księżniczka Eugenia zmała protokół
Fot. East News
Ze świata urody

Księżniczka Eugenia po raz kolejny złamała królewski protokół? Tym razem chodziło o manicure

Ten wzór będzie hitem lata 2022!

Marta Cieplak 13 czerwca 2022 16:30
księżniczka Eugenia zmała protokół
Fot. East News

Księżniczka Eugenia należy do brytyjskiej rodziny królewskiej, więc obowiązują ją zasady królewskiego protokołu. A te dość jasno mówią także o tym, jak mogą się malować i czesać księżniczki, księżne, a nawet królowa. Zakazane jest m.in. farbowanie włosów na inny kolor niż naturalny, malowanie paznokci na ciemno i zbyt wyrazisty make-up oczu. Ale Eugenia nie zawsze się tym przejmuje i czasem stawia swoje potrzeby ponad zasady obowiązujące na dworze.

ZOBACZ TAKŻE: Księżniczki Beatrice i Eugenia: "brzydkie kaczątka" brytyjskiej rodziny królewskiej, które wyrosły na ikony stylu

Księżniczka Eugenia łamie protokół?

Jednak córka Sary Ferguson nie pełni w rodzinie królewskiej żadnej oficjalnej funkcji i pracuje na co dzień w galerii sztuki, może pozwolić sobie na odstępstwa od tej zasady, czego zapewne co pewien czas zazdrości jej choćby księżna Kate. Kilka lat temu księżniczka Eugenia zdecydowała się na dość radykalną zmianę koloru z ciemnego blondu z rudym poblaskiem na ciemnoczekoladowy. Na szczęście szybko wróciła do naturalnej barwy, bo w niej wygląda najlepiej.

Teraz znów zaskoczyła, ale tym razem w kwestii manicure. Zamiast klasycznego beżowego lakieru księżniczka Eugenia wybrała french manicure, ale w wersji z czerwonymi końcówkami dobranymi pod kolor sukienki.

Eugenia kolorowy french manicure
Fot. Getty Images

W tak nietypowym manicure odwiedziła oceaniczną farmę regeneracyjną Câr Y Môr z okazji Światowego Dnia Oceanów. Wnuczka królowej Elżbiety II jest bowiem ambasadorem Blue Marine Foundation.

Eugenia manicure
Fot. Getty Images

Kolorowy french manicure na lato 2022

Eugenia wybrała bardzo wyrazisty wariant kolorowego french manicure – krótkie paznokcie i bardzo ciemny kolor końcówek. Ale można zdecydować się także na dłuższą płytkę, co optycznie wyszczupli palce. Odcień lakieru też można dowolnie dobierać w zależności od stylizacji czy nastroju. Jasny beż bazowy równie pięknie prezentuje się z neonami jak i pastelami. Można też pomalować końcówki na drapieżną czerń. Poniżej znajdziecie kilka efektownych inspiracji z Instagrama:

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.