TM 1
Fot. Billy Farrell/Patrick McMullan via Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje mąż Toma Forda, Richard Buckley. Przypominamy, kim był

Partner projektanta mody odszedł w wieku 72 lat

Redakcja VIVA! 21 września 2021 20:59
TM 1
Fot. Billy Farrell/Patrick McMullan via Getty Images

Nie żyje Richard Buckley, wieloletni mąż Toma Forda. Partner amerykańskiego projektanta mody zmarł w wieku niemal 73 lat. Od lat zmagał się z ciężką, wyniszczająca chorobą. Był znanym i cienionym dziennikarzem mody. Ford i Buckley byli małżeństwem od 2014 roku.

ZOBACZ TEŻ: Tom Ford obchodzi dziś urodziny! Co wiadomo o tym zdolnym projektancie?

Richard Buckley zmarł w wieku 72 lat. Ceniony dziennikarz, który publikował na łamach tak cenionych tytułów jak Vogue, Vanity Fair czy Women’s Wear Daily od lat zmagał się z ciężką chorobą. Ford i Buckely poznali się w 1986 roku na jednym z pokazów mody. Niedługo potem ogłosili, że są parą. Mimo to z zalegalizowaniem związku czekali aż 25 lat. Projektant i dziennikarz wzięli ślub dopiero w 2014 roku.

tom ford f
Fot. Michael Kovac/Getty Images

Informację o śmierci Buckleya opublikował sztab prasowy domu mody Tom Ford:

Z wielkim smutkiem Tom Ford informuje o śmierci jego ukochanego męża, z którym był 35 lat - Richarda Buckleya. Richard odszedł spokojnie w ich wspólnym domu w Los Angeles, Tom i ich syn Jack byli obecni u jego boku - napisano w oświadczeniu.

Dom mody podał także, że dziennikarz zmarł z powodów naturalnych po długoletniej chorobie.

Zaraz po tym komunikacie Bukleya pożegnały go największe amerykańskie media zajmujące się modą. Vogue wydał specjalne oświadczenie, w którym pożegnał swojego wieloletniego autora:

Tom Ford z ogromnym smutkiem powiadomił nas o śmierci swojego ukochanego męża, z którym spędził ostatnie 35 lat. Richard odszedł zeszłej nocy w spokoju w ich domu w Los Angeles. Będzie nam go bardzo brakowało.

tom ford e
Fot. Billy Farrell/Patrick McMullan via Getty Images

Kim był Richard Buckley – kim był mąż Toma Forda?

Richard Buckley był dziennikarzem od wielu lat zajmującym się modą. Urodził się w 1948 roku w stanie Nowy Jork. Dorastał także m.in. we Francji i Niemczech. Swoją karierę zaczynał w 1979 w New York Magazine. W późniejszych latach pisał między innymi dla Women’s Wear Daily, Vanity Fair, Mirabella, włoskiej edycji Vogue. W 1999 roku został redaktorem naczelnym męskiego magazynu o modzie i stylu rodziny Conde Nast - Vogue Hommes International. Funkcję tę pełnił do 2005 roku, kiedy to usunął się w cień i zaczął pracować znacznie mniej z racji na pogarszający się stan zdrowia. Buckey chudł w oczach. W branży zaczęły pojawiać się plotki, że walczy z rakiem przełyku i nawracającymi infekcjami dróg oddechowych.

Richard Buckley i Tom Ford - związek

Buckley i młodszy od niego o 12 lat Tom Ford poznali w sylwestra po jednym z pokazów mody. Było to ostatniego dnia 1986 roku. Jak mówił potem projektant w kilku wywiadach, była to miłość od pierwszego wejrzenia.

- Nasze oczy się spotkały i w ciągu miesiąca już ze sobą mieszkaliśmy. Pozostaliśmy ze sobą już na zawsze - wyznał Ford po raz pierwszy w 2016 roku w rozmowie z Jessem Caglem.

Buckley i Ford wzięli ślub dopiero w 2014 roku - wkrótce po tym, jak małżeństwa jednopłciowe zostały zalegalizowane w USA. Mimo to ceremonia miała miejsce w Londynie. Para wychowywała wspólnie adoptowanego syna, Jacka, który przyszedł na świat w 2012 roku. Dom mody Toma Forda nie poinformował póki co, na kiedy planowany jest pogrzeb Buckleya. Znając jednak przywiązanie designera do prywatności, uroczystość będzie miała rodzinny, zamknięty i kameralny charakter.  

tom ford d
Fot. Michael Kovac/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.