Cóż to były za emocje! Polscy siatkarze po fenomenalnym meczu w finale Mistrzostw Świata pokonali Brazylię 3:0 (wygrywając w setach odpowiednio: 28:26, 25:20 i 25:23). Bohaterem meczu został okrzyknięty Bartosz Kurek, jednak każdy członek drużyny wykazał się świetną grą i niebywałymi umiejętnościami na boisku, dzięki czemu obroniliśmy tytuł, który po 40 latach przerwy zdobyliśmy w 2014 roku!

Polska-Brazylia, wynik meczu o mistrzostwo świata w siatkówce mężczyzn

Komentatorzy podkreślali, że istnieje przekonanie, że jeśli uda nam się pokonać w półfinałowych zmaganiach drużynę USA, mecz z Brazylią będzie jedynie formalnością w walce o zdobycie tytułu Mistrza Świata. Tak też się stało.

Jedynie w pierwszym secie przeciwnicy dorównywali nam, jeśli chodzi o grę, w kolejnych dwóch trudno było im nawet zbliżyć się do osiąganego przez biało-czerwonych wyniku. Efektem było zwycięstwo we wspaniałym stylu, ogromne wzruszenie kibiców i duma rodaków.

Niestety, sukces w przypadku siatkarzy nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z wymiernymi korzyściami finansowymi...

Polskim siatkarzom serdecznie gratulujemy!