WIDEO VIVY.PL

Maria Stachurska: „Fundament wiary jest w naszej rodzinie dość mocny”. To zasługa jej cioci

Czy po książce o Stanisławie Leszczyńskiej przyjdzie czas na tę o córce?

Rafał Kowalski 13 października 2021 16:10

Stanisława Leszczyńska – to jej mama Anny Lewandowskiej poświęciła ostatnią książkę i ostatni film. Życiorys położnej z Auschwitz zdecydowanie zasługiwał na oba projekty, które dziś podziwiać może każdy z nas. Jaki wpływ na rodzinę Marii Stachurskiej miała niezwykła ciocia? Zapytaliśmy.

Mama Anny Lewandowskiej o książce o córce i cioci Stanisławie

Podczas sesji do VIVY! z Marią Stachurską znaleźliśmy chwilę, by zapytać pisarkę i reżyserkę o to, jaki ślad pozostawiła po sobie w rodzinie Stanisława Leszczyńska… „Ciocia przekazała mi, nam niezłomność. To, że będąc wiernym wierze i wcielając ją w życie, można przetrwać i osiągnąć wszystko. Ciocia chciała, by iść zgodnie z wiarą, z której wszystko wypływa. I miłość, i modlitwa”, wyznała VIVIE.pl mama znanej trenerki.

Czytaj także: Anna i Robert Lewandowscy tworzą zgrany duet. Jaki jest sekret ich związku?

Chwilę później przyznała, że wiara dalej jest ważna dla jej bliskich. „Kobiety w naszej rodzinie są silne, ale i kruche. […] Czy wartości cioci były na nas przenoszone? Na pewno mocno budowany był w naszej rodzinie fundament wiary. Jest on u nas mocny, jest naszym kręgosłupem. Nawet, gdy mamy swoje bunty i  odejścia, to wiemy jak sylwetka ma się wyprostować do pionu”, tłumaczyła nam przed kamerą Maria Stachurska.

A czy mama Anny Lewandowskiej zdecydowałaby napisać się książkę o sile kobiet bazując na dokonaniach córki? Odpowiedź na to pytanie poznasz oglądając wywiad wideo do końca. 

Anna Lewandowska, mama
Fot. FB

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.