TYLKO U NAS!

Studia za granicą i nowa pasja... Od sukcesu Klaudii Kulawik w Mam Talent mija 14 lat!

Jak dziś wygląda młoda artystka? Bardzo się zmieniła!

Rafał Kowalski 15 listopada 2022 16:06

Mija czternaście lat, od kiedy stacja TVN wyemitowała pierwszą edycję Mam Talent. Już pierwsze odcinki show mocno zachwyciły widzów, a to wszystko za sprawą spektakularnych występów. Jednym z nich było wykonanie przez 11-letnią wówczas Klaudię Kulawik, piosenki Dziwny jest ten świat. Dziewczynka zachwyciła jury i całą Polskę na tyle, że ostatecznie zajęła w programie drugie miejsce. Ale to był dopiero początek jej muzycznej przygody… Jak dziś wygląda i co planuje młoda artystka? Oraz jak potoczyły się jej losy po programie?

Kariera Klaudii Kulawik. Jak wokalistka wspomina Mam Talent?

W marcu 2021 roku spotkaliśmy się wirtualnie z Klaudią Kulawik i zapytaliśmy, jak wspomina udział w programie TVN. Okazuje się, że wybór piosenki Czesława Niemena na casting do Mam Talent był decyzją spontaniczną! „Utwór został wybrany na dzień przed pierwszymi przesłuchaniami. To było ryzykowne. A ja jako mała dziewczynka zapisałam słowa na kartce i włożyłam na noc pod poduszkę, by je lepiej zapamiętać. Cudem się udało. […] Atmosfera była na planie stresująca, ale ten stres mi pomagał”, opowiedziała nam przed kamerą artystka.

CZYTAJ TAKŻE: Był prawdziwym objawieniem „The Voice of Poland”. Co dziś słychać u Krzysztofa Iwaneczko?

Chwilę po show Klaudia i jej rodzice zostali zasypani różnymi zawodowymi propozycjami. Ale nie zdecydowali się skorzystać ze wszystkich. „Wzięłam udział w trasie koncertowej Mam Talent, gdzie występowałam z niezwykłymi ludźmi na największych polskich scenach koncertowych. […] Była też propozycja nagrania płyty, ale ja przed programem nigdy nie śpiewałam, więc dla mnie i bliskich to był szok. Rodzice nie chcieli zrobić czegoś, czego mogłabym potem żałować. Nikt bowiem nie wiedział, czy ja w przyszłości będę chciała śpiewać. Nagranie krążka byłoby wtedy ryzykowne, dlatego odmówiliśmy”, powiedziała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl Klaudia Kulawik.

Klaudia Kulawik po Mam talent wywiad wideo
Fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Klaudia Kulawik jak dziś wygląda zdjęcia
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Edukacja muzyczna Klaudii Kulawik. Studia w Londynie i najbliższe plany

Nie minęło wiele czasu i nastoletnia gwiazda Mam Talent nabrała pewności, że chce poświęcić swoje życie muzyce. To dlatego nagrodę od sponsora programu – 100 tysięcy złotych – rodzice Klaudii przeznaczyli na jej edukację muzyczną. Pochodząca z Ryczówki 25-latka była na studiach magisterskich w jednej z prestiżowych szkół w Londynie. Jednak pandemia, a co za tym idzie zajęcia zdalne, nie wpłynęły na naukę dobrze.

„Jestem teraz w Polsce, z racji pandemii tok nauczania jest prowadzony online. To dla mnie wielka szkoda i wewnętrzny ból, bo chciałabym być w Londynie, poznawać nowych ludzi i z nimi współpracować”, zdradziła piosenkarka w marcu ubiegłego roku. Klaudia od lat tworzy od kilku lat własne kompozycje. Debiutancką EPkę 25-latki można posłuchać w sieci od 2019 roku.

Ulubienica publiczności ma w planach tworzenie autorskich utworów oraz dalsze szlifowanie kolejnych pasji, czyli produkcji muzycznej i pisania muzyki do filmu. Niedawno z kolei podzieliła się zdjęciem, którego podpis świadczy o tym, że młoda gwiazda ma już za sobą kolejny etap edukacji. „Pierwszy dzień laby po intensywnych tygodniach spędzonych w zamknięciu...praca magisterska złożona, muzyka nagrana, szczęśliwa wracam do życia" - pisała na początku września 2022 roku. Za wszystkie jej marzenia trzymamy oczywiście mocno kciuki! 

Artystka przeszła również spektakularną metamorfozę i niczym nie przypomina już siebie z przeszłości. Klaudia Kulawik jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się z obserwującymi swoimi zdjęciami oraz muzycznymi  planami. I to głównie tam można dostrzec efekty jej niezwykłej przemiany.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Polański uczynił z niej gwiazdę, lecz zafundował jej traumę. Jak potoczyły się losy Jolanty Umeckiej?

A czy piosenkarka ma zamiar związać swoją przyszłość z Londynem? I dlaczego dziś jej głos oraz technika wokalna brzmią zupełnie inaczej niż w programie? Tego wszystkiego dowiecie się, oglądając od początku do końca nasz wywiad wideo.  

Klaudia Kulawik dziś

Klaudia Kulawik z Mam Talent wywiad
Fot. Łukasz Droździk

Klaudia Kulawik z Mam Talent  co dziś robi
Fot. Łukasz Droździk

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.