Metamorfozy gwiazd

„Królowa łez” i królowa metamorfoz Agnieszka Chylińska!

Jak przez lata zmieniał się styl wokalistki?

Ksenia Krasko 3 listopada 2021 14:27

Jest jedną z najpopularniejszych artystek w Polsce i jedną z ulubionych jurorek rozrywkowych show. Autorka tekstów, felietonistka, autorka książek dla dzieci, Królowa łez oraz królowa... metamorfoz. Jak zmieniała się przez lata i w jaki sposób ewoluował jej styl?

CZYTAJ TEŻ: „Był wytrwały, czekał na mnie”. Oto niezwykła historia miłości Agnieszki Chylińskiej i jej męża

Agnieszka Chylińska kariera

Kariera Agnieszki Chylińskiej rozpoczęła się w 1994 roku, gdy zajęła trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Wtedy porzuciła też naukę, aby w pełni poświęcić się muzyce. Rok później dołączyła do słynnego zespołu O.N.A., z którym w 1995 roku wydała debiutancki album Modlishka. Nagrała z nimi jeszcze cztery płyty – Bzzzzz, T.R.I.P., Pieprz i Mrok.

W 2003 odeszła z O.N.A. i skupiła się na zespole Chylińska, z którym wydała płytę Winna. Sześć lat później zadebiutowała solo z albumem Modern Rocking. Pomimo zmiany stylu, krążek odniósł sukces komercyjny, a singiel Nie mogę Cię zapomnieć otrzymał Fryderyka w kategorii Cyfrowa Piosenka Roku.

W 2016 roku wydała drugi album solowy Forever Child, ze świetnie przyjętą i wielokrotnie nagradzaną piosenką Królowa łez. Dwa lata później powstał krążek Pink Punk, promowany singlem Mam zły dzień. W grudniu 2019 Agnieszka Chylińska wyruszyła w trasę Warto było szaleć tak, z okazji 25 lat na scenie.

Rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym i stroni od mediów. Dwukrotnie zamężna, ma trójkę dzieci – syna Ryszarda oraz dwie córki, Esterę i Krystynę.

ZOBACZ TEŻ: Tajemnica pierwszego małżeństwa Agnieszki Chylińskiej. Trwało zaledwie 16 miesięcy

Agnieszka Chylińska - jak zmienił się jej styl?

Będąc gwiazdą O.N.A., kochała czarny kolor. Towarzyszyło jej wszystko co mroczne, niedbałe i niezbyt kobiece. Znana przede wszystkim z gotyckiego charakteru i wahań wagi, Chylińska bardzo długo szukała siebie. W 2009 roku, kiedy została jurorką programu Mam Talent i wydała płytę Modern rocking, zaczęła przechodzić nieco na bardziej kobiecą stronę. Pojawiała się w szpilkach, kolorowych sukienkach, a nawet zmieniała kolory włosów - już nie na nowe odcienie czerni - ale też na blond, niebieski, czy róż. 

Chylińska znana z zamiłowania do metamorfoz, próbowała wszystkiego. Od typowej gotki, uwielbiającej koronki, tiule i skóry w ciemnym kolorze, aż po elektryzujące kolory, dopasowane fasony sukienek, spódnic. W międzyczasie bardzo schudła i chyba dopiero wtedy zaakceptowała prawdziwą siebie.  

Agnieszka Chylińska, VIVA!, 2001 rok

Agnieszka Chylińska, VIVA! grudzień 2001
Fot. Krzysztof Opaliński

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.