WIDEO VIVY.PL

Córka Kasi Warnke skończyła dwa lata. Aktorka opowiedziała nam, jak zmieniło ją macierzyństwo

„Uczymy dziecko, jak przeżywać trudne emocje. Mówię o buncie dwulatka”

Rafał Kowalski 20 września 2021 20:45

We wrześniu 2019 roku Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski po raz pierwszy zostali rodzicami. Para długie miesiące zostawiała nowy etap życia prywatnego tylko dla siebie i niechętnie o tym opowiadała. Dziś ulubienica widzów jest mądrą i doświadczoną już mamą. Jej córka Helenka właśnie skończyła dwa latka. Jak zmieniła życie aktorki?

Katarzyna Warnke o dziecku i macierzyństwie

Przy okazji imprezy Flesz Fashion Night, na której gościła Katarzyna Warnke, zapytaliśmy aktorkę, jak w jej oczach zmienia się Helenka. Dziewczynka ma za sobą drugie urodziny. „Moje dziecko każdego dnia staje się trochę innym człowiekiem. I to jest trochę jak w związku. Gdy ma się długofalowy związek, to też się zmieniamy, przechodzimy kryzysy… Trzeba dążyć do tego, by akceptować nowości i odkrywać drugą osobę. W relacji z dzieckiem to jest dla mnie oczywiste. A te zmiany dzieją się bardzo szybko, wyzwania są dziś zupełnie inne, niż kiedyś”, powiedziała VIVIE.pl aktorka.

Przeczytaj także: Katarzyna Warnke gorzko o ciąży. „Byłam traktowana jak wór na dziecko”

Katarzyna Warnke o córce. Ma bunt dwulatka?

Gwiazda wiele nauczyła się o sobie i dzieciach, odkąd sama została mamą. Kasia Warnke pilnuje, by jako rodzic, trzymać się pewnych zasad. Nawet, gdy w grę wchodzi pierwszy dziecięcy bunt. „Moje dziecko ma już 2 lata i w tej chwili zaczyna się dość dobrze komunikować, ma swój świat. Uczymy się jako rodzice, jak go nie psuć, być w nim towarzyszami. Z kolei dziecko uczymy, jak przeżywać trudne emocje, bo tu już mówię o buncie dwulatka”, przyznała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl aktorka.

Czym wspomniany bunt jest dla Katarzyny Warnke? „Myślę, że to nic innego jak nabywania wiedzy o własnych granicach. Jako rodzice musimy budować autorytet nie wchodząc w przestrzeń osobistą dziecka. Tę przestrzeń mają też najmłodsi, a czasem dorośli zapominają o tym”, podkreśliła mama Heleny.

Zobacz też: Piotr Stramowski szczerze o ojcostwie: „Przy dwójce rodziców pracujących jest ciężko” 

A skąd gwiazda czerpała i czerpie wiedzę na temat opieki nad maleństwem? Zobacz nasze wideo do końca, a poznasz odpowiedź. Druga część wywiadu z aktorką znajduje się na naszym kanale YouTube o nazwie Magazyn Viva!. Zapraszamy. 

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke, VIVA!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.