Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! lipiec 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
Metamorfozy gwiazd

Karolina Ferenstein-Kraśko przyznała, że schudła aż 7 kg!

Jak jej się to udało?

Marta Cieplak 9 marca 2021 17:30
Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! lipiec 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Karolina Ferenstein-Kraśko zawsze była szczupła i bardzo wysportowana. W pewnym momencie swojej kariery sportowej spędzała w siodle nawet 10 godzin dziennie. To jednak zmieniło się odkąd w większym stopniu zajmuje się domem, stadniną, dziećmi i pisaniem książek. Pandemia też nie działa zbyt motywująco do ruchu i wszelkich aktywności. Dlatego żona Piotra Kraśki postanowiła wziąć się za siebie i zrzucić zbędne kilogramy. Już straciła 7 kg, a to dla niej dopiero początek drogi! Jaki ma przepis na sukces?

Dieta Karoliny Ferenstein-Kraśko

Karolina Ferenstein-Krasko nie należy do osób, które mało się ruszają czy zupełnie nie ćwiczą. Regularnie jeździ konno (nawet 2 godziny dziennie), pływa, a zimą nawet morsuje.

Do tego codziennie spędza czas z dziećmi, co też świetnie spala kalorie:

Dlaczego więc przytyła? Wyjaśniła to bardzo dokładnie w swoim poście na Instagramie:

„Odkąd zmieniłam tryb życia z zawodowego jeźdźca, który trenował po 10 godzin dziennie wydatek energetyczny dla organizmu jest absolutnie nie porównywalny z niczym🙈Organizm to taki instrument, który się przyzwyczaja i nie chce już później inaczej myślę, że może to potwierdzić wielu byłych sportowców!!! Dzisiaj to jest 1-2 godziny dziennie treningu... urodziłam troje dzieci, zamieniłam parkur na komputer, planowanie i przygotowywanie zawodów jeździeckich, różne projekty, zajmowanie się @galkowoskferensteinow , pisanie książek, praca w mojej firmie @kfgroup_official to również bardziej tryb biurowy🙈”, tłumaczy.

Naszym zdaniem wygląda świetnie, ale rozumiemy, że ma swoje ważne powody, by wyglądać jeszcze lepiej:

Strój jeździecki nie wybacza nadprogramowych kilogramów, a ja właśnie dlatego tak rzadko Wam pokazuje swoją całą sylwetkę bo uważam, że moja słabsza forma zaburza ten piękny obraz jakim jest jeździec w siodle! (...) Moje marzenie, może się spełnić, żeby wystąpić na parkurze w białych bryczesach i wyglądać równie zgrabnie jak moja kara piękna Osi! 🙈 Widzę światełko w tunelu !!” zapewnia.

Na jakiej jest diecie, że osiąga tak świetne rezultaty? Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest dieta pudełkowa, która zostaje dostarczona pod drzwi domu codziennie rano i zapewnia odpowiednią do aktywności liczę kalorii:

Pierwszy raz się nie głodzę, a jem 5 regularnych niskokalorycznych posiłków dziennie! (...) Kolejne moje plany to wywiad dietetyczny i badania pod okiem mojej koleżanki amazonki @galopem_do_zdrowia aby utrzymać efekt !!!
 

To bardzo mądre podejście, które w pełni popieramy, bo najłatwiej jest osiągnąć efekt jo-jo kiedy nie pomyśli się o mądrej diecie już po utracie założonych kilogramów.

Robię to tylko dla siebie i tym razem dam radę !!! Wiem, że to nie jest jeszcze spektakularna metamorfoza ale ja już czuje się lepiej!, zapewnia pod postem.

My kibicujemy, by Karolina Ferenstein-Kraśko osiągnęła swoją wymarzoną sylwetkę i spełniła marzenie o występie w białych bryczesach. I też powoli bierzemy się za wybór najmądrzejszej diety. W końcu do wiosny już niedaleko! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?