WOŚP

Przez 26 lat Jurek Owsiak stworzył światowy fenomen...

Bez niego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie będzie już taka sama...

Weronika Kostyra 16 stycznia 2019 16:44

Jurek Owsiak kierował Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy przez ostatnie 25 lat. Niestety po ostatnich  dramatycznych wydarzeniach, czyli zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas Światełka do Nieba, zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu fundacji WOŚP. „Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią”, oświadczył Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej. Jego decyzja wywołała ogromne poruszenie i smutek...

WOŚP to światowy fenomen

Jurek Owsiak za każdym razem udowadniał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Fundacja biła kolejne rekordy, co roku zbierano więcej środków na pomoc potrzebującym. Przez 27 lat jest to łącznie ponad miliard złotych! Zakupiono za to między innymi ogromną ilość sprzętu medycznego – kilkadziesiąt tysięcy urządzeń.

Finały na stałe wpisały się w polski kalendarz imprez, stały się wręcz świecką tradycją. Hasłem WOŚP było zawsze grać „do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Wszystko wskazuje na to, że będzie grać nadal, ale już bez Jurka Owsiaka za sterem. Nadal trudno w to uwierzyć. Cała Polska ma nadzieję, że Jurek Owsiak wróci kierowania Orkiestrą. W ramach akcji „murem za Owsiakiem” wiele osób okazuje mu poparcie i prosi, by się nie poddawał. 

Niektórzy internauci wprost nie zgadzają się z decyzją Jurka Owsiaka. Anja Rubik i Karolina Korwin Piotrowska,  jednym zdjęciem zachęcają Polaków do udostępniania postu z treścią: „Jurek, kto jeśli nie Ty i kiedy, jak nie teraz, trzeba powiedzieć jasno wszystkim, że zło nie może wygrać. Jak nikt uruchamiasz w nas dobro. Serca. Miłość. Nie wolno Ci się poddać. Nie jesteś sam. Są z Tobą miliony ludzi, którzy właśnie teraz potrzebują wsparcia. Jurek nie zostawiał nas! Nie teraz”, przekonują. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.