Metamorfozy gwiazd

„Królowa łez” i królowa metamorfoz Agnieszka Chylińska!

Jak przez lata zmieniał się styl wokalistki?

Ksenia Krasko 3 listopada 2021 14:27

Jest jedną z najpopularniejszych artystek w Polsce i jedną z ulubionych jurorek rozrywkowych show. Autorka tekstów, felietonistka, autorka książek dla dzieci, Królowa łez oraz królowa... metamorfoz. Jak zmieniała się przez lata i w jaki sposób ewoluował jej styl?

CZYTAJ TEŻ: „Był wytrwały, czekał na mnie”. Oto niezwykła historia miłości Agnieszki Chylińskiej i jej męża

Agnieszka Chylińska kariera

Kariera Agnieszki Chylińskiej rozpoczęła się w 1994 roku, gdy zajęła trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Wtedy porzuciła też naukę, aby w pełni poświęcić się muzyce. Rok później dołączyła do słynnego zespołu O.N.A., z którym w 1995 roku wydała debiutancki album Modlishka. Nagrała z nimi jeszcze cztery płyty – Bzzzzz, T.R.I.P., Pieprz i Mrok.

W 2003 odeszła z O.N.A. i skupiła się na zespole Chylińska, z którym wydała płytę Winna. Sześć lat później zadebiutowała solo z albumem Modern Rocking. Pomimo zmiany stylu, krążek odniósł sukces komercyjny, a singiel Nie mogę Cię zapomnieć otrzymał Fryderyka w kategorii Cyfrowa Piosenka Roku.

W 2016 roku wydała drugi album solowy Forever Child, ze świetnie przyjętą i wielokrotnie nagradzaną piosenką Królowa łez. Dwa lata później powstał krążek Pink Punk, promowany singlem Mam zły dzień. W grudniu 2019 Agnieszka Chylińska wyruszyła w trasę Warto było szaleć tak, z okazji 25 lat na scenie.

Rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym i stroni od mediów. Dwukrotnie zamężna, ma trójkę dzieci – syna Ryszarda oraz dwie córki, Esterę i Krystynę.

ZOBACZ TEŻ: Tajemnica pierwszego małżeństwa Agnieszki Chylińskiej. Trwało zaledwie 16 miesięcy

Agnieszka Chylińska - jak zmienił się jej styl?

Będąc gwiazdą O.N.A., kochała czarny kolor. Towarzyszyło jej wszystko co mroczne, niedbałe i niezbyt kobiece. Znana przede wszystkim z gotyckiego charakteru i wahań wagi, Chylińska bardzo długo szukała siebie. W 2009 roku, kiedy została jurorką programu Mam Talent i wydała płytę Modern rocking, zaczęła przechodzić nieco na bardziej kobiecą stronę. Pojawiała się w szpilkach, kolorowych sukienkach, a nawet zmieniała kolory włosów - już nie na nowe odcienie czerni - ale też na blond, niebieski, czy róż. 

Chylińska znana z zamiłowania do metamorfoz, próbowała wszystkiego. Od typowej gotki, uwielbiającej koronki, tiule i skóry w ciemnym kolorze, aż po elektryzujące kolory, dopasowane fasony sukienek, spódnic. W międzyczasie bardzo schudła i chyba dopiero wtedy zaakceptowała prawdziwą siebie.  

Agnieszka Chylińska, VIVA!, 2001 rok

Agnieszka Chylińska, VIVA! grudzień 2001
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.