WIDEO VIVY.PL

25 lat temu bez wahania dała jej miłość i dom. Tak dziś wygląda relacja Agaty Młynarskiej z przybraną córką

Dziś Sylwia Mor żyje z dala od mediów

Rafał Kowalski 29 sierpnia 2023 07:35

Dwadzieścia pięć lat temu drogi Agaty Młynarskiej i Sylwii Mor skrzyżowały się. Przybrana córka dziennikarki miała za sobą wiele trudnych doświadczeń. Dopiero ciepło i dobro, jakie otrzymała od pani Agaty dodały jej skrzydeł i pozwoliły uwierzyć, że przed nią wspaniała przyszłość. Jak dziś żyje?

Sylwia Mor o pierwszym spotkaniu z Agatą Młynarską

O spotkaniu pań zadecydował przypadek… Jako dziecko Sylwia została rozdzielona z rodzeństwem. „Pamiętam, że trafiliśmy wszyscy do pogotowia opiekuńczego. Moi wszyscy bracia i moje wszystkie siostry. Razem jest nas dziesięcioro. Zostaliśmy rozdzieleni, bo to był taki czas. To był dla mnie koszmar, ja tak bardzo płakałam. W takich sytuacjach nigdy nie wiesz, czy jeszcze ich spotkasz. Nie sądziłam, że kogoś można tak odseparować”, opowiadała w TVN.

Wkrótce na jej drodze stanęła gwiazda telewizji o wielkim sercu. „Jak miałam 11 lat. Agata przyjechała do nas do domu dziecka, był szał, bo wiadomo, gwiazda. Szukała dzieciaków do teledysku świątecznego, które będą pisały list przy stole do świętego Mikołaja. Pytała po kolei te wszystkie dzieci, jakie mają marzenia, co by chciały dostać od świętego Mikołaja, bo zbliżają się święta. Ja tak naiwnie powiedziałam: „Kiedyś bym chciała do pani przyjechać”. W efekcie zaprosiła mnie do siebie do domu na wakacje”, opowiadała kilka lat temu Sylwia Mor.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Lorentowicz i Krzysztof Wakuliński: pół wieku temu cała Polska plotkowała o ich niezwykłym związku

I właśnie tak zaczęło się wspólne życie dorastającej nastolatki i prezenterki, która ostatecznie dała jej dom, miłość i opiekę.

Agata Młynarska, Sylwia Mor, ślub 2017

Agata Młynarska, Sylwia Mor, ślub
Fot. Facebook/Agata Młynarska

Historia Sylwii Mor, przybranej córki Agaty Młynarskiej

Wiele lat temu panie doczekały się kilku okładek. Dziś tak Agata Młynarska wspomina pierwszą z nich. „Pamiętam, że była związana z tym, że Sylwii bardzo zależało na tym, żeby pokazać światu, że to prawda, że trafiła do mojej rodziny, że trafiła pod moje skrzydła. Bo pochodziła z takiego miejsca, w którym nie do końca i nie zawsze wszyscy jej w to wierzyli. A dla takiej dziewczyny to było naprawdę niesamowite przeżycie”, opowiadała dziennikarka przed kamerą VIVY.pl kilka dni temu.

Dodała też w rozmowie z Rafałem Kowalskim, że druga okładka dotyczyła z kolei ślubu Sylwii. „Wtedy miałyśmy okazję wspomnieć, wtedy miałyśmy okazję mówić o tym, jak to jest, kiedy dzieci dorastające w domu dziecka muszą się zmierzyć z wychodzeniem z domu dziecka i wchodzeniem w dorosłe życie. To jest bardzo trudny temat.  Ale Sylwia sobie doskonale poradziła”, usłyszeliśmy.

Agata Młynarska, Sylwia Mor, Viva! 2010

Agata Młynarska, Sylwia Mor, Viva! 2010
Fot. Krzysztof Opaliński

Jak dziś żyje adoptowana córka Agaty Młynarskiej?

Po chwilach rozpoznawalności, Sylwia Mor zadecydowała, że chce schować się w cień. Od tej pory nie pokazuje się publicznie. A jak ułożyły się jej losy? Dziś ma 36 lat. Zawodowo zaangażowała się w pracę fundacji charytatywnej, prywatnie jest żoną i mamą. „Jest bardzo mądrą, bardzo niezależną osobą. I też staram się za bardzo nie wtrącać w ich życie, ponieważ ja uważam, że moim zadaniem było przypiąć skrzydła, ale to już ona fruwa. […] Uważam swoją misję za wypełnioną, jeżeli chodzi o Sylwię. Sylwia ma swoje niezależne życie. Ma piękną córkę, wspaniałego męża, super sobie radzą”, zaznaczyła Agata Młynarska w rozmowie z VIVĄ.pl.

Czy dziś nazwałaby się przyjaciółkę przybranej córki? „Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak przyjaciółki z mamą i z córką.  Mama musi być mama, a przyjaciółka jest przyjaciółka. Możemy się bardzo wspierać, możemy się szanować, ale taka stricte przyjaciółka to jest po prostu wybór córki. Akurat ja zostałam przez Sylwię wybrana w jakiś sposób, więc my mamy trochę inną relację.  Ja nie jestem jej biologiczną mamą”, przypomniała dziennikarka.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Precigs miał zostać nauczycielem, lecz wybrał studia aktorskie. W Łodzi poznał miłość swojego życia...

Cały wywiad obejrzysz na górze strony. 

Sylwia Mor, Agata Młynarska, 2020

Sylwia Mor, Agata Młynarska, 2019 TVN

Sylwia Mor, Agata Młynarska, 2019 TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Sylwia Mor, Agata Młynarska, 20.12.2012

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?