Reklama

Zmarły tragicznie producent „Bogów” i „Sztuki kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, Piotr Woźniak-Starak zostawił po sobie znakomity thriller polityczny. Obejrzeliśmy Ukrytą grę - to znakomity film bondowski. Ma klimat, interesującą intrygę, świetny scenariusz i znakomitych wykonawców. Bill Pulmann jako geniusz szachowy i alkoholik stworzył intrygującą postać rodem z kryminałów noir. Rober Więckiewicz po raz kolejny zagrał świetna rolę Polaka chojraka.

Reklama

Ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka: recenzja

Nie możemy zdradzić za wiele, ale firma producencka nie naśle na nas tajnych agentów, jeżeli napiszemy, że akcja dzieje się w Warszawie lat 60. XX wieku podczas kryzysu kubańskiego. Wywiad amerykański i rosyjski walczą ze sobą w trakcie międzynarodowego turnieju szachowego, który odbywa się w warszawskim Pałacu Kultury. Stawką jest atomowa zagłada. Film jest świetnie wyreżyserowany przez debiutującego w tej roli Łukasza Kośmickiego. Wspierają go oscarowi artyści – operator Paweł Edelman, który stworzył obraz Pałacu Kultury godny „Walki o tron” i znakomity Allan Starski, który przeniósł nas do komunistycznej Warszawy, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki.

Prorokujemy, że widzowie będą walić drzwiami i oknami (a nawet kanałami – ale ten żart zrozumiecie dopiero, gdy obejrzycie film). Na zachętę – już możecie wysłuchać klimatycznej piosenki promującej film: The Secret Game. Gdyby Ania Karwan zaśpiewała Jamesowi Bondowi, były wstrząśnięty i zmieszany!

Ania Karwan to zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Pierwszą zapowiedzią jej debiutanckiej płyty, która ukazała się 15 lutego 2019 r., był radiowy przebój „Głupcy”, który zyskał ponad 13 milionów odsłon na YouTube. Ania Karwan szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu „The Voice of Poland” z 2016 roku, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Podczas „przesłuchań w ciemno” brawurowo wykonała utwór „Purple Rain” z repertuaru Prince’a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani powoduje ciarki przy każdym odsłuchaniu, nic więc dziwnego, że została dostrzeżona również na świecie znajdując wysokie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016.
Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: „Listy do M”, „Pitbull”, „Planeta Singli”, czy „Legendy Polskie”, gdzie wspólnie z Mateo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej „Aleja Gwiazd”.

Anna Karwan: "Piosenka The Secret Game to spełnienie moich marzeń, kompozycja jest skrojona na miarę moich wokalnych możliwości. Tym samym jest to najtrudniejszy utwór technicznie, który dał mi ogrom satysfakcji. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dołożyć szczyptę swoich emocji do tak pięknego projektu i tym samym złożyć hołd całej ekipie, a przede wszystkim Piotrowi Woźniakowi-Starakowi za dzieło jego życia".

Autorem muzyki i słów do utworu The Secret Game jest Łukasz Targosz. Dziś ma na koncie ponad 40 soundtracków z rozległych obszarów kina – od arthouse'u przez animację i mainstream, aż do kina historycznego. Krótkometrażowa animacja The Game Marcina Jańca z muzyką Targosza zdobyła nagrody m.in. na Boston International Film Festival, Canada International Film Festival czy Indie Fest, a jego kompozycje zyskały uznanie jurorów m.in. festiwali Roma Fiction Fest w Rzymie czy On Location: Memphis International Film&Music Fest. Ścieżka dźwiękowa do serialu HBO „Wataha” przyniosła mu MocArta za Muzykę Filmową Roku 2014 – wyróżnienie przyznawane przez stację RMF Classic i jej słuchaczy.

Reklama

Muzyka filmowa Targosza balansuje między matematyczną precyzją a zamiłowaniem do melodii. Jego kompozycje wchodzą głęboko w tkankę filmu, reagują na tempo i nastrój, ale zawsze wnoszą też pewien naddatek, który jest kompozytorskim charakterem pisma.

mat. pras.
Reklama
Reklama
Reklama