Dziś mija 21 lat od zamachu na World Trade Center
Oto niepublikowane zdjęcia z dnia, który zaszokował świat

Ten zamach wstrząsnął całym światem. 11 września 2001 roku przedstawiciele Al-Ka'idy uprowadzili pasażerskie samoloty i skierowali je w kierunku dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. W zamachu zginęło 2996 osób. Śmierć ponieśli zarówno obywatele USA, Polacy, policjanci, jak i strażacy...
Kilkanaście lat po tragedii do sieci przedostały się niepublikowane dotąd zdjęcia. Zobaczcie m.in. fotografie Dicka Cheneya, Condoleezzy Rice czy ówczesnego prezydenta USA – Georga W. Busha, który gdy dowiedział się o ataku, był w trakcie spotkania z dziećmi. Spotkania nie przerwał, za co był krytykowany.
Zobacz również: Poznaj historię One World Trade Center. Jak wygląda ten niesamowity budynek?
molecules.inlineGallery.imageCount

„Moja pierwsza myśl: to jakaś awionetka. Myślałem, że albo była zła pogoda, albo coś przytrafiło się pilotowi. Poprosiłem moich urzędników, by zapewnili Nowemu Jorkowi każdą niezbędną pomoc, by zajęli się tym wypadkiem i wszedłem do klasy”, wspominał Bush.
molecules.inlineGallery.imageCount

Ze szkoły w Sarasocie zostało nadane przemówienie prezydenta, w którym mówił o ataku terrorystycznym i poprosił o chwilę ciszy.
molecules.inlineGallery.imageCount

Ze szkoły na Florydzie George W. Bush udał się do bazy lotniczej Barksdale. Ze względu na bezpieczeństwo prezydenta samolot Air Force One długo krążył w powietrzu. Prezydent był zirytowany zwłoką, jednak była ona konieczna. „Lepiej poczekać, aż opadnie pył”, komentował jeden z agentów.
molecules.inlineGallery.imageCount

„Pomyślałem wtedy wypowiedzieli nam wojnę i zdecydowałem w tym momencie, że ją podejmiemy ”, wspominał dzień zamachów prezydent Stanów Zjednoczonych.
Na zdjęciu: Jeden z asystentów prezydenta Busha Dan Barlett wskazuje na telewizor z programem relacjonującym zamachy z 11 września.
molecules.inlineGallery.imageCount

George W. Bush podczas lotu do bazy Barksdale 11 września 2001 roku.
molecules.inlineGallery.imageCount

George W. Bush przygotowuje się do wygłoszenia przemówienia do narodu wieczorem 11 września 2001 roku.
molecules.inlineGallery.imageCount

George W. Bush, wiceprezydent Dick Cheney i ówczesna przewodnicząca Narodowego Komitetu Bezpieczeństwa USA Condoleezza Rice w Prezydenckim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białym Domu, 11 września 2001.
molecules.inlineGallery.imageCount

George W. Bush z Laurą Bush, Dickiem Cheneyem i Condoleezzą Rice w Białym Domu 11 września 2001 roku.