królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Nawet Królowa Elżbieta II uległa temu trendowi! Jej decyzja zaskoczyła cały świat

Zdecydowała się na poważną zmianę

Paulina Filipowicz 7 listopada 2019 13:32
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II od wielu lat pokazywała się na oficjalnych wystąpieniach w naturalnych futrach. Za swoje stroje była już wielokrotnie krytykowana przez środowiska obrońców zwierząt. Podejście królowej jednak uległo zmianie. Monarchini idzie z duchem czasu, a niektórzy dopatrują się w jej decyzji wpływów księżnej Meghan. O zmianie poinformowała w swojej książce długoletnia asystentka królowej, Angela Kelly.  Monarchini postanowiła zrezygnować z prawdziwych futer i zastąpić je sztucznymi odpowiednikami. "Jeżeli Jej Wysokość ma wziąć udział w jakimś wydarzeniu, szczególnie w chłodne dni, od 2019 roku będzie miała na sobie tylko sztuczne fuytra, aby zapewnić sobie ciepło" - napisała Kelly w swojej książce „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe"

Królowa Elżbieta II rezygnuje z naturalnych futer

Elżbieta II podjęła ważną decyzję dotyczącą swojej garderoby. Informacje o tym, że królowa będzie używać sztucznych futer potwierdził rzecznik Pałacu Buckingham, na łamach "Daily Telegraph":

"Futro używane do uszycia nowych strojów dla królowej będzie sztuczne"

Decyzję brytyjskiego monarchini chwalą organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt, podkreślając, że jest odzwierciedleniem nastrojów panujących w Królestwie. "Rezygnując z futer, królowa wysyła mocny sygnał, że futro nie jest modne i nie ma dla niego miejsca w Wielkiej Brytanii" - powiedziała Claire Bass, szefowa organizacji Humane Society International. Jednak jak podają źródła, zmiana dotyczy tylko nowych strojów królowej. Monarchini nie zrezygnuje z futer, które już ma w swojej garderobie, ale i tak obrońcy praw zwierząt uznają to za wspaniałą wiadomość i kolejny ważny krok ku temu, by branża mody przestała wykorzystywać zwierzęta. Media podkreślają, że na decyzję królowej mogła mieć wpływ sama Meghan Markle. Księżna już od dawna angażuje się w działania na rzecz zwierząt. Przypomnijmy, że wielu  cenionych projektantów wycofało się z tworzenia projektów wykonanych z naturalnego futra. Na apel obrońców praw zwierząt zareagowali m.in. Gucci, Calvin Klein, Stella McCartney, Vivienne Westwood, Tommy Hilfiger, Versace, czy Armarni. Cieszymy się, że trend ten nie ominął także rodziny królewskiej! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today, The Queen visited the Royal British Legion Industries (RBLI) village to celebrate the charity’s centenary year. The charity supports Armed Forces personnel and veterans, and their families, as well as people who have been long-term unemployed. During the visit in Kent Her Majesty opened the new Appleton Lodge care facility and visited the Centenary Village housing project. The lodge provides care for residents as well as local people in the area. She also met RBLI Village’s eldest resident, 99-year old WWII veteran John Riggs, and his family. Finally, The Queen visited the RBLI Centenary Village, to see the completed first phase of the development, which includes specially-adapted apartments for wounded former military personnel. And she buried a time capsule which included a personal message congratulating the charity on their Centenary. For more on today visit our website via the link in our bio! 📸 Press Association / Royal Communications

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.