Juliette Binoche
Fot. Mike Marsland/Mike Marsland/WireImage
O tym się mówi!

Juliette Binoche ścięła włosy na Instagramie solidaryzujac się z Irankami

Tego nikt się nie spodziewał!

Aleksandra Frankowska 6 października 2022 11:27
Juliette Binoche
Fot. Mike Marsland/Mike Marsland/WireImage

Jedna z najsłynniejszych gwiazd francuskiego i międzynarodowego kina, Juliette Binoche okazała niezwykłą solidarność z kobietami z Iranu. Aktorka na swoim Instagramie opublikowała film, na którym publicznie na znak protestu obcina swoje włosy. Takiego aktu solidarności nikt się nie spodziewał!

ZOBACZ TEŻ: Trudne dzieciństwo, alkoholizm rodziców… Małgorzata Szumowska przeszła w życiu piekło

Juliette Binoche solidaryzuje się z Irankami

Aktorka Juliette Binoche na swoim Instagramie opublikowała film, w którym… obcina swoje włosy. Performance to akt solidarności z kobietami z Iranu, które od dwóch tygodni protestują po śmierci Mahsy Amini. 22-letnia kobieta zmarła po zatrzymaniu przez tamtejszą policję religijną, która uznała, że jej hidżab jest założony niewłaściwie. Była torturowana, a efektem działań policji była śmierć. Binoche w akcie protestu, tak jak kobiety na całym świecie, obcięła swoje włosy.

Nie tylko Juliette Binoche

Film, który ukazał się na profilu aktorki ukazuje również inne kobiety z branży, które w geście solidarności obcinają swoje włosy. Są to między innymi Marion Cotillard, Isabelle Huppert, Charlotte Gainsbourg, Jane Birkin i Julie Gayet. Juliette głośno wypowiada słowa Za wolność.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet. Głos zabrały Jane Fonda i Juliette Binoche

W nagraniu czytamy również oświadczenie, które potępia reżim irański. Ludzie w kraju wciąż protestują, mimo ogromnego ryzyka, na które są narażeni, zwłaszcza kobiety. 

Redakcja poleca

REKLAMA


Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.