Filmy mn
Fot. Adobe Stock
Podróże 2022

7 filmów, które przeniosą Cię do najpiękniejszych miejsc świata!

Życzymy przyjemnej podróży!

Redakcja VIVA! 2 lipca 2022 17:31
Filmy mn
Fot. Adobe Stock

Marzysz o dalekich podróżach i ciężko Ci wysiedzieć w domu? Spokojnie, mamy dla Ciebie coś, co powinno poprawić humor! Możemy przenieść się do najpiękniejszych miejsc świata dzięki… filmom!  Przypominamy kilka wspaniałych obrazów, do których warto teraz wrócić nie tylko z racji na ciekawą opowieść, ale też wspaniałe krajobrazy, które się w nich pojawiają.

Zobacz także: Luwr, Royal Palais i Wersal... Oto najpiękniejsze pałace Paryża!

Podróż do Afryki z filmem „Pożegnanie z Afryką”

Robert Redford i Meryl Streep stworzyli w tym filmie, opartym na książce Karen Blixen, niezapomniane role. Poruszająca ścieżka dźwiękową Johna Barry'ego i epickie krajobrazy sprawiły, że „Pożegnanie z Afryką” to także piękny film dla wszystkich miłośników Afryki.  Akcja filmu rozgrywa się we wczesnych latach XX wieku w rządzonej przez Wielką Brytanię Kenii. Film oparty jest na pamiętniku duńskiej autorki Karen Blixen (napisanej pod pseudonimem Isak Dinesen), w którym opisuje swoje zmagania jako właścicielka plantacji kawy w Afryce oraz swój romans z rządnym przygód Denysem Finch Hattonem. Film nakręcony został w Shaba National Game Reserve w północnej Kenii, a scenarzysta Stephen Grimes wiernie odtworzył piękny dom Blixen.

Weekend w Rzymie? Obejrzyj „Rzymskie wakacje”

Ten baśniowy romans to klasyka kina. Film Williama Wylera z 1953 roku stał się kinowym hitem dzięki niezapomnianej roli Audrey Hepburn jako księżniczki Ann, która ucieka przed obowiązkami, aby udać się w podróż po Europie i zobaczyć, jak żyją „zwykli ludzie”. W Rzymie spotyka amerykańskiego dziennikarza (Gregory Peck) i razem spędzają romantyczny czas w Wiecznym Mieście. Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Koloseum, Piazza del Popolo i Piazza Venezia to tylko niektóre miejsca, które razem odwiedzają.

Filmy, które przeniosą Cię w najpiękniejsze zakątki świata
Fot. BEW

Podróż dookoła świata z Julią Roberts w „Jedz, módl się, kochaj”

Wyrafinowany Rzym, bujne krajobrazy Bali i uduchowione Indie to przystanki, które można podziwiać dzięki powieści Elizabeth Gilbert „Jedz, módl się, kochaj” z 2006 roku. W ekranizacji z 2010 roku główną rolę gra sama Julia Roberts. Bohaterka po rozwodzie postanawia wyruszyć w wyjątkową podróż. Trzy miejsca - trzy przygody: „jedz” w Rzymie, „módl się” w Indiach i „kochaj” na Bali. Czy może być piękniej?

Filmy, które przeniosą Cię w najpiękniejsze zakątki świata
Fot. BEW

Błogi relaks „Pod słońcem Toskanii”

Kolejna adaptacja bestsellerowej książki z Włochami w tle. W filmie z 2003 roku Diane Lane gra Frances Mayes po rozwodzie postanawia przenieść się do Toskanii, gdzie kupuje i odnawia willę zwaną Bramasole. Film nakręcony w Cortonie, Sienie, Florencji, Arezzo i malowniczym Positano na wybrzeżu Amalfi to prawdziwa uczta dla oczu. Winnice, drzewa oliwne, niesamowite widoki… włoskie dolce vita!

Filmy, które przeniosą Cię w najpiękniejsze zakątki świata
Fot. BEW

Urlop w „Hotelu Marigold”

Romantyczna komedia opowiadająca o siedmiu brytyjskich emerytach, którzy decydują się na spędzenie czasu w Radżastanie w północnych Indiach. Film rozgrywa się w Ravla Khempur, XVII-wiecznym pałacu królewskim. Z tym filmem wybierzesz się w fascynującą podróż do Indii.

Filmy, które przeniosą Cię w najpiękniejsze zakątki świata
Fot. BEW

„Paryż może poczekać”? Nie marnuj czasu! Zobacz ten film

Diane Lane gra w tym filmie z 2016 roku żonę producenta filmowego (Alec Baldwin), która towarzyszy mężowi na festiwalu filmowym w Cannes, ale kiedy ten niespodziewanie wyjeżdża do pracy w Budapeszcie, ona wyrusza w podróż do Paryża. W drodze towarzyszy jej współpracownik męża - Jacques (Arnaud Viard). Para przeżywa dwa niesamowite dni w najpiękniejszych zakątkach Francji!

Filmy, które przeniosą Cię w najpiękniejsze zakątki świata
Fot. East News

Wiedeń, Paryż, a może Grecja?

„Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca” i „Przed północą” to filmy składające się na słynną trylogię Richarda Linklatera z Julie Delpy i Ethanem Hawkiem. Filmy kręcone były na przestrzeni 18 lat (1995–2013) i opowiadają o parze, która spotyka się przypadkiem w Wiedniu. Julie Delpy gra studentkę Paris University Céline, Ethan Hawke - początkującego pisarza i amerykańskiego turystę Jesse. Ich romans przedstawiony jest na tle miejskich zabytków Wiednia w „Przed wschodem słońca”, w lokalnych kawiarniach, księgarniach Paryża w „Przed zachodem słońca” ; i wreszcie w Grecji w „Przed północą”.

Filmy, które przeniosą Cię w najpiękniejsze zakątki świata
Fot. BEW

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.