Księżna Kate i książę William
Fot. Chris Jackson/Getty Images
VIVA! Royals

Netflix. Wiemy, kto zagra księżną Kate i księcia Williama w 6. sezonie The Crown

Wybrani aktorzy są niemal identyczni

Aleksandra Frankowska 5 września 2022 16:27
Księżna Kate i książę William
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Na tę informację czekali wszyscy fani serialu The Crown oraz książęcej pary. Wiemy już, kto w 6. sezonie wcieli się w księżną Kate oraz księcia Williama. Będzie to aż trzech aktorów i co ciekawe, wcale nie mają oni wielkiego doświadczenia na ekranie. Za to podobieństwo, jakie widać do Kate i Williama jest ogromne. O kim dokładnie mowa?

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Kate i książę William zamieszkają w domu ze skandaliczną historią

Kto zagra księżną Kate i księcia Williama w „The Crown”?

Księcia Williama po kolei zagrają najpierw Rufus Kamp, a następnie Ed McVey. Pierwszy z aktorów wcieli się w księcia w okresie życia nastoletniego, zaś drugi pojawi się jako postać z dorosłego życia. Księżną Kate zagra zaś Meg Bellamy. Żaden z aktorów nie ma wielkiego doświadczenia w świecie filmowym. Grywali oni w teatrze lub w niewielkich produkcjach, raczej jako epizodyści. Tym razem mają szasnę na prawdziwą karierę, gdyż taka rola zdarza się tylko raz w życiu.

Książę William i księżna Kate, 29.01.2019
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę William i księżna Kate, 29.01.2019

Kim są aktorzy, którzy wcielą się w postaci księcia Williama i księżnej Kate?

Aktor Ed McVey to absolwent londyńskiej Drama Centre. Do tej pory pracował głównie jako dubler. Do roli wybrano go z uwagi na kilka umiejętności, które bardzo pomogły mu w odgrywaniu księcia. Chodzi między innymi o akcent, z jakim mówi William, nazywany popularnie „Queen’s English”. Wcielająca się w Kate, Meg Bellamy do tej pory kręciła bardzo niszowe filmy i występowała w amatorskich dramatach.

CZYTAJ TEŻ: Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Kiedy premiera 6. sezonu The Crown?

Póki co, wszyscy wyczekują premiery 5. Sezonu The Crown, który pojawi się prawdopodobnie tej jesieni. Nie jest jednak znana jeszcze oficjalna data. Jeśli chodzi o sezon 6., jego premiera planowana jest na listopad 2023. Cieszy więc fakt, że nie będziemy długo czekać na kolejne odcinki ulubionego serialu. 

Książę William i księżna Kate, zaręczyny, 16.11.2010, Londyn
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

 Zaręczyny księżnej Kate i księcia Williama, 16.11.2010, Londyn

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.