ZE ŚWIATA URODY

Jak zwiększyć efektywność snu? Wystarczy... zakleić usta taśmą!

Ta metoda zdobywa ogromną popularność!

Aleksandra Charzewska 6 września 2018 20:15
taśma  na usta sen
Fot. Adobe Stock

To, czy podczas snu oddychasz przez nos czy przez usta ma naprawdę wielkie znaczenie! Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że oddychanie przez usta jest nieodpowiednie, a prawidłowo w nocy powinniśmy oddychać przez nos. Jak to zmienić? Wystarczy... zakleić usta taśmą!

Jaka jest różnica?

Częścią ciała, która odpowiada za oddychanie jest nos, a nie usta. To nasz nowoczesny styl życia zmienił tę zależność. Obserwując swoich domowników czy współpracowników zauważysz, że ten błąd popełnia prawie każdy. A sprawia on naprawdę wiele złego! Podnosi ciśnienie krwi i przyśpiesza puls, wzmacnia astmę i alergie, a co najgorsze, pozbawia serce, mózg i inne ważne narządy optymalnego dla nich natlenienia. Podczas oddychania przez nos w zatokach wytwarzane jest aż 25 % tlenku azotu ze 100%, które normalnie wytwarza ludzkie ciało. Ta substancja odpowiada za poprawię pamięć i koncentrację, zmniejsza ciśnienie, a także poprawia jakość snu.

Zastosuj taśmę!

Jak uporać się z nocnym oddychaniem przez usta? Wystarczy zakleić je taśmą! Na rynku istnieje już wiele specjalnych taśm z nakłuciami, bezpiecznych do zaklejania ust w nocy. Różnicę zauważysz natychmiast! Obudzisz się wypoczęty, zmniejszysz ciśnienie krwi i ryzyko chorób serca, a także nadpobudliwość. Zauważysz również poprawę pamięci, koncentracji i przyśpieszysz proces trawienia. Ważną zaletą oddychania przez nos jest również wzmacnianie systemu odpornościowego i łagodzeniu nerwobólu. Oddychanie przez usta przyśpiesza powstawanie ubytków w uzębieniu i może być przyczyną nieświeżego oddechu. Zalet zaklejania ust taśmą jest więc wiele, a metoda jest całkowicie bezpieczna!

Przetestujecie te rozwiązanie?  

zaklej usta taśmą na noc, sen
Fot. somni fix

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!