WIDEO VIVY.PL

Córka Kasi Warnke skończyła dwa lata. Aktorka opowiedziała nam, jak zmieniło ją macierzyństwo

„Uczymy dziecko, jak przeżywać trudne emocje. Mówię o buncie dwulatka”

Rafał Kowalski 2 stycznia 2022 19:11

We wrześniu 2019 roku Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski po raz pierwszy zostali rodzicami. Para długie miesiące zostawiała nowy etap życia prywatnego tylko dla siebie i niechętnie o tym opowiadała. Dziś ulubienica widzów jest mądrą i doświadczoną już mamą. Jej córka Helenka niedawno skończyła dwa latka. Jak zmieniła życie aktorki? Przypominamy naszą rozmowę z września 2021 roku.

Katarzyna Warnke o dziecku i macierzyństwie

Przy okazji imprezy Flesz Fashion Night, na której gościła Katarzyna Warnke, zapytaliśmy aktorkę, jak w jej oczach zmienia się Helenka. Dziewczynka ma za sobą drugie urodziny. „Moje dziecko każdego dnia staje się trochę innym człowiekiem. I to jest trochę jak w związku. Gdy ma się długofalowy związek, to też się zmieniamy, przechodzimy kryzysy… Trzeba dążyć do tego, by akceptować nowości i odkrywać drugą osobę. W relacji z dzieckiem to jest dla mnie oczywiste. A te zmiany dzieją się bardzo szybko, wyzwania są dziś zupełnie inne, niż kiedyś”, powiedziała VIVIE.pl aktorka.

Przeczytaj także: Katarzyna Warnke gorzko o ciąży. „Byłam traktowana jak wór na dziecko”

Katarzyna Warnke o córce. Ma bunt dwulatka?

Gwiazda wiele nauczyła się o sobie i dzieciach, odkąd sama została mamą. Kasia Warnke pilnuje, by jako rodzic, trzymać się pewnych zasad. Nawet, gdy w grę wchodzi pierwszy dziecięcy bunt. „Moje dziecko ma już 2 lata i w tej chwili zaczyna się dość dobrze komunikować, ma swój świat. Uczymy się jako rodzice, jak go nie psuć, być w nim towarzyszami. Z kolei dziecko uczymy, jak przeżywać trudne emocje, bo tu już mówię o buncie dwulatka”, przyznała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl aktorka.

Czym wspomniany bunt jest dla Katarzyny Warnke? „Myślę, że to nic innego jak nabywania wiedzy o własnych granicach. Jako rodzice musimy budować autorytet nie wchodząc w przestrzeń osobistą dziecka. Tę przestrzeń mają też najmłodsi, a czasem dorośli zapominają o tym”, podkreśliła mama Heleny.

Zobacz też: Piotr Stramowski szczerze o ojcostwie: „Przy dwójce rodziców pracujących jest ciężko” 

A skąd gwiazda czerpała i czerpie wiedzę na temat opieki nad maleństwem? Zobacz nasze wideo do końca, a poznasz odpowiedź. Druga część wywiadu z aktorką znajduje się na naszym kanale YouTube o nazwie Magazyn Viva!. Zapraszamy. 

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke, VIVA!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.