Rafał Królikowski, Dorota Mirska
Fot. TRICOLORS/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Poznali się podczas wywiadu, wychowali dwóch synów. Tak kochają się Rafał Królikowski z żoną

Jakie zasady mają w swoim związku?

Rafał Kowalski 28 grudnia 2021 15:47
Rafał Królikowski, Dorota Mirska
Fot. TRICOLORS/East News

Dwadzieścia siedem lat stabilnej relacji pełnej miłości – tak w skrócie można opisać związek Rafała Królikowskiego i Doroty Mirskiej, którzy doczekali się dwóch synów. Dziś 23-letni Piotr i 19-letni Michał są już dorośli, a ich rodzice mogą skupić się w pełni na sobie. Jak rodziło się uczucie między aktorem i dziennikarką?

Rafał Królikowski o poznaniu się z żoną. Ślub, synowie

W 1994 roku Rafał Królikowski był już dwa lata po ukończeniu warszawskiej szkoły teatralnej. Jego kariera nabierała tempa, a kolejnym jej etapem była rola  Gustawa w przedstawieniu Śluby Panieńskie. 28-letni wówczas artysta zgodził się, by przy okazji spektaklu udzielić wywiadu dziennikarce Twojego Stylu. Rozmowa o sztuce uwodzenia udała się tak bardzo, że aktor i Dorota Mirska wkrótce zostali parą.

Jak wyglądało ich pierwsze i drugie spotkanie? „Byłem w trakcie przygotowywania się do roli w „Ślubach Panieńskich”, gdzie grałem Gustawa, czyli koronnego uwodziciela polskiej literatury. On fantastycznie podrywał słowem, rozmawiając z kobietami w strasznie zawiły sposób. Już wtedy, prawie 20 lat temu, wydawało mi się to zbyt trudne i archaiczne, bo już nikt w taki sposób nie romansuje. Ale udało mi się wejść w schemat. Musiałem pokochać ten sposób flirtowania”, opowiadał artysta w rozmowie z Weroniką J. Lewandowską. „Spotkałem się ze swoją przyszłą żoną, kiedy tak jak pani wspomniała, dostała zlecenie żeby zrobić ze mną wywiad na ten temat. Zobaczyłem piękną, młodą kobietę i zaśmiałem się w duchu myśląc, że przecież nie mogę z nią o tym rozmawiać i nie będę odkrywał swoich kart. Rozmawialiśmy na wiele różnych tematów, które nas wspólnie zajmowały. Głównie filmy i teatr. Aby zrobić autoryzację, zaprosiłem Dorotę do Muzeum Narodowego na wystawę wybitnej malarki, Meli Muter, którą akurat przygotowała moja profesor, jeszcze ze szkoły teatralnej”, dodał w tym samym wywiadzie dla NaTemat.

Podobno przyszłą żonę aktora uwiodło to, że Rafał Królikowski od razu uprzedził, że tylko dzięki pomocy nauczycielki znał wszystkie szczegóły wystawy, którymi zachwycał na spotkaniu dziennikarkę. „Doceniła to, że nie staram się być taki, jaki nie jestem”, czytamy.

Rafał Królikowski z synami, 2010 rok

Rafał Królikowski z synami, 2010
Fot. Piotr WYGODA/East News

Już w 1995 roku para wzięła ślub, a trzy lata później na świecie pojawił się pierwszy syn – Piotr. Z kolei w roku 2001 rodzina powiększyła się o drugie dziecko – Michała. Dziś plany młodych mężczyzn zbliżone są do tego, czym pasjonują się ich rodzice. „Piotr studiuje na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki i Mediów. Michał jest w trzeciej klasie liceum i pewnie pójdzie w kierunku aktorstwa”, mówił rok temu Rafał Królikowski gazecie Na żywo. Piotr Królikowski ma na swoim koncie też przygodę z modelingiem.

Odchowanie chłopców sprawiło, że ulubieniec widzów i jego żona mają więcej czasu dla swojego związku. „Jest to taki moment w życiu rodzica, kiedy musi trochę inaczej poukładać swoje klocki. Dzieci staja się bardziej samodzielne, nie wymagają codziennej opieki. My, rodzice, mamy więcej czasu dla siebie i musimy zagospodarować tą przestrzeń, chociaż rodzicami będziemy do końca. Zawsze będziemy wspierali nasze dzieci, może rzadziej się kontaktując, ale będziemy to robić przez cały czas”, tłumaczył aktor VIVIE.pl w lipcu 2021.

CZYTAJ TEŻ: Rafał Królikowski pożegnał brata i pokazał nieznane dotąd zdjęcie. Łączyła ich naprawdę niezwykła więź...

Rafał Królikowski z żoną Dorotą, 2003 rok

Rafał Królikowski z żoną Dorotą
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Rafał Królikowski o recepcie na udany związek

A jak rodzicom Piotra i Michała udaje się tak długo tworzyć relację pełną dobrych emocji? Rafał Królikowski ma na ten temat swoją teorię… „Szczególnie w poważnych związkach musimy się opierać na szczerości i zaufaniu. Inaczej nie osiągniemy porozumienia i bliskości. Z drugiej strony nie można się od razu otwierać. Kobieta zawsze musi być tajemnicza – jeżeli odkryjemy wszystkie karty, to przestaniemy wzbudzać zainteresowanie. Są tajemnice, które należy zachować dla siebie, są takie granice, jakich nigdy nie można przekraczać, nawet w stałych związkach. Każdy ma momenty, gdy chce być sam. Należy dać partnerowi trochę wolności, nie być za bardzo wścibskim i zaborczym”, tłumaczył w NaTemat.

Recepta aktora chyba się sprawdza, bo w mediach społecznościowych widzimy same piękne zdjęcia małżonków. Ich uśmiechnięte twarze mogliśmy podziwiać np. 2 lata temu podczas podróży po Australii. Aktor zabrał tam żonę z okazji 25. rocznicy ślubu. Zakochani byli też ostatnio na Zanzibarze i w Wielkiej Brytanii.

Zobaczcie ich wspólne fotografie. 

SPRAWDŹ TEŻ: Rafał Królikowski ma za sobą trudny czas: „Zdiagnozowano u mnie depresję. I wtedy mnie trzepnęło”

Rafał Królikowski z żoną Dorotą w 2017 roku

Rafał Królikowski z żoną
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.