TYLKO U NAS!

Edyta Geppert o mężu: „Jestem wdzięczna losowi, że ktoś taki stanął na mojej drodze”

Poznali się, kiedy on był jej profesorem, a ona jego uczennicą

Gabriela Czernecka 11 czerwca 2021 16:44

Edyta Geppert artystka od ponad trzydziestu lat związana z estradą. Rzadko udziela wywiadów, a jak już się na nie zdecyduje to jak sama mówi: „Unikam mediów wtedy, kiedy nie mam nic nowego do powiedzenia na temat swojej pracy, a na rozmowy o modzie, zakupach czy gotowaniu szkoda mi czasu. Poza tym jestem przekonana, że artysta powinien kontaktować się z publicznością przede wszystkim poprzez swoje dokonania artystyczne. Wszelkie inne formy to rodzaj działalności reklamowej, a ta jest mi obca. Mimo że wykonuję taki, a nie inny zawód, nie daję nikomu prawa do wchodzenia w moje życie”. Specjalnie dla magazynu Viva! zrobiła jednak wyjątek. W rozmowie z Aliną Mrowińską wyjawiła co nieco na temat swojego życia prywatnego. Kim jest Piotr Loretz, mąż Edyty Geppert?

Piotr Loretz - kim jest mąż Edyty Geppert

„Dożyliśmy takich czasów, że wszystko jest na sprzedaż, ale ja się temu absolutnie nie poddaję. To, że piosenkarz ma jakąś popularność, nie znaczy, że powinien pokazywać się w każdej gazecie czy telewizji i wypowiadać się na każdy temat. Dla mnie najważniejsza była i jest moja pasja. Kocham śpiewać, a moje piosenki są częścią mnie. Bardzo dużo mówię nimi o sobie – o tym, co myślę o świecie, o ludziach, o otaczającej mnie rzeczywistości. Z moją publicznością spotykam się również po koncertach. Bywa, że godzinę lub półtorej podpisuję płyty. I wtedy jest czas na rozmowy nie tylko o piosence”, wyznała Edyta Geppert dla magazynu VIVA! 

Alinie Mrowińskiej w poruszającej rozmowie opowiedziała o prywatności, którą od początku kariery bardzo chroni. Kim jest mąż Edyty Geppert? O to, jak się poznali i czy nie przeszkadza im łączenie życia prywatnego z zawodowym, zapytaliśmy artystkę na łamach magazynu VIVA! w sierpniu 2019 roku.  Dziś przypominamy niezwykłą historię ich miłości.

Edyta Geppert i Piotr Loretz. Historia miłości

Koleżanka zaciągnęła Edytę na egzaminy do średniej szkoły muzycznej w Warszawie. Ona sama nigdy by się na to nie zdecydowała, była bowiem chorobliwie nieśmiała. Dzięki opiekuńczej przyjaciółce, która niemalże wepchnęła ją na salę przed komisję egzaminacyjną, odmieniło się jej życie. I to z dwóch powodów. Pierwszym była szansa na wielką karierę. Po odśpiewaniu węgierskiej pieśni i „Sztucznego miodu” Agnieszki Osieckiej Edyta została przyjęta na Wydział Wokalistyki do państwowej szkoły muzycznej, o czym zawsze marzyła. To otworzyło jej drogę do bycia zawodową piosenkarką.

Drugim powodem było poznanie tego dnia charyzmatycznego wykładowcy interpretacji Piotra Loretza. Talent Edyty z miejsca go oczarował. Jednak ani on, ani ona nie pomyśleli nawet, że kiedyś połączy ich coś więcej niż relacja  profesora i uczennicy. Przez cztery lata szkoły on pozostał dla niej wyłącznie inspirującym nauczycielem. Dopiero na początku lat osiemdziesiątych zaczęło między nimi iskrzyć. Poczuli do siebie coś znacznie więcej. Dziś od ich ślubu mija 36 lat, od pierwszego poznania ponad cztery dekady, a nadal nie potrafią bez siebie żyć. 

Przeczytaj także: „Moje piosenki są częścią mnie”. Edyta Geppert o wielkiej pasji, jaką jest dla niej muzyka

Pani mąż – Piotr Loretz – od początku jest scenarzystą i reżyserem Pani koncertów. Poznaliście się podczas egzaminów wstępnych na Wydział Piosenki Warszawskiej Szkoły Muzycznej. To była miłość od pierwszego wejrzenia?

Edyta Geppert: Nie. Przez cztery lata Piotr był wyłącznie moim profesorem. Uwielbiałam jego zajęcia, rozwijał moją wyobraźnię, miłość do piosenki, ale nic nie wskazywało na to, że kiedyś będziemy razem.

Kiedy pojawiła się miłość?

Trudno powiedzieć, żeby to było uderzenie pioruna. Na pewno mieliśmy wspólne spojrzenie na piosenkę. Zbliżył nas też stan wojenny. Dużo rozmawialiśmy, Piotr był takim moim przewodnikiem po życiu i sztuce. Jestem wdzięczna losowi, że ktoś taki stanął na mojej drodze.

Jaki był Państwa ślub?

Zabawny i szalony, o ósmej rano. Po nim wsiedliśmy do pociągu i pojechaliśmy do Krakowa, do Teatru STU, gdzie nagrywałam swoją pierwszą płytę „Recital Live”. 

Nie przeszkadza Pani, że jesteście razem i w domu, i w pracy?

Wręcz przeciwnie – to jest mój komfort. Nikt tak dobrze mnie nie reżyseruje jak Piotr, bo nikt tak dobrze mnie nie zna. Wie, że łatwo jest mnie zranić, zamknąć i wtedy nic nie pomoże. Piotr mnie chroni i daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa. Kiedy grałam panią Darling w „Piotrusiu Panie”, spektakl reżyserował Janusz Józefowicz, ale nad tekstem pracowałam w domu z Piotrem i przychodziłam do teatru już z gotową propozycją. Jednak proszę nie myśleć, że nasze życie to bezustanna sielanka. Twórcza awantura jest niekiedy wręcz wskazana. ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz też: Edyta Geppert: „Nie daję nikomu prawa do wchodzenia w moje życie”

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.