TYLKO U NAS!

Studia za granicą i nowa pasja... Od sukcesu Klaudii Kulawik w Mam Talent minęło już 13 lat!

Artystka zdradziła nam, na co wydała nagrodę i co planuje

Rafał Kowalski 14 marca 2021 17:15

Niemal trzynaście lat temu stacja TVN wyemitowała pierwszą edycję Mam Talent. Już pierwsze odcinki show mocno zachwyciły widzów, a to wszystko za sprawą spektakularnych występów. Jednym z nich było wykonanie przez 11-letnią wówczas Klaudię Kulawik piosenki Dziwny jest ten świat. Dziewczynka zachwyciła jury i całą Polskę na tyle, że ostatecznie zajęła w programie drugie miejsce. Ale to był dopiero początek jej muzycznej przygody…

Kariera Klaudii Kulawik. Jak wokalistka wspomina Mam Talent?

Kilka dni temu spotkaliśmy się wirtualnie z Klaudią Kulawik i zapytaliśmy, jak wspomina udział w programie TVN. Okazuje się, że wybór piosenki Czesława Niemena na casting do Mam Talent był decyzją spontaniczną! „Utwór został wybrany na dzień przed pierwszymi przesłuchaniami. To było ryzykowne. A ja jako mała dziewczynka zapisałam słowa na kartce i włożyłam na noc pod poduszkę, by je lepiej zapamiętać. Cudem się udało. […] Atmosfera była na planie stresująca, ale ten stres mi pomagał”, opowiedziała nam przed kamerą 24-letnia artystka.

Klaudia Kulawik po Mam talent wywiad wideo
Fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Chwilę po show Klaudia i jej rodzice zostali zasypani różnymi zawodowymi propozycjami. Ale nie skorzystali ze wszystkich. „Wzięłam udział w trasie koncertowej Mam Talent, gdzie występowałam z niezwykłymi ludźmi na największych polskich scenach koncertowych. […] Była też propozycja nagrania płyty, ale ja przed programem nigdy nie śpiewałam, więc dla mnie i bliskich to był szok. Rodzice nie chcieli zrobić czegoś, czego mogłabym potem żałować. Nikt bowiem nie wiedział, czy ja w przyszłości będę chciała śpiewać. Nagranie krążka byłoby wtedy ryzykowne, dlatego odmówiliśmy”, powiedziała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl Klaudia Kulawik.

Klaudia Kulawik jak dziś wygląda zdjęcia
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Edukacja muzyczna Klaudii Kulawik. Studia w Londynie i najbliższe plany

Nie minęło wiele czasu i nastoletnia gwiazda Mam Talent nabrała pewności, że chce poświęcić swoje życie muzyce. To dlatego nagrodę od sponsora programu – 100 tysięcy złotych – rodzice Klaudii przeznaczyli na jej edukację muzyczną. Dziś pochodząca z Ryczówki 24-latka jest na studiach magisterskich w jednej z prestiżowych szkół w Londynie. Ale pandemia, a co za tym idzie zajęcia zdalne, nie wpływają na naukę dobrze. „Jestem teraz w Polsce, z racji pandemii tok nauczania jest prowadzony online. To dla mnie wielka szkoda i wewnętrzny ból, bo chciałabym być w Londynie, poznawać nowych ludzi i z nimi współpracować”, zdradziła nam piosenkarka, która tworzy od kilku lat własne kompozycje. Debiutancką EPkę 24-latki można posłuchać w sieci od 2019 roku.

Ulubienica publiczności ma w planach tworzenie autorskich utworów oraz dalsze szlifowanie kolejnych pasji czyli produkcji muzycznej i pisania muzyki do filmu. Przed nami także premiera piosenki, którą Klaudia nagrała dla jednego z międzynarodowych jazzowych trio.

Za wszystkie plany trzymamy mocno kciuki!

A czy piosenkarka ma zamiar związać swoją przyszłość z Londynem? I dlaczego dziś jej głos oraz technika wokalna brzmią zupełnie inaczej, niż w programie? Tego wszystkiego dowiecie się oglądając od początku do końca nasz wywiad wideo. 

Klaudia Kulawik dziś

Klaudia Kulawik z Mam Talent wywiad
Fot. Łukasz Droździk

Klaudia Kulawik z Mam Talent  co dziś robi
Fot. Łukasz Droździk

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.