ZE ŚWIATA FILMU

Historia Nietykalnych wydarzyła się naprawdę! Kim są bohaterowie uwielbianego filmu?

Połączyła ich niezwykła przyjaźń!

Ksenia Krasko 6 listopada 2021 13:44

Francuski film Nietykalni z 2011 roku to ważny element kinematografii. Słodko-gorzki komediodramat podbił serca widzów na całym świecie, nie tylko przekonując, że warto kochać życie bez względu na wszystko, ale i udowadniając, jak prawdziwa może być przyjaźń dwóch zupełnie różnych osób. Niewiele osób wie, że ta pozornie niewiarygodna historia oparta jest na faktach – kim są jej prawdziwi bohaterowie?

Prawdziwi bohaterowie z filmu „Nietykalni”

Scenariusz Nietykalnych powstał dzięki książce Drugi oddech. Jej autorem jest Philippe Pozzo di Borgo, pierwowzór filmowego Philippe’a, którego zagrał Francois Cluzet. Odnoszący sukcesy w biznesie di Borgo uległ w 1993 roku poważnemu wypadkowi na paralotni, na którą wybrał się podczas burzy. Chociaż przeżył upadek z dużej wysokości, pozostał sparaliżowany. Z tego powodu musiał znaleźć sobie asystenta...

Zobacz: Nie tylko Nietykalni! Oto 10 pozytywnych filmów, które trzeba obejrzeć

Abdel Yasmin Sellou również ma wiele wspólnego ze swoim filmowym odpowiednikiem – Drissem, w którego rolę brawurowo wcielił się Omar Sy. Sellou urodził się w Algierii, ale w dzieciństwie przeprowadził się do rodziny, mieszkającej w Paryżu. Często wpadał w kłopoty, miał problemy z prawem i nie chciał pracować. Starał się o zasiłek dla bezrobotnych, więc musiał udowodnić, że nikt nie chce go zatrudnić, dlatego na rozmowach kwalifikacyjnych prosił o odmowę. Liczył, że di Borgo postąpi tak samo.

Wszystko potoczyło się zupełnie inaczej. Abdel otrzymał posadę asystenta Philippe’a, a ich współpraca szybko przekształciła się w przyjaźń. Jak wspominają po latach, ta znajomość miała wielki wpływ na ich dalsze życie. Di Borgo udowodnił Sellou, że jego przyszłość może wyglądać zupełnie inaczej, a także przekonał go, że warto się rozwijać. W zamian otrzymał ogrom pozytywnych emocji i poczucie wolności.

Przeczytaj także: „Sara”, „Kroll”, „Komedia małżeńska” i inne kultowe polskie filmy lat 90.!

Po dziesięciu latach postanowili wyjechać do Maroka. Tu Abdel poznał swoją żonę, z którą wychowuje trójkę dzieci. Di Borgo wkrótce również odnalazł miłość. Gdy panowie ustatkowali się w życiu osobistym, zdecydowali, że muszą się rozstać – przynajmniej zawodowo. Nie wpłynęło to jednak na ich relację. Wciąż są sobie bliscy, spotykają się i pielęgnują piękną przyjaźń, jakiej można im pozazdrościć. 

Fajne filmy na wieczór: Nietykalni
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.