Zobacz, jak wykorzystać herbatę w codziennej pielęgnacji skóry!
- Xymena Borowiecka
1 z 6
Niezwykłe właściwości herbaty znane są od wieków. Przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia naczynia krwionośne i podobnie jak kawa, dzięki zawartości teiny, pubudza i dodaje energii.
Zbawiennie działanie ma również na naszą skórę i włosy. Osoby regularnie pijące napar mają zdrowsze dziąsła i zęby. Wygląda na to, że dzięki herbacie możesz kompleksowo o siebie zadbać.
Oto łatwe i ciekawe sposoby jej wykorzystania, których rezultaty na pewno Cię zaskoczą!
Herbaciane SPA
Oto łatwe i ciekawe sposoby wykorzystania herbaty, których rezultaty na pewno Cię zaskoczą!
KROK 1 OCZYSZCZANIE
Peeling
Do tego najlepiej sprawdzi się biała herbata. Ma najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne i najskuteczniej usuwa bakterie.
Wystarczy herbaciane fusy połączyć z odrobiną żelu do twarzy i wykonać energiczny masaż. Taki peeling wygładzi cerę i zredukuje napięcie.
Martwy naskórek u osób z cerą suchą świetnie usunie mieszkanka herbaty, jogurtu i cukru. W tym przypadku postępuj delkatnie, by uniknąć podrażnień. Masaż powinien trwać około dwóch minut.
Maseczka
Czarna herbata nie tylko eliminuje dolegliwości żołądkowe, ale przede wszystkim jest składnikiem wielu kuracji przeciwtrądzikowych.
Łyżka jogurtu natualnego, sok z cytryny i zawartość torebki lub liście herbaty stworzą mieszankę, która złagodzi zaczerwienienia, wypryski i wyrówna koloryt cery. Taka maska sprawdzi się także u osób, które mają suchą i wrażliwą skórę. Wtedy należy dodać połowę banana. Całość pozostawić na twarzy na 20 minut, spłukać i powtarzać dwa razy w tygodniu herbaciany rytuał.
Tonik
1. Ekspresowe odświeżenie
Na wągry i zaskórniki pomoże mikstura z octu jabkowego i oczywiście naparu herbacianego. Pół szklanki naparu z 3 torebek zielonej harbaty i łyżeczkę octu wlej do pojemnika z atomizerem i po wykonaniu demakijażu spryskaj nim twarz. Po kilkunastu minutach wieczorną pielęgnację. Pamiętaj, by spray przechowywać w lodówce maksymalnie kilka dni, a przed użyciem dokładnie nim wstrząsnąć.
2. Ochłodzenie i normalizacja
1/4 szklanki schłodzonej zielonej herbaty, kilka łyżek soku z ogórka i łyżkę soku z aloesu wymieszaj i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Mieszanka ochłodzi twarz i ukoi zaczerwienioną skórę. Odpowiednia dla każdego typu cery, idealna na lato!
Polecamy też: Moc zaklęta w zielonym proszku? Dowiedz się wszystkiego o odmładzającej spirulinie
KROK 2 - PIELĘGNACJA SKÓRY WOKÓŁ OCZU
Ten sposób na pewno już znasz, ale warto o nim wspomnieć i stosować go profilaktycznie! Przestudzone torebki czarnej herbaty połóż na powiekach i usiądź wygodnie w fotelu. Dwudziestominutowy relaks zmniejszy obrzęk i ukoi zmęczone oczy. Uwaga! Herbaciany aromat ma silne działanie antystresowe.
KROK 3 - NAPARY DO WŁOSÓW
1. Płukanka dodająca blasku
750 ml letniego naparu herbacianego, wykonanego z 3 torebek użyj do ostatniego płukania włosów po zastosowaniu szamponu i odżywki. Włosy będą gładkie i lśniące bez stosowania dodatkowych kosmetyków.
2. Zwalczanie łupieżu
Otartą skórkę z cytyny, szklankę wody, 4 łyżki oleju kokosowego i dwie łyżki zaparzonych liści zielonej herbaty ogrzej w małym garnku lub w mikrofalówce przez 20-30 sekund. Taką maskę nałóż i pozostaw na włosach ok. 45 minut. Dokładnie spłucz i dla lepszych efektów stosuj kilka razy w tygodniu.
3. Długotrwałe nawilżenie
Jeśli potrzebujesz intensywnego nawilżenia i wygładzenia bez obciążania włosów, samodzielnie wykonaj maskę z 250 ml naparu herbacianego, łyżki oleju kokosowego i miodu. Pozostaw na 30 minut i dokładnie spłucz. Szybka regeneracja skóry głowy i włosów gwarantowana!
SOS
Herbaciane kostki lodu na ukąszenia
Do 100 ml naparu z herbaty (sprawdzi się każdy rodzaj) dodaj kilka kropel oleju lawendowego lub z drzewa herbacianego. Przelej mieszankę do kostkarki lub woreczka i przechowuj w zamrażarce. Takie kostki lodu ukoją ból i zredukują zaczerwienienie.
Nie masz ochoty na domowe zabiegi? Zobacz w galerii kosmetyki z wyciągiem z herbaty!
2 z 6
3 z 6
4 z 6
5 z 6
6 z 6