ZE ŚWIATA URODY

Nadchodzi prawdziwa rewolucja w świecie makijażu!

Czym jest nowy trend #NoBuy Beauty?

Marta Baran 1 czerwca 2019 13:30
mieszanie kosmetyków
Fot. stock.adobe.com

Pamiętasz ten czas, kiedy w mediach społecznościowych aż roiło się od tutoriali makijażowych podpowiadających, że potrzebujesz całej masy kosmetyków aby uzyskać perfekcyjny look? To już przeszłość. Jest coraz głośniej bowiem o trendzie #NoBuy Beaty. Na czym on polega?

Kosmetyczka pękająca w szwach

Nie ma wątpliwości że Instagram i YouTube zrewolucjonizowały nasze podejście do piękna. Blogerki i influencerki prześcigają się w publikacjach na temat tego, jakich kosmetyków używają. A używają ich bardzo dużo! W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, zaleca się nam sięganie po rożnego rodzaju produkty - rozświetlacz, puder w płynie, puder sypki, róż. Niestety większości z nich nie jesteśmy w stanie wykorzystać i używamy ich dosłownie kilka razy.

Rewolucja kosmetyczna

Coraz więcej kobiet na świecie zauważyło, ze takie podejście jest nieekonomiczne, a masowa konsumpcja sprawia, że uzależniamy się od poprawiania swojego piękna. To właśnie było początkiem dla nowego trendu jakim jest #NoBuy Beauty. Jakie jest jego założenie?

Mniej znaczy więcej

#NoBuy Beauty zaczyna wieźć prym w social mediach. Instagramerki i Youtuberki coraz częściej zachęcają nas do ograniczenia niepotrzebnych zakupów kosmetycznych, rozsądniejszego korzystania z tych produktów, które mamy i uważniejszego podejścia do propagowania przesadnego piękna.

Wpływ na środowisko

Ruch ten ma wpływ nie tylko na świadomość kobiet na całym świecie, ale tez sprawia, że ludzie w bardziej przemyślany sposób podchodzą do konsumpcji. Propaguje nie tylko rzadsze kupowanie produktów kosmetycznych, ale tez recykling ich opakowań po zużyciu kosmetyku.  

Jakie marki nie testują kosmetyków na zwierzętach?
Fot. STOCK ADOBE

flatlay kosmetyki
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Widoki zapierające dech i wycieczka śladami „Gry o Tron”, czyli #PricelessCroatia  

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.