6 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na Mikołajki! I to nie tylko mistrzom rondla!
1 z 7
Książka to niezawodny prezent na Mikołajki czy Gwiazdkę. A co dopiero książka o gotowaniu! Po raz kolejny przekonujemy się bowiem, że pozycje poświęcone kuchni są jednymi z najbardziej efektownych, jakie można spotkać w księgarniach. Urody dodają im piękne fotografie, rysunki i wyjątkowo dopracowana strona poligraficzna. Docenią je więc nie tylko mistrzynie i mistrzowie rondla, ale również miłośnicy pięknych przedmiotów. Specjalnie dla was wybraliśmy 6 najbardziej atrakcyjnych nowości dotyczących sekretów kuchni. I sami z przyjemnością znaleźlibyśmy je pod swoją choinką… Zapraszamy do naszej pełnej smaków galerii!
Polecamy też: Dobre jedzenie to podstawa dobrego życia! Oto sześć książek kulinarnych, które warto przeczytać tej jesieni!
2 z 7
1. Jamie Oliver, 5 składników. Gotuj szybko i łatwo, Insignis
Jamie Oliver powraca we wspaniałym stylu. Łącząc na różne sposoby zaledwie pięć składników, kucharz wyczarował ponad 130 zupełnie nowych przepisów, które możesz wykorzystać na co dzień i od święta. Znajdziesz tu wszystko – od sałatek i pasty, przez ciekawe pomysły na kurczaka, ryby warzywa, ryż, makarony, wołowinę i wieprzowinę, aż po desery. Ta książka to maksimum smaku przy… minimum wysiłku. W każdym razie tak zapewnia Jamie Oliver. A jemu chyba można wierzyć…
Polecamy też: Pięć książek kulinarnych, które warto przeczytać tego lata!
3 z 7
2. Bartek Kieżun, Italia do zjedzenia, Buchman
„Italia do zjedzenia” jest wyjątkowym połączeniem książki kulinarnej i subiektywnego przewodnika po Włoszech. Znajdziemy w niej historię kuchni i sztuki opatrzoną zdjęciami z licznych podróży autora do Italii. „Bartek Kieżun napisał niezwykle pięknie i mądrze o moim kraju. Żałuję, że książka nie może przekazać bezpośrednio smaku i aromatu opisywanych potraw, ale po to trzeba pojechać do Włoch, do czego „Italia do zjedzenia” znakomicie zachęca”, tak książkę rekomenduje najwyższy autorytet w sprawach włoskiej kuchni czyli Tessa Capponi-Borawska.
Polecamy też: Wybrałem 16 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!
4 z 7
3. Marieta Marecka, ABC gotowania 3, Egmont
Chłodnik z awokado i ogórka z grzanką z mozzarellą i łososiem, a może pieczony camembert z podpłomykami z patelni? Marieta Marecka powraca w trzeciej już książce „ABC gotowania 3” z nową porcją autorskich przepisów! Zupy, przekąski, sałatki, małe dania, dania główne, dodatki, desery i pożywne oraz zdrowe koktajle – przepisy Mariety Mareckiej i apetyczne zdjęcia Anety Flis poprowadzą Was krok po kroku przez tajniki prostej i jednocześnie wyrafinowanej kuchni.
Polecamy też: Pięć książek kulinarnych, które warto przeczytać tego lata!
5 z 7
4. Patrycja Dolecka, Trufla. Same dobre rzeczy, Buchman
Pierwsza książka jednej z najpopularniejszych polskich blogerek kulinarnych. Patrycja Dolecka swój blog zatytułowany Trufla prowadzi nieprzerwanie od 10 lat, popularyzując kuchnię zdrową, smaczną oraz niebanalną. Wiele przepisów przygotowanych zostało zgodnie z zasadami Kuchni Pięciu Przemian. Zachwycające zdjęcia (nie tylko potraw) to znak rozpoznawczy Trufli. Niezwykle klimatyczne, subtelne fotografie definiują wyjątkowy i intymny charakter bloga, a teraz również książki.
Polecamy też: Wybrałem 16 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!
6 z 7
5. Sabrina Ghayour, Persiana, Insignis
„Persiana” to pean na cześć bliskowschodnich smaków i składników. Książka zawiera sto przepisów na nowoczesne i łatwe w przygotowaniu wersje tradycyjnych potraw z południowych i wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. „Przewracając kartki, będziecie się ślinić jak psy Pawłowa”, w ten sposób rekomenduje ją brytyjski dziennik „Independent”. Cóż… chyba warto spróbować?
Polecamy też: Pięć książek kulinarnych, które warto przeczytać tego lata!
7 z 7
6. Niki Segnit, Leksykon smaków, Buchaman
Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jedne produkty w połączeniu z innymi dają wspaniały efekt,
a niektóre zestawienia smakują wręcz obrzydliwie? A może szukaliście sprawdzonego, lecz niebanalnego pomysłu na to, co zrobić na przykład z pękiem botwiny? Niki Segnit w wyczerpujący sposób opisuje tradycyjne połączenia smaków, takie jak jabłko i wieprzowina, jagnięcina z morelami czy świeży ogórek z koperkiem, omawia połączenia mniej oczywiste, jednakże znane i lubiane (np. czekolada z chili, burak z serem kozim), ale sięga również po całkowicie niebanalne, czasem nawet ryzykowne zestawienia smaków: łączy wołowinę i cytrusy, grzyby z borówkami, ostrygi z arbuzem, a nawet kaszankę z czekoladą…
Polecamy też: Wybrałem 16 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!