcu nie będę rozliczany z tego, ile nagród zdobyłem, ile ról zagrałem, ile zarobiłem, ale z tego, ile miłości dałem innym”, uważa.

I jak przyznaje, nieważne co się stało, jest ojcem czwórki dzieci.

Czytaj także: Elżbieta Romanowska była obiektem drwin. „Nazywano mnie grubą świnią, wieprzem"...

Adam Woronowicz, 2023

Adam Woronowicz, 2023
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Adam Woronowicz o wierze i małżeństwie

W trudnych chwilach największym wsparciem dla aktora była żona Agnieszka. Poznali się w kościele. Miejscu, które od zawsze było Adamowi Woronowiczowi bliskie. Kiedyś myślał nawet o tym, by zostać księdzem… Ostatecznie wygrał inny scenariusz i dziś od 2 dekad aktor spełnia się jako mąż i ojciec.

„Człowiek musi w coś wierzyć - w dobro, miłość, jutrzejszy dzień. Taki jest świat. Człowiek jest istotą duchową”, twierdzi jednak. Wiara była i jest ważną częścią jego codzienności.

Wierzymy, że przed panem Adamem tylko dobre i pełne szczęścia życiowe momenty. 

Czytaj też: Są nierozłączni od ponad 40 lat. Oto historia miłości Ewy Kuryło i Piotra Pręgowskiego

Adam Woronowicz z żoną, Agnieszka Woronowicz, premiera filmu "Pod Mocnym Aniołem", 13.01.2014

Adam Woronowicz z żoną, Agnieszka Woronowicz, premiera filmu
Fot. TRICOLORS/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.