Reklama

W żołądku wieloryba znaleziono 40 kilogramów plastikowych odpadów. Na temat całej sytuacji wypowiedział się Darell Blatchley - prezes oraz założyciel muzeum historii naturalnej D’Bone Collector Musem. W żołądku wieloryba znajdowały się worki na ryż, torebki z zakupami, plastikowe słomki i inne. Sekcja wykazała , że młody wieloryb był niedożywiony i odwodniony. Jak tłumaczy biolog, zwierzęta takie jak wieloryby nie piją wody z oceanu, a pozyskują ją ze spożywanego pokarmu, wraz z innymi składnikami odżywczymi potrzebnymi im do prawidłowego funkcjonowania.

Reklama

Śmierć wieloryba - co było przyczyną?

Ponieważ głównym pożywienie wieloryba były plastikowe odpady, cierpiał na niedobór podstawowych składników, a jego organizm odwodnił się. To było bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Reklama
INSTAGRAM @whaleanddolphinorg

Podjęto odpowiednie działania

Muzeum badające wieloryba wydało oficjalne oświadczenie, w którym nawołuje władze Filipin do podjęcia działań mających na celu zmniejszenie stopnia zanieczyszczenia oceanu. Peter Kemle Hardy, przedstawiciel World Animal Protection podkreśla, że setki tysięcy stworzeń zamieszkujących oceany, np. wieloryby, delfiny czy foki, ginie z powodu zanieczyszczenia wód plastikowymi odpadami. Naukowcy biją na alarm. Mikroplastik jest obecny również z naszych organizmach. Zjadamy go wraz z rybami i owocami morza. Po przeprowadzeniu badań, okazało się, że niezależnie od terenów, jakie zamieszkujemy, jesteśmy narażenie na niebezpieczeństwo związane ze spożywaniem produktów pochodzących z zanieczyszczonych plastikiem wód.

INSTAGRAM @whaleanddolphinorg
Reklama
Reklama
Reklama