O TYM SIĘ MÓWI

Najgłośniejsze zaginięcia ostatnich lat. Te osoby zniknęły bez śladu...

Bliscy wciąż wierzą, że się odnajdą. Czy to możliwe?

Redakcja VIVA! 13 września 2020 16:46

Doniesienia o osobach, które znikają bez śladu, zawsze budzą wiele emocji. Niektóre sprawy udaje się szybko rozwiązać, inne niestety nie. Rodziny zaginionych nie tracą jednak nadziei, i nawet po kilkunastu latach wierzą, że zagadka się rozwiążę, a bliska osoba bezpiecznie wróci do domu. Oto najgłośniejsze zaginięcia ostatnich lat. Czy kiedykolwiek poznamy prawdę na temat tych nagłych zniknięć?

Najgłośniejsze zaginięcia - McCann, Wieczorek, Orlandi

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku. 3-letnia wtedy dziewczynka odpoczywała z rodzicami i młodszym rodzeństwem w kurorcie Praia da Luz w Portugalii. Feralnego wieczoru rodzice dzieci poszli na kolację ze znajomymi, ale regularnie wracali do pokoju hotelowego, aby sprawdzić, czy wszystko w porządku. Podczas jednych z odwiedzin matka Madeleine odkryła, że córki nie ma w pokoju... W ciągu tych kilkunastu lat pojawiło się wiele teorii na temat tego, co mogło się z nią stać, i sprawdzono wiele tropów. Niestety, wciąż nie wiadomo, gdzie może przebywać i czy w ogóle żyje.

Tajemnicze zaginięcie Iwony Wieczorek wciąż budzi wiele emocji. Po raz ostatni widziano ją nad ranem 17 lipca 2010 roku, przy wejściu na plażę w gdańskim Jelitkowie. Według ustaleń, nastolatka była na imprezie, ale po kłótni ze znajomymi postanowiła wrócić do domu. Na nagraniu z monitoringu widać, że podąża za nią tajemniczy mężczyzna. Czy to on odpowiada za zniknięcie dziewczyny? Śledczy wciąż nie znaleźli odpowiedzi na to i wiele innych pytań, jednak uważa się, że 19-letnia wtedy Iwona Wieczorek została porwana lub zabita. Matka nastolatki nigdy nie przestała szukać córki.

Córka znanych muzyków – Al Bano i Rominy Power – zniknęła ponad 25 lat temu. Ylenia Carrisi po raz ostatni rozmawiała z nimi przez telefon 1 stycznia 1994 roku. Wciąż pojawiają się różne teorie na temat jej zaginięcia. Niektórzy uważają, że dziewczyna popełniła samobójstwo poprzez utopienie się w rzece Missisipi, a inni – że upozorowała własną śmierć, aby odciąć się od sławnych rodziców. Jedna z osób twierdzi nawet, że w 2000 roku widziała Ylenię na dworcu w Wenecji... Al Bano pogodził się z utratą córki, w przeciwieństwie do Rominy Power. Ona wciąż wierzy, że dziewczyna się odnajdzie cała i zdrowa.

Emanuela Orlandi zniknęła bez śladu 22 czerwca 1983 roku. Miała wtedy 15 lat, była obywatelką Watykanu. Tamtego dnia wybrała się na zajęcia do szkoły muzycznej, ale nigdy z niej nie wróciła. Od tego czau powstało wiele teorii na temat jej dalszego losu, jednak wciąż nie wiadomo, co tak naprawdę się wydarzyło. Jej ojciec był świeckim urzędnikiem kurii rzymskiej, stąd podejrzenia, że padła ofiarą księży, uwikłanych w pedofilię i seksskandale. Kilka lat temu anonimowy informator wskazał, że zwłoki Emanueli Orlandi znajdują się w bazylice św. Apolinarego, w grobie Enrico De Pedisa – bossa mafii, który pomagał kościołowi. Ten trop okazał się mylny, jak i inne, które pojawiły się później.

W kwietniu 2003 roku ostatni raz widziano rodzinę Bogdańskich. Krzysztof, jego żona Bożena, matka Danuta i dzieci – Małgosia i Jakub – zniknęli bez śladu. Ich bliscy wierzą jednak, że żyją. Wskazywać na to ma fakt, że wkrótce po tajemniczym zaginięciu Bogdańskich okazało się, że dorośli członkowie rodziny są poszukiwani za wyłudzanie kredytów. Wystawiono za nimi międzynarodowe listy gończe, jednak wciąż nie wiadomo, co się tak naprawdę stało i gdzie mogą się znajdować. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.