TYLKO U NAS!

Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna, ale da mu wybór: „Sam zdecyduje, gdy będzie pełnoletni”

Rodzice Henia wyjaśnili nam powody takiego obrotu spraw

Rafał Kowalski 23 maja 2021 08:57

Małgorzata Rozenek-Majdan jedenaście miesięcy temu powitała na świecie trzeciego syna. Henio to z kolei pierwsze dziecko męża prezenterki – Radosława Majdana. Niedawno było głośno o tym, że oboje rodzice podjęli decyzję, że ich potomek nie zostanie na razie ochrzczony. Okazuje się, że chłopiec będzie mógł to zrobić, ale gdy dorośnie. Sam i świadomie.

Chrzest Henryka Majdana – szczegóły

Podczas sesji dla VIVY! zapytaliśmy Małgorzatę Rozenek-Majdan o chrzest rocznego synka. Gwiazda podtrzymała stanowisko, które prezentowała już wcześniej. Chrztu na razie nie będzie. „To wynika z prostej przyczyny. Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu 3 moich synów jest na świecie. Ciężko mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy. Mówię tu m.in. o niewspieraniu środowisk LGBT czy tuszowaniu pedofilii”, wyznała VIVIE.pl gwiazda.

Ciekawą rzecz dodał ukochany prezenterki, Radosław Majdan. Wyznał on po raz pierwszy, że Henrykowi nikt nie zabroni chrztu, ale gdy skończy 18 lat „Zostawiamy decyzję naszemu synowi. Niech podejmie ją świadomie, gdy będzie pełnoletni. Jeżeli przeanalizuje to, o czym mówiła Małgosia i będzie chciał się ochrzcić sam, to to zrobi. A gdybyśmy zrobili to dziś, to mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje”, wyjaśnił przed kamerą VIVY.pl piłkarz a prywatnie tata Henryka.

ZOBACZ TEŻ: Stanisław Rozenek w pierwszym wywiadzie: „Pozwala mi być sobą, dzięki mamie czuję się wolnym człowiekiem”

Podczas tego samego wywiadu sławna para opowiedziała o tym, jak chroni starszych synów przed tym, jak działają media. Na co Staś i Tadeusz muszą uważać? Zobacz film do końca.

Więcej w papierowej VIVIE!, która już w kioskach. 

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan ,VIVA! 10/2021 okładka VIVA!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.