O TYM JEST GŁOŚNO

Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek nie ochrzczą syna. Dadzą mu pewien wybór...

Były piłkarz wyjaśnił, dlaczego odwrócił się od Kościoła

Rafał Kowalski 20 sierpnia 2022 19:57

Małgorzata Rozenek-Majdan w czerwcu 2020 roku powitała na świecie trzeciego syna. Henio to z kolei pierwsze dziecko męża prezenterki – Radosława Majdana. Znów głośno jest o tym, że oboje rodzice podjęli decyzję, że ich potomek nie zostanie na razie ochrzczony. Okazuje się, że chłopiec będzie mógł to zrobić, ale gdy dorośnie. Sam i świadomie, co jeszcze raz podkreślił piłkarz w nowym wywiadzie.

Radosław Majdan o Kościele i chrzcie syna

Kilka dni temu do sieci przedostały się informacje o tym, że w nowym podręczniku dla młodzieży o tytule ,,Historia i Teraźniejszość", autor sugeruje między innymi, że dzieci poczęte metodą in vitro są „hodowane". O komentarz do tych okropnych słów został poproszony Radosław Majdan – tata dwuletniego Henia, który przyszedł na świat właśnie dzięki in vitro. „Czasem mam łzy w oczach, gdy pomyślę, że nasz syn mógłby się nie urodzić. Zawsze będę walczył z szykanowaniem, odzieraniem z godności ludzi, a zwłaszcza dzieci”, powiedział dla Przeglądu Sportowego.

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda nowy dom Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana?

Były piłkarz został też poproszony o odniesienie się do słów jednego z duchownych, który kiedyś w podobnym, przekraczającym granice dobrego smaku tonie, komentował noworodki z in vitro. Wspomniany ksiądz twierdził, że takie dzieci mają dotykową bruzdę. Mąż Małgorzaty Majdan przy okazji zdradził, że nie ochrzci syna. „To jest tak absurdalne, to jest XIX w. Przez tego typu komentarze ludzie się odwracają od Kościoła. Odwrócili się w Irlandii, w Australii, odwrócą się i u nas. Na razie przez tego typu komentarze i my się odwróciliśmy od Kościoła. Dlatego też nasz syn nie będzie ochrzczony. Gdy będzie dorosły, znając stanowisko Kościoła, sam zdecyduje, czy chce być częścią tej społeczności”, czytamy.

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Chrzest Henryka Majdana – szczegóły

Przypomnijmy, że ponad rok temu podczas sesji dla VIVY! zapytaliśmy Małgorzatę Rozenek-Majdan również o chrzest synka. Gwiazda podtrzymała stanowisko, które prezentowała już wcześniej i o którym mówi też Radek Majdan. Chrztu na razie nie będzie. „To wynika z prostej przyczyny. Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu 3 moich synów jest na świecie. Ciężko mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy. Mówię tu m.in. o niewspieraniu środowisk LGBT czy tuszowaniu pedofilii”, wyznała VIVIE.pl gwiazda.

Ciekawą rzecz dodał ukochany prezenterki, Radosław Majdan. Wyznał on wtedy po raz pierwszy, że Henrykowi nikt nie zabroni chrztu, ale gdy skończy 18 lat „Zostawiamy decyzję naszemu synowi. Niech podejmie ją świadomie, gdy będzie pełnoletni. Jeżeli przeanalizuje to, o czym mówiła Małgosia i będzie chciał się ochrzcić sam, to to zrobi. A gdybyśmy zrobili to dziś, to mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje”, wyjaśnił przed kamerą VIVY.pl piłkarz a prywatnie tata Henryka.

ZOBACZ TEŻ: Stanisław Rozenek w pierwszym wywiadzie: „Pozwala mi być sobą, dzięki mamie czuję się wolnym człowiekiem”

Podczas tego samego wywiadu sławna para opowiedziała o tym, jak chroni starszych synów przed tym, jak działają media. Na co Staś i Tadeusz muszą uważać? Zobacz film do końca. 

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.