Paulina Porizkova o starzeniu
Fot. Instagram/Paulina Porizkova
O tym się mówi

56-letnia Paulina Porizkova została twarzą kosmetyków dla dojrzałych kobiet. Ta reklama jest genialna!

„Dojrzałe kobiety są sexy” mówi w niej była supermodelka

Marta Cieplak 4 grudnia 2021 12:30
Paulina Porizkova o starzeniu
Fot. Instagram/Paulina Porizkova

56-letnia Paulina Porizkova była jedną z najbardziej znanych modelek lat 90. Dziś, choć nadal jest piękną kobietą o zjawiskowej figurze, głośno mówi o tym, że nie zgadza się z pojęciem anti-aging. Na dowód nie farbuje włosów i z dumą okazuje na zdjęciach siwe pasma, pokazuje zmarszczki na dużych zbliżeniach i zarzeka się, że nie skorzysta z botoksu ani wypełniaczy tylko po to, by wyglądać młodziej. Idzie pod prąd i jak sama mówi „chcę się cieszyć tym, jak się starzeję”. Teraz została twarzą marki kosmetycznej dla dojrzałych kobiet. Jesteśmy zachwyceni przekazem tej kampanii

ZOBACZ TAKŻE: Kobieta kameleon, która zna swoją wartość. Niezwykła historia Lindy Evangelisty

56-letnia Paulina Porizkova o starzeniu się i chorej modzie na anti-aging

Jakiś czas temu 56-letnia była supermodelka w bardzo szczerym wpisie na Instagramie odniosła się do presji, jaką wywiera się na kobiety, aby wyglądały perfekcyjnie w każdym wieku. Nawet wtedy, gdy są po 50-tce. 

Walcz z wiekiem. Odwróć starzenie się. Odmładzanie. Anti age. Nic z tych rzeczy nie jest możliwe. A jednak, jeśli przeszukasz internet w poszukiwaniu informacji na temat starzenia się, to właśnie to otrzymasz. Pigułki, mikstury i treningi, które mają zwalczyć proces starzenia się. Wiesz, jaki jest jedyny sposób na powstrzymanie starzenia się? Śmierć, napisała odważnie na Instagramie.

Porizkova powiedziała też wprost, że „nie chce walczyć ze sobą codziennie do końca życia. Ale chcę jak najlepiej wykorzystać to, co zostało mi dane. I chcę świecić jasnym światłem w ciemnych zakamarkach wstydu, który jest nakładany na kobiety za to, że ośmielają się starzeć".

Na dowód pokazała swoje uśmiechnięte zdjęcie w samym bikini ukazujące nie tylko jej zjawiskową figurę, ale także promienny uśmiech będą dowodem na to, że naprawdę kocha siebie w wydaniu dojrzałej kobiety z siwiejącymi włosami.

Na dodatek pod postem umieściła znamienne hashtagi: #nobotox #nofillers #nointerventions YET #nofilter #noshame #proaging".

Zobaczcie, jak wygląda z bliska:

Pod tą zjawiskową fotografią napisała wzruszający tekst:

„Kiedy pierwszy raz zobaczyłam to zdjęcie, odruchowo się wzdrygnęłam. Czy tak wyglądam dla innych? To nie jest to, jak widzę siebie! Wyglądam... staro. (...) To nie jest miejsce, w którym jestem w życiu. Zaczynam od nowa i staram się postrzegać zakończenie jako nowy początek. (...) Tak, rozumiem panie, które ingerowały w naturę. Bo wasza zewnętrzność nie pasuje do waszego wnętrza. A świat, w którym żyjemy, nie jest szczególnie zainteresowany waszym wnętrzem”. Po czym dodała na koniec: „Ale zauważyłam, że im dłużej wpatruję się w to zdjęcie, tym piękniejsza się sobie wydaję. Może to jest właśnie ta sztuczka? Podobnie jak w przypadku najlepszych piosenek, potrzeba trochę czasu, by odnaleźć ich złożoność, zanim nasz mózg rozpozna je i zapamięta jako piękne. Ale potem nigdy ich nie zapominamy, w przeciwieństwie do piosenek pop, które porywają nas przy pierwszym przesłuchaniu i równie łatwo znikają”.

ZOBACZ TAKŻE: Jennifer Aniston wie, jak zatrzymać młodość!

56-letnia Paulina Porizkova w kampanii marki kosmetycznej dla dojrzałych kobiet

Porizkova jest zawsze niezwykle szczera i nawet na Instagramie nie używa filtrów, tylko pokazuje, jak wygląda naprawdę. Dlatego nie zaskakuje nas, że marka Laura Gessler Beauty wybrała właśnie ją na swoją nową ambasadorkę w kampanii Let's Get Old Together, czyli Zestarzejmy się razem.

W filmie promującym kampanię, Porizkova burzy przekonanie, że starsze kobiety nie mogą być seksowne, silne i piękne. Scena otwierająca reklamę pokazuje modelkę opalającą się w seksownym czarnym bikini.

Dojrzała, zaawansowana, w średnim wieku. Powiedzmy to sobie wprost. Starzeję się. I co jest w tym złego?, mówi w filmiku.

W całym filmiku udowadnia, że choć jest starsza, to wcale nie gorsza. Jest bardziej doświadczona, wytrzymała, profesjonalna. Ukazana w opozycji do młodszych kobiet mówi z dumą: „Jasne, że się starzeję. I jestem najlepszą wersją siebie" - dodaje.

Nas ta kampania absolutnie zachwyca i czekamy na to, aż w polskiej telewizji pojawią się podobne spoty. 

ZOBACZ TAKŻE: Oto najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet dojrzałych

Kim jest Paulina Porizkova

Paulina Porizkova to czesko-amerykańska modelka i aktorka. Pracowała dla największych domów mody na świecie, pojawiała się na okładkach najważniejszych magazynów modowych, a w 1990 i 1992 oku została okrzyknięta jedną z 50 najpiękniejszych kobiet świata według magazynu People, a Harper's Bazaar umieścił ją na liście dziesięciu najpiękniejszych kobiet. Jej kariera była głośno komentowana, bo Paulina Porizkova osiagała to, co innym się nie udawało. Jako osiemnastolatka trafiła na okładkę Sports Illustatred Swimsuit Edition i tym samym była najmłodszą kobietą, której się to udało. Z kolei w 1988 podpisała z kosmetyczną marką Estee Lauder rekordowy kontrakt opiewający na kwotę 6 mln dolarów!

Gdy urodziła dziecko, przez chwilę była mniej aktywna, ale branża o niej nie zapomniała. Podpisała dużo konrkat z Escadą, a w 2005 została zatrudniona do katalogu marki bieliźniarskiej Victoria's Seret! W kwietniu tego roku pojawiła się na okładce czechosławackiego wydania magazynu Vogue, gdzie pozuje w przezroczystym body!

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.