TYLKO U NAS!

Studia za granicą i nowa pasja... Od sukcesu Klaudii Kulawik w Mam Talent minęło już 13 lat!

Artystka zdradziła nam, na co wydała nagrodę i co planuje

Rafał Kowalski 6 listopada 2021 15:45

Niemal trzynaście lat temu stacja TVN wyemitowała pierwszą edycję Mam Talent. Już pierwsze odcinki show mocno zachwyciły widzów, a to wszystko za sprawą spektakularnych występów. Jednym z nich było wykonanie przez 11-letnią wówczas Klaudię Kulawik piosenki Dziwny jest ten świat. Dziewczynka zachwyciła jury i całą Polskę na tyle, że ostatecznie zajęła w programie drugie miejsce. Ale to był dopiero początek jej muzycznej przygody…

Kariera Klaudii Kulawik. Jak wokalistka wspomina Mam Talent?

W marcu spotkaliśmy się wirtualnie z Klaudią Kulawik i zapytaliśmy, jak wspomina udział w programie TVN. Okazuje się, że wybór piosenki Czesława Niemena na casting do Mam Talent był decyzją spontaniczną! „Utwór został wybrany na dzień przed pierwszymi przesłuchaniami. To było ryzykowne. A ja jako mała dziewczynka zapisałam słowa na kartce i włożyłam na noc pod poduszkę, by je lepiej zapamiętać. Cudem się udało. […] Atmosfera była na planie stresująca, ale ten stres mi pomagał”, opowiedziała nam przed kamerą 24-letnia artystka.

Klaudia Kulawik po Mam talent wywiad wideo
Fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Chwilę po show Klaudia i jej rodzice zostali zasypani różnymi zawodowymi propozycjami. Ale nie skorzystali ze wszystkich. „Wzięłam udział w trasie koncertowej Mam Talent, gdzie występowałam z niezwykłymi ludźmi na największych polskich scenach koncertowych. […] Była też propozycja nagrania płyty, ale ja przed programem nigdy nie śpiewałam, więc dla mnie i bliskich to był szok. Rodzice nie chcieli zrobić czegoś, czego mogłabym potem żałować. Nikt bowiem nie wiedział, czy ja w przyszłości będę chciała śpiewać. Nagranie krążka byłoby wtedy ryzykowne, dlatego odmówiliśmy”, powiedziała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl Klaudia Kulawik.

Klaudia Kulawik jak dziś wygląda zdjęcia
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Edukacja muzyczna Klaudii Kulawik. Studia w Londynie i najbliższe plany

Nie minęło wiele czasu i nastoletnia gwiazda Mam Talent nabrała pewności, że chce poświęcić swoje życie muzyce. To dlatego nagrodę od sponsora programu – 100 tysięcy złotych – rodzice Klaudii przeznaczyli na jej edukację muzyczną. Dziś pochodząca z Ryczówki 24-latka jest na studiach magisterskich w jednej z prestiżowych szkół w Londynie. Ale pandemia, a co za tym idzie zajęcia zdalne, nie wpływają na naukę dobrze. „Jestem teraz w Polsce, z racji pandemii tok nauczania jest prowadzony online. To dla mnie wielka szkoda i wewnętrzny ból, bo chciałabym być w Londynie, poznawać nowych ludzi i z nimi współpracować”, zdradziła nam piosenkarka, która tworzy od kilku lat własne kompozycje. Debiutancką EPkę 24-latki można posłuchać w sieci od 2019 roku.

Ulubienica publiczności ma w planach tworzenie autorskich utworów oraz dalsze szlifowanie kolejnych pasji czyli produkcji muzycznej i pisania muzyki do filmu. Przed nami także premiera piosenki, którą Klaudia nagrała dla jednego z międzynarodowych jazzowych trio.

Za wszystkie plany trzymamy mocno kciuki!

A czy piosenkarka ma zamiar związać swoją przyszłość z Londynem? I dlaczego dziś jej głos oraz technika wokalna brzmią zupełnie inaczej, niż w programie? Tego wszystkiego dowiecie się oglądając od początku do końca nasz wywiad wideo. 

Klaudia Kulawik dziś

Klaudia Kulawik z Mam Talent wywiad
Fot. Łukasz Droździk

Klaudia Kulawik z Mam Talent  co dziś robi
Fot. Łukasz Droździk

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.