Robbie Williams mn
Fot. Sascha Steinbach/Getty Images
Ze świata sztuki

Robbie Williams organizuje pierwszą wystawę swoich dzieł malarskich

Od gwiazdy boysbandu do twórcy dzieł wartych tysiące funtów!

Aleksandra Trendak 17 maja 2022 14:30
Robbie Williams mn
Fot. Sascha Steinbach/Getty Images

Robbie Williams, były wokalista zespołu Take That, nazywany “brytyjskim księciem muzyki pop” jest także niezwykłym malarzem. Już niedługo będzie można zobaczyć wystawę składającą się z jego prac w londyńskiej galerii Sotheby’s. Uroczyste otwarcie odbędzie się 22 kwietnia, a obrazy Williamsa zostaną potem wystawione na sprzedaż. Jak wyglądają obrazy? Ile są warte? Do kiedy będzie można je oglądać? 

CZYTAJ TEŻ: Robbie Williams kończy 47 lat! Jak zmieniał się przez lata?

Robbie Williams – piosenkarz i malarz 

Kariera muzyczna Robbiego Williamsa zaczęła się w wieku 16 lat, kiedy wygrał przesłuchania na wokalistę nowo powstałego zespołu Kick It, przemianowanego następnie na Take That. Za namową menedżera zespołu zaczął posługiwać się przydomkiem Robbie, mimo niechęci do skrótu swojego imienia. Przez pięć lat współpracy z zespołem nagrał trzy albumy: “Take That & Party”, “Everything Changes” i “Nobody Else”, ponadto wylansował z grupą kilka przebojów, między innymi “Pray”, “Relight My Fire” i “Never Forget”. W okresie największej popularności zespołu zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, przez co zaniedbywał swoje obowiązki i ostatecznie został wyrzucony z zespołu. Jako wokalista Take That wykonywał głównie popowe ballady. Karierę solową rozpoczął od rockowego singla “Old Before I Die”, inspirowanego brzmieniami zespołu Oasis. Jednak to sztuka stała się światem, w którym się odnalazł. “Sztuka jest naprawdę tym, czym chcesz by była. Podobnie jak muzyka. Potrafi uspokoić i zapewnić towarzystwo, gdy jesteś samotny” - tak Robbie Williams zachęca do zobaczenia i zakupu swoich prac.  

ZOBACZ TEŻ: Robbie Williams wyznał, że niedawno otarł się o śmierć!

Robbie Williams – wystawa 

Na wystawie znajdzie się 14 czarno-białych obrazów, które były wokalista zespołu Take That stworzył wraz z projektantem wnętrz Edem Godrichem. Piosenkarz i dekorator współpracują ze sobą od lat, założyli nawet pracownię wnętrzarską Godrich Interiors. Artyści zapewniają, że gdy wspólnie tworzą, wchodzą w stan podobny do transu i często nawet przy pracy słuchają setów DJ-skich Annie Mac. Według brytyjskich serwisów prasowych jedna z prac jest zatytułowana “Beverly” została już sprzedana za około 20 tysięcy funtów (czyli około 112 tysięcy złotych). Prace duetu Williams i Godrich będzie można oglądać od 22 do 28 kwietnia 2022, następnie zostanie powtórzona w dniach 13-25 maja 2022. Do organizacji tego wydarzenia zachęciła piosenkarza galeria Sotheby’s, która niedawno sprzedała dzieła Banksy’ego za łączną kwotę 7,7 miliona funtów. Były to wykonane na płótnie kopie murali “Girl With Balloon” i “Vandalized Oils (Choppers)”. 

Coraz więcej gwiazd i celebrytów odnajduje się w świecie sztuki i chętnie poświęca się malowaniu obrazów. Dla wielu z nich jest to forma ucieczki przed rzeczywistością i odprężenia się, dla innych okazja do rozwinięcia kariery w zupełnie innym kierunku niż dotychczas. Poza Robbiem Williamsem malarstwem zajmuje się także Johnny Depp, James Franco i Jennifer Aniston. Której gwiazdy wystawę obrazów chcielibyście zobaczyć jako następną? Czy podobają Wam się obrazy spod pędzla Robbiego Williamsa?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa