pieluszki
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Delikatna sprawa, czyli jak dbać o skórę niemowlaka

Wrażliwa dziecięca skóra często ulega podrażnieniom. Jak sobie z nimi radzić?

Artykuł sponsorowany 26 maja 2022 10:08
pieluszki
Fot. Adobe Stock

Jeśli przy zmianie pieluszki zauważysz, że skóra na pupie twojego dziecka jest mocno zaczerwieniona, a do tego maluch popłakuje, to znak, że prawdopodobnie doszło do pieluszkowego zapalenia skóry. Ale spokojnie! To jedna z najczęściej występujących chorób skóry w młodym wieku i łatwo można sobie z nią poradzić. Trzeba tylko wiedzieć, z czym mamy do czynienia.

Pieluszkowe zapalenia skóry – przyczyny

Zmiany zapalne tego typu najczęściej dotyczą dzieci między 7. a 12. miesiącem życia, ale mogą pojawić się także wcześniej. Zazwyczaj obserwuje się je u maluchów, które cierpią z powodu biegunki lub przyjmują antybiotyki. Ale nie tylko. Wystarczy bowiem fakt, że pod pieluszką jest ciepło i wilgotno, a skóra ma dodatkowo kontakt z drażniącym delikatną skórę moczem oraz kałem. Staje się wtedy podrażniona i czerwona, a przez naruszoną barierę naskórkową wnikają substancje drażniące, które mogą prowadzić do zmian chorobowych.

Pieluszkowe zapalenie skóry - jak zapobiegać?

Przede wszystkim szybko reaguj – gdy tylko zauważysz, że pieluszka jest pełna, natychmiast ją zmień. Stosuj też po każdym przewijaniu wysokiej jakości barierowy krem ochronno-regenerujący, który złagodzi ewentualne podrażnienia, odparzenia i otarcia oraz zapobiegnie powstawaniu nowych.

cudocell-max
Fot. materiały prasowe

Cudocell Max idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej, ma działanie nawilżające, ochronne oraz regenerujące, więc zapobiega wysuszaniu skóry. Został przebadany dermatologicznie. W jego skład wchodzi aż 8 składników aktywnych do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz delikatnej, podrażnionej, przy objawach pieluszkowego zapalenia oraz przy skórze wymagającej szczególnej pielęgnacji przy atopowym zapaleniu skóry. Zawarty w kremie innowacyjny biopolimer Dibushield Pro-heal™ tworzy delikatną strukturę ochronną na powierzchni skóry twojego dziecka, składniki takie jak lanolina, alantoina czy panthenol pełnią funkcje regenerującą i silnie nawilżającą. Tlenek cynku natomiast ma działanie absorbujące wilgoć. Dzięki Cudocell Max delikatna skóra twojego maluszka będzie chroniona i prawidłowo pielęgnowana każdego dnia!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Materiał powstał z udziałem firmy Lekam

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.