Trendy 2022: dlaczego drewniane meble są takie modne?
Dowiedz się, jak dobierać je do wnętrza!
- Redakcja VIVA!
Drewno jest miękkie i przyjemne w odbiorze, a zarazem solidne. Ma naturalną cechę, która sprawia, że czujemy się w jego otoczeniu przytulnie i komfortowo. Nic więc dziwnego, że w 2022 roku będzie królowało w dekoracji wnętrz. Teraz, w czasach pandemii bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy czuć się w swoim domu bezpiecznie. W 2022 roku hitem będą drewniane komody, drewniane szafy w klimacie retro, drewniane stoliki nocne, które sprawią, że sypialnia nabierze ciepłego charakteru, a także drewniane toaletki i drewniane meble z ryflowaniem. Gdzie kupić modne drewniane meble? W sieci znajdziesz mnóstwo sklepów z pięknymi projektami mebli wykonanych z drewna.
ZOBACZ TAKŻE: Koniec minimalizmu! Zamieszkaj w domu z duszą!
Drewniane meble hit na 2022 rok
Od wielu lat naturalne materiały nie tracą na znaczeniu. Drewno, szkło, kamień i metal wypierają z wnętrz tworzywa sztuczne, a syntetyczne tkaniny obiciowe i dekoracyjne zastępowane są naturalnymi. Szczególnie popularne w tym sezonie są niepomalowane powierzchnie drewniane, faktury kamienia, żywe rośliny, ceramika i meble z wikliny. Drewno w swojej czystej postaci pięknie prezentuje się na tle jasnych ścian i w towarzystwie zielonych akcentów. Wiosną 2022 możesz postawić zarówno na klasyczny drewniany stół w jasnym odcieniu, jak i na lampę wykonanych z drewnianych elementów.
Drewniane meble i metal, nowoczesny minimalizm na 2022
Szczególnie interesująca jest synergia drewna i metalu w elementach wystroju wnętrz w każdym stylu, od klasycznego, wiejskiego po bardziej nowoczesny i współczesny. Ciepło drewna w połączeniu z zimnem metalu tworzą niezwykle szlachetny duet. Drewno i metal można miksować zarówno w dużych elementach wystroju (drewniane szafki i metalowy regał czy drewniana podłoga i ściana wyłożona metalową blachą przypominającą lustro), jak i w meblach. Latem 2022 roku nadal niezwykle popularne będą stoły na metalowych nogach i z drewnianym blatem czy komody, które łączą w sobie oba materiały.
Szorstkość metalu podświadomie przypomina nam o sile i pomysłowości człowieka, który przez wieki potrafił go wykuwać i manipulować nim zgodnie ze swoimi pragnieniami i potrzebami. Drewno symbolizuje siłę natury. Połączenie tych dwóch elementów zapewnia nam doskonały miks, tego co naturalne, z tym co przemysłowe. w ten sposób uzyskujemy w aranżacji wnętrze równowagę.
Z inspiracji skandynawskim klimatem modnym materiałem do wnętrz będzie jasne drewno. Znajdzie ono zastosowanie nie tylko do podłóg, ale także do pokrywania ścian i sufitów. Drewniane panele ścienne w swojej surowej kolorystyce i estetyce będą atrakcją w wielofunkcyjnych przestrzeniach. Nawiązania do natury są wyczuwalnym trendem wzorniczym na 2022 rok.
Drewniane stoły będą modne w 2022
Jasne drewno pojawia się także w projektach stołów, które będą najmodniejsze w 2022 roku. Nowością są drewniane meble o lekkiej konstrukcji, która uzyskana jest np. poprzez projektowanie drewnianych stołów z cienkich deseczek. Nie oznacza to, że fani stołów z blatami z grubego kawałka drewna będą zawiedzeni - takie drewniane stoły pozostają silnym trendem na 2022 rok.
Drewniane komody i toaletki do sypialni 2022
Drewniane komody i toaletki to jeden z mocniejszych trendów na 2022 rok. Hitem są meble z ryflowaniem, które sprawia, że prezentują się niezwykle delikatnie, a w swoim klimacie nawiązują do stylu art déco. Ich zaokrąglone rogi wspaniale wpisują się w inspiracje tym okresem w designie. Kolejnym ważnym trendem na wiosnę 2022 są komody wykonane jakby z surowego drewna i sklejki.
Drewniane stoliki kawowe, hit na 2022
Nadal mocno trzyma się trend stolików kawowych zrobionych z pnia drzewa lub zaprojektowanych tak, że go przypominają. Liczą się nieregularne kształty i naturalny wygląd.
Dla fanów designu przez duże „D” są perełki. Hitem sezonu i zarazem dziełem absolutnie ponadczasowym jest stolik kawowy Noguchi, który został zaprojektowany przez japońskiego artystę i rzeźbiarza Isamu Noguchi dla marki Herman Miller w 1947 roku. Podstawa stolika, wykonana z litego orzecha, składa się z dwóch identycznych nóg, z których jedna jest odwrócona i połączona z drugą prętem obrotowym. Ta płynna forma tworzy stabilny statyw, dzięki czemu szklana płyta może bezpiecznie spoczywać na nogach bez żadnych elementów mocujących ani łączników. W latach czterdziestych w katalogu Hermana Millera stolik opisany był jako „rzeźba do użytku” i „projekt do produkcji”.