Powstały perfumy inspirowane ogrodami rezydencji Highrove, w której mieszkają książę Karol i księżna Camilla
W tym procesie pomagał osobiście przyszły król Wielkiej Brytanii. I postawił kilka warunków...
Najnowsze perfumy marki Penhaligon's Highrove Bouquet zostały zainspirowane srebrną lipą Tilia Petoliaris, która rośnie właśnie w ogrodzie posiadłości Highgrove. Zresztą podobno pomysł zamknięcia aromatu tego drzewa w wodzie perfumowanej wyszedł właśnie od księcia Karola, który go wprost uwielbia. A Penhaligon's od lat produkuje perfumy uwielbiane i używane przez całą brytyjską rodzinę królewską, więc z przyjemnością spełnili jego marzenie.
ZOBACZ TAKŻE: Oto ulubione perfumy księżnej Diany, których użyła także w dniu ślubu
Perfumy inspirowane posiadłością księcia Karola i księżnej Camilii
Jak powstał zapach? Od razu uspokajamy obrońców przyrody, że nie ucierpiało w tym procesie ani jedno drzewo lipy. Aby zdobyć ten wyjątkowy aromat wykorzystano bowiem metodę headspace, która polega na zamykaniu fragmentów rośliny pod specjalnym kloszem, który jest podłączany do komputera. We wnętrzu takiej kopuły rozpylany jest specjalny gaz, który przechwytuje cząsteczki zapachowe danej rośliny, które następnie są analizowane. Dzięki temu w laboratoryjnych warunkach można odtworzyć niemal każdy zapach. Za ostateczną kompozycję zapachową odpowiada Julie Pluchet, która połączyła niezwykły aromat lipy Tilia Petoliaris m.in. z białymi kwiatami tuberozy i mimozy, dzięki czemu perfumy mają pudrowy akord. Można wyczuć w nich także lawendę i geranium, a także piżmo i drzewo cedrowe. Dzięki temu zapach jest kwiatowy, słodki, ale nie odurzający.
Co ciekawe książę Karol jest bardzo zaangażowany w działania na rzecz ekologii, dlatego nalegał, by zapach był stworzony w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Opakowanie powstało w 100% z materiałów z recyklingu, a nadruki wykonano organicznym tuszem. Zrezygnowano także z folii chroniącej kartonik – zastąpiono go biodegradowalną folią. Co ciekawe, 10% zysków ze sprzedaży zapachu Highgrove Bouquet zostanie przeznaczone na wsparcie Fundacji księcia Karola, która funduje różnego rodzaju kursy rozwojowe takie jak nauka tworzenia mebli czy wytwarzania tkanin artystycznych, a także wspiera działania lokalnych społeczności.