KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jedni po sześciu latach, drudzy po niemal trzydziestu. Rozwody w rodzinie Windsorów nie są rzadkością

Zobaczcie, kto zdecydował się na ten krok

Gabriela Czernecka 19 lutego 2020 17:24

W ciągu zaledwie kilku dni ogłoszono dwa rozwody w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Rok 2020 dla rodziny Windsorów nie zaczął się najlepiej. Rezygnacja Meghan i Harry'ego z królewskich funkcji, seksskandal z udziałem księcia Andrzeja, problemy Zary Tindall z prawem jazdy, a teraz plaga rozwodów. Peter Philips i Autumn Philips zdecydowali się zakończyć swój związek po dwunastu latach małżeństwa. Wspólnie wychowują dwie córki - dziewięcioletnią Savannah i siedmioletnią Islę. Chwilę później rozwód ogłosili także hrabia Linley David i hrabina Sarah. Warto jednak zauważyć, że rozwody w brytyjskiej rodzinie królewskiej wbrew temu, co myśli większość, już dawno przestały być rzadkością...

Rozwody w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Niechlubną kartę w historii królewskich małżeństw zaczęła zapisywać siostra królowej ELżbiety II, księżniczka Małgorzata. To jej związek po raz pierwszy od czasów Henryka VIII, czyli po ponad 400 latach, zakończył się w rodzinie królewskiej rozwodem. Małgorzata i wybitny fotograf Anthony Armstrong-Jones, czyli Lord Snowdon stanęli na ślubnym kobiercu w 1960 roku. Rok później byli już rodzicami Davida, a trzy lata później Sarah. Ich związek obfitował jednak w skandale i liczne kontrowersje. Media co rusz donosiły o ich wzajemnych zdradach i zamiłowaniu do całonocnych imprez. Para w końcu po osiemnastu latach małżeństwa zdecydowała się rozwieść.

Na kolejną przełomową decyzję dotyczącą zakończenia związku brytyjska rodzina królewska nie czekała długo. Aż troje z czwórki dzieci królowej Elżbiety II zdecydowało się na ten krok. W 1992 roku głoszono separację księcia Karola z Dianą Spencer. To z pewnością był najgłośniejszy królewski rozwód w historii współczesnej. Ich rozstanie, ale i cały związek był najbardziej medialnym, burzliwym i przepełnionym skandalami w royal family. Po czteroletniej separacji rozwód orzeczono w 1996 roku. Małżeństwo, które wielu uważało za idealne rozpadło się po piętnastu latach. 

Klątwa rozwodów w rodzinie Windsorów

I choć wydawało się, że wreszcie u Windsorów nieco się uspokoiło, brytyjskie media wyjawiły, że Peter Philips po dwunastu latach małżeństwa rozwodzi się. W obliczu plotek najstarszy wnuk królowej zdecydował się wydać oświadczenie i... potwierdzić doniesienia o rozwodzie. Swoją przyszłą żonę, Autumn Kelly poznał w 2003 roku podczas wyścigów Formuły 1.Para pobrała się w 2008 roku na zamku w Windsorze. Mają dwoje dzieci - dziewięcioletnią Savannah i siedmioletnią Islę. Para nie pełniła oficjalnych obowiązków królewskich i pojawiała się w gronie rodziny tylko podczas ważniejszych uroczystości. Małżeństwo powoli przygotowuje się do rozwodu, a tymczasem zapewnia, że zamierza ustalić warunki dalszego życia szczególnie biorąc pod uwagę dobro córek. Tym sposobem Peter Philips, któremu dotychczas udawało się trzymać z dala od skandali i mediów, tym razem sam stał się tematem numer jeden…

Kilka dni później swoje małżeńśtwo po 26 latach postanowił zakończyć także jedyny syn księżniczki Małgorzaty i lorda Snowdena. Dotychczas David i Serena byli dość mało znanymi członkami rodziny królewskiej. Choć mogą pochwalić się ogromnym majątkiem, na który sami zapracowali, brytyjskie media nie interesują się nimi tak bardzo jak księciem Williamem czy Harrym. Para została rodzicami dwójki dzieci: 21-letniego syna, Charlesa Armstronga-Jonesa oraz 18-letniej córki, Margarity Armstrong-Jones. Rzecznik pary powiedział, że małżeństwo rozstaje się w zgodzie. 

Kto jeszcze zdecydował się zakończyć swoje małżeństwo? Zobacz kolejne wideo z cyklu królewskie życie 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.